Skocz do zawartości

Przyczypy w Holandii


raf37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem początkującym miłośnikiem przyczepek. Planuje z rodzinką (5 - osóB) zakup przyczepki wiosną przyszłego (2013) roku. Czytając wasze wypowiedzi nauczyłem sie cierpliwie podchodzić do tematu i dlatego już teraz (może dopiero), zaczynam się rozglądać. Jadę 30.04. na tydzień do Holandii i chciałem przy okazji zwiedzania pooglądać przyczepki.

 

Czy możecie polecić jakieś place z przyczepkami w Holandii???

 

Dla rodzinki będę szukał cepki:

 

- 5 osobowej, z ogrzewaniem z rozprowadzeniem, ciepłą wodą (wc, prysznic), DMC do 2000kg, posiadam B + E, na 1 osi, koszt ok. 25000zł,

Większość wyjazdów planujemy na zachód oraz południe Europy.

 

Proszę napiszcie, na jakich modelach z waszego doświadczenia powinienem się skupić???

 

Do tej pory korzystamy na kempingach z tzw. "domków holenderskich", ale swoboda i luz posiadaczy własnej cepki nas pociąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 osób to chyba tylko piętrus wchodzi w gre. jeśli chodzi o wc to lepsze są takie które mają WC nie na nadkolu tylko z przodu lub tyłu budy - tam jest więcej miejsca. idealnym rozwiązaniem jest uklad jaki mozna znaleźć np. w Knausie Sudwind roczniki tak powyżej 2000. z przodu masz łóżko 2 osobowe i kibelek, w środku vis a vis aneksu kuchennego masz łóżko rozkladane ktore mozna wykorzystac do siedzenia jakby w kuchni, a z tyłu masz piętrusa. hobby chyba też mają podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba szukać budki po 2000 roku, żeby znaleźć takie rozwiązania.

W tych pieniądzach na pewno się zmieścisz.

Ja jeżdżę teraz w składzie 2+4. Ponieważ najmłodszy śpi z nami, więc tak jakby było nas 2+3. Mam Knausa 450TU. Z tylu podkowa z przodu podwójne łóżko 140x190.

Coś takiego:

http://caravan-kampe...&fta_ind=1&df=1

 

Nad przednim łóżkiem zrobiłem piętro 105x180. Zapraszam watek Knaus Fizyków.

Ale takie rozwiązanie jest fabryczne. Budkę taką ma KiT. Poszukaj w naszych pojazdach moją i KIT-ka. Tak abudka nazywa się 450 TK

http://caravan-kampe...&fta_ind=2&fs=1

 

Najbliższa ciału koszula, więc skupiam się na Knausie - np 500TK, 550TK mają fajne rozwiązania. Z przodu (lub z tyłu) podkowa, a z drugiej - po jednej stronie łóżko pojedyncze ale piętrowe, a z drugiej stolik, który zmienisz na łóżko podwójne;

http://caravan-kampe...&fta_ind=4&fs=1

 

Pamiętaj, że Sharan nie może pociągnąć przyczepy 2T. Ogranicz szukanie do 1800kg. A najlepiej, jeżeli skupisz się do 1300-1500kg. Bez problemu kupisz taką jak chcesz, a autko będzie miało zapas mocy.

 

Ja pojechałem po budkę do NL. W razie pytań zapraszam na PW.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę z osobnymi łóżkami - też nie chcę spać daleko od ...

 

Układ, który zaproponował pissu22 jest całkiem fajny, skoncentruje się nad łóżkiem piętrowym.

 

W Holandii popstrykam pełno zdjęć cepką z cenami i wyposażeniem, może kogoś to zainteresuje.

 

W papierach mam wpisane DMC przyczepki z hamulcem - 2000kg

 

Nie szukam 2 tonowej, tylko napisałem ile mogę uciągnąć (im mniej tym lepiej).

 

Moja najmłodsza ma 3 latka i śpi sama, więc muszę poszukać piętrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba szukać budki po 2000 roku, żeby znaleźć takie rozwiązania.

W tych pieniądzach na pewno się zmieścisz.

Ja jeżdżę teraz w składzie 2+4. Ponieważ najmłodszy śpi z nami, więc tak jakby było nas 2+3. Mam Knausa 450TU. Z tylu podkowa z przodu podwójne łóżko 140x190.

Coś takiego:

http://caravan-kampe...&fta_ind=1&df=1

 

Nad przednim łóżkiem zrobiłem piętro 105x180. Zapraszam watek Knaus Fizyków.

Ale takie rozwiązanie jest fabryczne. Budkę taką ma KiT. Poszukaj w naszych pojazdach moją i KIT-ka. Tak abudka nazywa się 450 TK

http://caravan-kampe...&fta_ind=2&fs=1

 

Najbliższa ciału koszula, więc skupiam się na Knausie - np 500TK, 550TK mają fajne rozwiązania. Z przodu (lub z tyłu) podkowa, a z drugiej - po jednej stronie łóżko pojedyncze ale piętrowe, a z drugiej stolik, który zmienisz na łóżko podwójne;

http://caravan-kampe...&fta_ind=4&fs=1

 

Pamiętaj, że Sharan nie może pociągnąć przyczepy 2T. Ogranicz szukanie do 1800kg. A najlepiej, jeżeli skupisz się do 1300-1500kg. Bez problemu kupisz taką jak chcesz, a autko będzie miało zapas mocy.

 

Ja pojechałem po budkę do NL. W razie pytań zapraszam na PW.

 

Czy możesz podać adres w NL, gdzie udało Ci się kupić przyczepę? Dzięki.

P.S. Rozkład w Knausie fajny. Czy części do Knausa są droższe, w porównaniu z np. Hobby, Fendt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf - nie czytasz Kolego, ze zrozumieniem. Napisałem, że Sharan nie może ciągnąć przyczepy 2.0T. Masz wpisane 2T w dowodzie. Ale budkę możesz ciągnąć nie cięższą niż dmc pojazdu/1,33. wynika to z rozporządzenia o warunkach dopuszczeniu pojazdów do ruchu. Rozdział hamulce. Taki zapis dotyczy przyczep z hamulcem najazdowym. :-)

Mógłbyś ciągnąć przyczepkę 2,0T jeżeli byłaby wyposażona w układ hamulcowy uruchamiany z miejsca kierowcy (np hydrauliczny, pneumatyczne etc). Ale takich budek nie ma raczej :-)

Ps

Wierz mi - tez mam Sharana.

PS

podstawa prawna:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030320262

Dziennik ustaw nr 32. poz 262.

Rozdział 4, par 14, ppunk 7. (strona 2106)

 

Ceny części są porównywalne.

Ja szukałem budki od osób prywatnych przez portal, który Ci zalinkowałem. Znalazłem kilka ogłoszeń, które mnie zainteresowały i veni, vidi vici. Zapraszam do wątku o moim Knausie - tam opisałem perypetie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych modeli jakie ja widziałem gdy poszukiwałem swojej budki to Dethleffs Family 555. Dla mnie był zbyt ciężki, bo miał chyba 1360 kg DMC (rocznik 1996 - o ile pamiętam), ale jak widzę Ciebie to nie zraża. Jeśli chodzi o układ to z tyłu miał klasyczną podkowę, a z przodu piętrowe łóżko wzdłuż budki - lewa strona i stolik z siedzeniami rozkładanymi w dodatkowe łóżko - prawa strona. Bardzo mi się podobał ten rozkład i w ogóle przyczepa fajna. Możesz pomszukać czegoś podobnego. Możesz zamknąć sypialnię dzieci z przodu i z tyłu posiedzieć jeszcze trochę z żoną. Mnie tak się właśnie podoba.

 

Gdy myślisz o dużych przyczepach (pisałeś DMC=200 kg i gfizyk poprawił Cię na DMC=1500 kg, czyli też całkiem niemało) to weź również pod uwagę szerokość. Na naszych drogach lepiej się jedzie wąską budką np. 2,10 m niż szeroką 2,50 m. Oczywiście to też zależy od kierowcy, ale dla mnie te 2,10 jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję inhalt,

 

Na ostateczny wybór mam jeszcze czas, ale wszystkie uwagi notuję. Dla mnie szerokość 2,50 jest za duża - myślałem max. 2,30.

 

Mam nadzieję, że za wszelkie uwagi i porady będę mógł się kiedyś odwdzięczyć:piwo::pub:

 

Napiszcie, proszę, jakie odcinki w km pokonujecie zwykle dziennie, podróżując na wakacjach?:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie należy wybierać jak największą. To nie rękawiczki, że można co rok zmieniać. Uważam, że warto kupić raz a dobrze. Ja dopiero teraz doceniam co to przestrzeń w cepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.