Skocz do zawartości

Knaus czy Adria?


MichalKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer, sprawa nie jest łatwa, szczególnie, że serce mówi ADRIA (ładniejsza + bagażnik rowerowy), a rozum KNAUS (lepszy), tak bez oglądania :niewiem:

 

Stan techniczny zadecyduje :puk:

 

Dzięki za Panowie za burzę mózgów :miga:

 

 

Moim zdaniem powinieneś kierować się rozumem. Podstawa - Adria to tworzywo , które może Tobie za jakiś czas potrzaskać jak wielu innym kolegom z tego forum. Knaus to poczciwa blacha alu.

To moje za i przeciw bez zagłębiania się w wyposażenie.

Bagażnik? zawsze możesz dokupić.

 

Generalnie wiadomo że na forum mamy kult Knausa grinser006.gif. Nie wiedzieć czemu niewiem.gif.

 

To nie kult to racjonalizm poparty w/w przykładem.

 

Niestety po ostatnich perturbacjach finansowych knausa ich linia się nieco zmieniła . Mam nadzieje że stosowane aktualnie tworzywa będą mieli leprze, wyciągną wnioski z wad konkurencji , Czas pokaże.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to masz babo placek. znalazłem jeszcze dwie takie w okolicy w Piątkach koło Kutna:

 

Knaus Sudwind 2001

 

knaus Sudwind 2003

 

Czy ktoś je może widział???

 

Są trochę droższe...... ale może warto :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, na wstępie przepraszam, że nieświadomie trafiłem w Twój czuły punkt, nie miałem nic złego na myśli, a wyraziłem tylko moją opinię o tych dwóch markach. Nie uważam też, że Knaus jest najlepszy i basta. Są, a może lepiej użyję innego słowa, były przyczepy innej marki, jeszcze lepiej konstruowane niż Knaus. Od ok. 2000 - 2001 roku prawie wszystkie firmy zaczęły robić oszczędności, czasem nawet daleko idące i widać to gołym okiem w większości przyczep, aż do chwili obecnej (niezależnie od marki).

 

Taki zamek pozwala przy ewentualnym uszkodzeniu kawałka ściany, na wymianę mniejszej powierzchni blachy. Kolejna sprawa każdy z zamków nadaje ścianie sztywność.

Stare nie znaczy gorsze. Taka listwa daje nam możliwość przypięcia markizy. Kolejna sprawa taka listwa na pewno usztywnia ścianę.

;) można to i tak wytłumaczyć

 

Mierzyłeś czy oceniasz po zdjęciach? Skąd pewność czy okna w Adrii nie są zostawione na mikrouchyle?

 

Fakt, nie mierzyłem, ale widziałem takie okna w rzeczywistości i pamiętam, że zakodowałem sobie ten typ okna jako duży + dla Knausa

Kwestia gustu. Zobacz adria ma wyobloną lodówkę a w Knausie rozwiązanie jak z końca lat 80tych. Takich kwestii bym bał się po prostu poruszać.

Czy 80-tych :hmm:, nawet w 2001 roku wciąż takie były. Rozwiązanie dobre, sprawdzone, a co najważniejsze - bardzo praktyczne, jeszcze bez oszczędzania i unifikacji. Pozwolę sobie Ciebie zacytować: "Stare nie znaczy gorsze" ;)

W lodówkach nie widzę akurat wielkich różnic, natomiast nowsze (czyt. tańsze) rozwiązanie zamontowania zlewozmywaka i kuchenki nie jest już tak praktyczne, jak to "starsze". Po złożeniu mamy jednolity blat, a po podniesieniu, tworzy nam się dodatkowa półka nad zlewozmywakiem - przy szklanej pokrywie tego brak, a rozwiązania w przyczepie mają być przede wszystkim funkcjonalne. Zacytuję Ciebie ponownie: "Kwestia gustu" i dodam - funkcjonalności.

 

Generalnie wiadomo że na forum mamy kult Knausa grinser006.gif. Nie wiedzieć czemu niewiem.gif.

 

Tego nie zauważyłem, gdy czytam posty użytkowników różnych marek, to wszędzie znajduję zdania typu "... co Bürstner, to Bürstner :ok:" (marka akurat zupełnie przypadkowa). To tak, jak rozmowa nad przewagą technologiczną Dacii nad VW (wybór też przypadkowy). Jeśli tak wiele osób wyraża pozytywną opinię o jakiejś marce, podając na to przykłady i to często z własnych doświadczeń, to musi to o czymś świadczyć :hmm:

 

 

Kwestia tego czy przyczepa się nam podoba, bo przecież to oprócz szczelności jest również ważne.

 

To jest jedna z podstawowych kwestii :bravo:

 

Tak na szybko, jeszcze kilka drobiazgów:

 

 

 

Tomii, jeszcze raz bardzo Cię przepraszam, moje zdanie, to tylko jedno z wielu podobnych.

Jeśli ktoś ma Adrię, nie oznacza, że ma złą przyczepę i tak samo, jeśli ma Knausa, nie oznacza automatycznie, że ma super przyczepę, ponieważ wpływ na to, ma całe mnóstwo innych czynników, m.in. tych, o których pisałeś.

:piwo:

 

Teraz kwestia tych nowych linków do Knausów:

IMHO

Ten z 2003 ja osobiście bym pominął (były już spore oszczędności konstrukcyjne) i cena jednak dużo wyższa.

Jeśli już, to Knaus z 2001, ale jeśli mam dać szczerą odpowiedź, to ja zainteresowałbym się tylko tymi ofertami z pierwszego postu.

Różnica w cenie 3500zł. w przypadku Knausa z 1998 i tego z 2001 jest mimo wszystko spora (można kupić za to np. nowy mover), natomiast Knaus z 1998 jest z pewnością lepiej wykonany i ma lepsze rozwiązania, niż ten "nowszy" (np. łazienka, okna już standard, zamknięcie sypialni harmonijka z tworzywa zamiast rozsuwanych drzwi itd.)

 

Trzymam kciuki za Adrię, ale moim faworytem jest nadal Knaus 1998 :rolleyes:

:hej:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz kwestia tych nowych linków do Knausów:

IMHO

Ten z 2003 ja osobiście bym pominął (były już spore oszczędności konstrukcyjne) i cena jednak dużo wyższa.

Jeśli już, to Knaus z 2001, ale jeśli mam dać szczerą odpowiedź, to ja zainteresowałbym się tylko tymi ofertami z pierwszego postu.

Różnica w cenie 3500zł. w przypadku Knausa z 1998 i tego z 2001 jest mimo wszystko spora (można kupić za to np. nowy mover), natomiast Knaus z 1998 jest z pewnością lepiej wykonany i ma lepsze rozwiązania, niż ten "nowszy" (np. łazienka, okna już standard, zamknięcie sypialni harmonijka z tworzywa zamiast rozsuwanych drzwi itd.)

 

Trzymam kciuki za Adrię, ale moim faworytem jest nadal Knaus 1998 :rolleyes:

:hej:

 

Też mi tak zaczyna pasować powoli....:klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi tak zaczyna pasować powoli....:klotnia:

 

Oglądanie w realu, pokaże nagą prawdę dla tych budek :hmm:

Napisz o efektach tych oględzin, a może coś przyciągniesz - takie miałeś nastawienie :ok:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz babo placek. znalazłem jeszcze dwie takie w okolicy w Piątkach koło Kutna:

 

Knaus Sudwind 2001

 

knaus Sudwind 2003

 

Czy ktoś je może widział???

 

Są trochę droższe...... ale może warto :niewiem:

 

Ten komis nie cieszy się najlepszą opinią, ale jak już będziesz w Kutnie to chociażby dla zwykłej wprawy warto zajrzeć do obydwu komisów.

 

Z przyczyn oczywistych nie będę namawiał Cię do Adrii czy Knausa. Wybierz budkę, która wg Ciebie spełnia Twoje oczekiwania i wygląda (pachnie) na nie cieknącą :)

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiony zatopiony! Knaus 2001 z autocampingi.pl kupiony. Jedyna poważna usterka to podniszczona moskitiera w drzwiach wejściowych. grzanie chodzi, lodówka chodzi, woda chodzi, wszystko chodzi, podłoga jak dzwon. Brodzik OK. Zacieków brak, meble, szyby i tapicerka kompletne...

 

Komis ciekawy, na dzień dobry upust, ale potem o wszystko trzeba było się upomnieć: o koło zapasowe, wymianę wtyczki zasilającej, korbę do koła manewrowego z gałką.

 

Tak jak było na forum, niektóre przyczepy super, a niektóre wtopy.

Knaus 2001 wydaje się być w o wiele lepszym stanie niż stojący obok Knaus 2004.

 

Jazda próbna, regulacja hamulca i w drogę. Do Wwy prowadził się jak marzenie. teraz pożyjemy, zobaczymy: najpierw :sleep: a potem :drive:

 

Dzięki wszystkim. Kristofer dałeś mi dużo do myślenia :thank::pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem, aby ktoś twierdził, że niemieckie samochody są bezawaryjne. Chyba takie samochody w ogóle nie istnieją :niewiem: Natomiast w czasach kiedy się mówiło o świetnej jakości niemieckich marek i kiedy takie (jak to określasz) "mity" powstały, te samochody rzeczywiście były jakościowo niemal bezkonkurencyjne. Po części z tego właśnie wynika fakt, że najstarsze samochody poruszające się po naszych drogach, to właśnie marki niemieckie.

 

 

 

Zgadza się: jest, ale kiedyś tak nie było i omawiane budki są jeszcze z tego dobrego okresu.

Jak dzisiaj jest, każdy wie i teraz już prawie nie ma znaczenia skąd pochodzi dany pojazd.

 

 

 

Nigdy się nie zgodzę z drugą częścią tego zdania :nono:

Wybacz Jankes, ale to nie jest prawdą i widać to bardzo wyraźnie !

Można by na to podać mnóstwo przykładów.

 

Kristofer,

 

sens wypowiedzi Jankesa jest taki, że w Polsce przepłaca się za niemieckie - więc nie czepiajmy się słówek ("bezawaryjny").

Niemieckie produkty - często bez jakichkolwiek racjonalnych przesłanek - mają zdecydowanie wyższe ceny.

Adria z tego okresu to świetna budka, lepszy design niż w przypadku Knausa (porównując dwa przedstawione modele).

Podobnie jak Jankes wybrałbym Adrię

Autorowi wątku gratuluję zakupu.

Edytowane przez killbill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, niezmiernie się cieszę że dokonałeś zakupu. Jesteś chyba najszybciej podejmującym taką decyzję Forumowiczem :winner:

Moja radość jest podwójna, ponieważ zdecydowałeś się na Knausa, więc mam nadzieję, że zagościsz na stałe u Knausiaków :hmm:

http://forum.karawaning.pl/topic/6751-klubowicze/

Naklejki klubowe i takie tam różności:

http://forum.karawaning.pl/forum/89-gadzety-karawaningpl/

 

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z zakupu, czego Ci szczerze życzę !

To "kawał" przyczepy i bardzo wygodny układ wnętrza :ok: Jestem przekonany, że dokonałeś przemyślanego wyboru :ok:

 

Do Wwy prowadził się jak marzenie.

 

Czyli to, o czym pisałem kiedyś w podanym Ci tutaj linku, potwierdza się :yay:

 

 

Dzięki wszystkim. Kristofer dałeś mi dużo do myślenia :thank::pad:

 

Mam nadzieją, że w pozytywnym znaczeniu ;)

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna poprosic o swoje wrazenia odnosnie knausa i adrii z Kutna?

 

 

 

 

Niestety nie można .... nie dojechałem tam w ogóle. W tamtą stronę jechałem z centrum Wwy 3 godziny :chaja:, a przyczepą wracałem 2.

 

Zobaczyłem co zobaczyłem i dalej nie jechałem.

 

Majk jeszcze raz dziękuję za info z twoich oględzin.:pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer,

 

sens wypowiedzi Jankesa jest taki, że w Polsce przepłaca się za niemieckie - więc nie czepiajmy się słówek ("bezawaryjny").

Niemieckie produkty - często bez jakichkolwiek racjonalnych przesłanek - mają zdecydowanie wyższe ceny.

Adria z tego okresu to świetna budka, lepszy design niż w przypadku Knausa (porównując dwa przedstawione modele).

Podobnie jak Jankes wybrałbym Adrię

Autorowi wątku gratuluję zakupu.

 

 

"lepszy design" i to wszystko.

Odniosę się znów do nieszczęsnych pęknięć poszycia w Adri. bo to dla mnie jest najbardziej miarodajne.

Knaus co najmniej do 2008 roku nie rozstał się z rozwiązaniem sprawdzonej technologi jaką jest poszycie z aluminium. Od wielu lat ściany dzielone są na panele by koszt i sposób naprawy był mniejszy w razie uszkodzenia mechanicznego.

Adria pęka od lat. Zmienia się właśnie ten design frontowych ścian ale technologie zostawiają tą samą. Są tego świadomi a mimo to produkują buble bo to bomba z opóźnionym zapłonem. Po okresie gwarancyjnym klient ma się rozglądać za nowszym modelem a nie trzymać bude z pokolenia na pokolenie.Tak traktują klienta.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to po weekendzie mogę przedstawić fotki potrzaskanej młódki z 2007 roku.

Sorki ale "K*****" ...kubły na śmieci robi się z lepszego tworzywa.

 

Ps.

Od 2009 do Knaus Tabbert dołączyła Holenderska firma HTP. miejmy nadzieję że solidność wykonania się nie zmieni.

BTW. w 2010 ruszyła produkcja przyczep Knaus z generatorami hybrydowymi.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, niezmiernie się cieszę że dokonałeś zakupu. Jesteś chyba najszybciej podejmującym taką decyzję Forumowiczem :winner:

 

 

Cała decyzja o zakupie przyczepy zamiast wynajmie też była szybka, parę dni :przytul:

 

 

Moja radość jest podwójna, ponieważ zdecydowałeś się na Knausa, więc mam nadzieję, że zagościsz na stałe u Knausiaków :hmm:

http://forum.karawan...751-klubowicze/

Naklejki klubowe i takie tam różności:

http://forum.karawan...y-karawaningpl/

 

 

Dzięki :narcyz:

 

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z zakupu, czego Ci szczerze życzę !

To "kawał" przyczepy i bardzo wygodny układ wnętrza :ok: Jestem przekonany, że dokonałeś przemyślanego wyboru :ok:

 

 

Też mam takie wrażenie, nie wspomnę poprzednich marek (własnych lub z wynajmu), ale ta naprawdę jest świetna. Jutro rano zalśni wypucowana :serce:

 

Czyli to, o czym pisałem kiedyś w podanym Ci tutaj linku, potwierdza się :yay:

 

 

 

Mam nadzieją, że w pozytywnym znaczeniu ;)

 

:hej:

 

Dokładnie tak :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, zastanawiam sie jeszcze nad tym Knausem, pomimo drobnych wad o których Ci napisałem chodzi mi po głowie.Reszta wydaje sie zdrowa. Gratuluje zakupu i miłego wypoczynku życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.