Skocz do zawartości

Wintehoff WS 3000 - jak złożyć


drdmx2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem przyczepkę z tym oto zaczepem i nie wiem jak go złożyć na postoju kiedy auto jest wypięte. Mam zabezpieczenie które trzeba włożyć w otwór zaczepu, jednak w momencie kiedy jest on podniesiony wnętrzności na to nie pozwalają. Mam instrukcję, jednak nie rozwiązała problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z chęcią dołączę się do tematu. U mnie jest to samo. Nie mogę złożyć zaczepu. Zaczep składa się tylko wtedy, kiedy jest zapięty na haku.

No więc chyba razem prosimy o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę że nie tylko ja nie ogarnięty z tym zaczepem. Jak jest na samochodzie mogę elegancko zabezpieczyć, ale jak zechce zostawić na poboczu i poszukać kempingu po małych dróżkach i wzniesieniach to już nie będę mógł. Może ktoś ma jakiś patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby założyć niektóre zabezpieczenia przed kradzieżą na zaczep potrzebna jest plastikowa kulka taka jak kula w haku i problem rozwiązany. Można dostać w sklepach takie kule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proste jak budowa cepa ;)

Kłopot z założeniem zabezpieczenia wynika z faktu ,że został on tak zaprojektowany do zaożenia gdy mamy zapiętą budkęna haku.A dokładnie mówiąc gdy głowica w zaczepie jest w pozycji "zapietej"

Ale można sobie z tym poradzić bez problemu i mamy na to dwa sposoby :

pierwszy- to możemy podnieść nieco dzignię zaczepu i palcem! :excl: odblokować wspomnianą głowicę i jednocześnie opuszczając dzwignię zaczepu ale jak ktoś nie wie jak ten mechanizm pracuje może mieć nieco inny palec po jak przed beksa.gif

druga- to zakup gadzetu ,króry wkładamy do zaczepu ,głowica zatrzaskuje się automatycznie do pozycji zapiętej i wtedy zakładamy zabezpieczenie o którym jest mowa.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy od doły nacisnąc na ten język który nachodzi na kule podczas zapinania i bez problemu można go złożyć :) tylko uważaj na paluszki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.winterhof...robstop-ws.html - do mojego zaczepu taka kula powinna być w zestawie

 

Jak się nowy zaczep kupuje to pewnie i być powinien, jak się cepkę z zaczepem kupowało to brało się co dawali. A, że kulki nie dali to i dokupić trza.

A czy jest sens składania tego zaczepu? Czy coś mu się stanie jak będzie rozłożony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy od doły nacisnąc na ten język który nachodzi na kule podczas zapinania i bez problemu można go złożyć :) tylko uważaj na paluszki :P

 

 

dokladnie - zadna kula nie potrzebna... lekko pocisnac paluszkiem i juz... uwazac ze by nie przyszczypnac palca i jak ramie /rączka czarna/ sie sklada aby nic nie przytrzasnelo...

 

bezpiecznie mozna pocisnac trzonkiem od mlotka lub raczka od srubokreta...

 

A czy jest sens składania tego zaczepu? Czy coś mu się stanie jak będzie rozłożony?

 

 

na rozlozony np. nie zalozysz pokrowca... jesli takowy posiadasz

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Jeżeli to ma być antykradzieżowe to musi być kula haka z jakimś zabezpieczeniem.

Kłódka, blokada, czy tam coś innego.

Wszystko inne tak szybko jak zapięte zostanie rozpięte.

Nic to nie da, nic nie zabezpieczy.

Więc jeżeli chcemy zabezpieczyć cepkę z tym stabilizatorem to potrzebny jest jakiś patent na zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można zostawiać otwarte samochody. To jest zabezpieczenie przeciwkradzieżowe i wygląda dość solidnie - na pewno spowolni złodzieja albo odstraszy. Jeśli będzie stała moja zabezpieczona i druga niezabezpieczona np 560UFE to myślę że za moją brać się nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten zaczep ma otwór przez który ja zakładam kłódkę... może prymitywne i proste rozwiązanie, ale przecięcie kłódki tez trochę zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.