Skocz do zawartości

Ciśnienie wody rozsadza bojler-problem.


gelu1

Rekomendowane odpowiedzi

Zatapialna - ja mam zatapialną zewnętrzną (czyli jak dobrze rozumuje jest to pompa zewnętrzna wkładana do pojemnika z wodą) i na tym wężu między [pompą a bojlerem mam elektryczny ciśnieniowy wyłącznik,który jest regulowany (czyli mogę regulować ciśnienie).Ja mam bojler cascade gazowy. I myślę,że w tym przypadku też powinien być wyłącznik.Z resztą nie znam trumy i tego układu.Ale jest nie możliwe ,żeby pompa o ciśnieniu 1,3 bara robiła demolkę. Może jest jakaś wada po zimie.Ale tak czy owak coś musi tą pompę wyłączać.Przecież ona nie może pompować non stop.

Pozdro,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie ten oryginalny bojler był klejony po rozsadzeniu go przez lód, inna rzecz że te bojlery mają max cisnienie 1,2 atm. nie za wiele.Natomiast taki wyłącznik cisnieniowy,jaki masz zainstalowany to dodatkowe zabezpieczenie dla pomp które dają cisnienie powyzej 1,3 atm.Zwykła pompka nawet jeśli jej styk w kranie nie rozłączy to będzie mieliła wodę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego gelu 1 - jeszcze o tym nie wie albo nie doszedł do tego wniosku???? chociaż sam o tym pisze???? ,że ma bojler walnięty.Ale ja bym się nadal upierał ,że jest [problem też z tym wyłącznikiem.(czy wyłącza?)

Może zainteresowany się wypowie.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał że oryginalny zbiornik był pęknięty i zacerował go klejem,następnie zaadoptował zbiornik samoróbę,lutowany ,ktory też się rozszczelnił.Na jego miejscu kupiłbym goły zbiornikTrumy i tylko przełożył do niego oryginalną grzałkę i zasilanie.Sama pompka raczej nie jest przewymiarowana bo woda z kranu leci średnio

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie nie ma takiego wyłącznika, pompka załancza sie w momencie odkręcenia kranu i wyłancza po zakręceniu. Bojler był pękniętyi go pokleiłem jednak to nie wytrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie nie ma takiego wyłącznika, pompka załancza sie w momencie odkręcenia kranu i wyłancza po zakręceniu. Bojler był pękniętyi go pokleiłem jednak to nie wytrzymało.

 

Witam - to nie ma co kombinować trzeba wymienić bojler.Może się uda kupić używkę w dobrym stanie.Klejenie nic nie da.A jeżeli chodzi o ten ciśnieniowy wyłącznik - to jest dobra rzecz.Nie trzeba mikro wyłącznika przy baterii ,który często zawodzi.Ja mam ten elektryczny ciśnieniowy wyłącznik(ma regulacje ciśnienia),a baterie mam zwykłą,i nie mam problemów.Zakręcasz wodę pompa pompuje do ciśnienia jakie ustawiłeś i wyłącza się. .Odkręcasz kran ciśnienie spada pompa pompuje i jest OK pifo.gif.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelu , nie kombinuj z bojlerami , na allegro jest w tej chwili kilka nieuzbrojonych bojlerów,osobiscie wolałbym jednak kupic nowy. Jest to wydatek rzedu 250 zlotych.

Natomiast Cyryl -Twoj wyłacznik cisnieniowy to stare rozwiązanie kiedy instalowano w angielkach baterie bez stykow elektr.Myslalem że sam go założyles jako dodatkowe zabezpieczenie pompy.Dzisiaj się również stosuje takie wyłączniki ale w instalacjach z pompką przepływową plus zbiorniczek kumulujacy ciśnienie.

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesert - zgadza się ten wyłącznik jest stary i montowany w angielkach.Ale jest to bardzo dobre i niezawodne urządzenie - szkoda ,że nie jest montowane jako dodatkowe zabezpieczenie pompy - czego n ie można powiedzieć o mikro wyłącznikach w kranach.Często są problemy z tymi kranami i nie zawsze jesteś pewny czy pompa będzie wyłączona.

A dodatkowo mogę sobie sam ustalać ciśnienie w kranie.

A odnośnie tego bojlera masz racje - trzeba nowy.

Pozdro,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniwe z wylącznikiem ciśnieniowym nie jest stare aktualnie jest stosowane przez niektóre angielskie firmy. W Eribie z tego rocznika był prawdopodobnie prostokątny, a te miał ciśnienie poniżej 1 bara. Jeśli pękł po zimie lub klejony to pompka niema znaczenia. Do bojlerów prostokątnych nie ma już zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.