Skocz do zawartości

nadmuch cieplego powietrza


walker1

Rekomendowane odpowiedzi

pozdrawiam wszystkich forumowiczów, mam pytanie dotyczące nadmuchu ciepłego powietrza w przyczepie burstner rok 1994,chodzi mi mianowicie czy w tej przyczepie nadmuch powinien pracować z akumulatora jeśli tak to gdzi tego szukać, zinstalacji 220/230 działa ,a po podłączeniu do aku brak reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich forumowiczów, mam pytanie dotyczące nadmuchu ciepłego powietrza w przyczepie burstner rok 1994,chodzi mi mianowicie czy w tej przyczepie nadmuch powinien pracować z akumulatora jeśli tak to gdzi tego szukać, zinstalacji 220/230 działa ,a po podłączeniu do aku brak reakcji

 

Jeśli masz Trume a nie posiadasz przetwornicy 230/12 przez którą jest podłączony nawiew to możesz nie odpalić nadmuchu z akumulatora bo większość nadmuchów do Trumy ma tylko obwód 230v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Trume a nie posiadasz przetwornicy 230/12 przez którą jest podłączony nawiew to możesz nie odpalić nadmuchu z akumulatora bo większość nadmuchów do Trumy ma tylko obwód 230v.

 

dzięki za pomoc ,mam coś w szafce nad trumą jest to przetwornica ale nie wiem jak ją odpalić

 

Jeśli masz Trume a nie posiadasz przetwornicy 230/12 przez którą jest podłączony nawiew to możesz nie odpalić nadmuchu z akumulatora bo większość nadmuchów do Trumy ma tylko obwód 230v.

 

nadmieniam że oświetlenie i pompka do wody chodzi z aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ,mam coś w szafce nad trumą jest to przetwornica ale nie wiem jak ją odpalić

 

 

 

nadmieniam że oświetlenie i pompka do wody chodzi z aku

Jeśli nadmuch jest podłączony do przetwornicy to naładuj aku mimo że oświetlenie działa bo ta przetwornica może nie zastartować na słabym akumulatorze i nie jest to wada lecz celowe zabezpieczenie wielu przetwornic impulsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz poprostu co jest napisane na obudowie Ventu za piecem :skromny: Oświetlenie czy pompki nijak się mają do Ventu Po drugie skoro chodzi Tobie Vent na 230V to własnie takie ma zasilanie i na 12V chodził nie będzie Nie rozumiem w czym problem i czego oczekujesz? :niewiem:

 

 

 

O co chodzi z ta przetwornicą? po co ma tworzyć 12V jak Walker pisze że nadmuch chodzi mu na 230V? :niewiem:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz poprostu co jest napisane na obudowie Ventu za piecem :skromny: Oświetlenie czy pompki nijak się mają do Ventu Po drugie skoro chodzi Tobie Vent na 230V to własnie takie ma zasilanie i na 12V chodził nie będzie Nie rozumiem w czym problem i czego oczekujesz? :niewiem:

 

 

 

O co chodzi z ta przetwornicą? po co ma tworzyć 12V jak Walker pisze że nadmuch chodzi mu na 230V? :niewiem:

 

Chodzi o przetwornicę impulsową z 12v na 230v . za pośrednictwem której zasilasz urządzenia 230v z akumulatora.

Wówczas nadmuch pracujący tylko na 230v będzie pracował dalej na 230v generowanych przez przetwornicę zasilaną akumulatorem z 12v a kiedy do przyczepy zostanie podłączona sieć 230 wówczas przetwornica odpoczywa i nawiew lei bezpośrednio z sieci 230v.

 

A Kolega niech jednak nie sprawdza co pisze na vencie bo mu głowa za piecem utknie :) Zapewniam że pisze 230V.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to też ma Vent 230V bo 12V to rzadkość :-] ale czemu się tak upiera by chodził ten Vent gdy np nie ma 230V :niewiem: ja użyłem tego z dwa razy i to tak dla sztuki :bzik: chyba że jeździ zimą to zmienia postać rzeczy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich forumowiczów, mam pytanie dotyczące nadmuchu ciepłego powietrza w przyczepie burstner rok 1994,chodzi mi mianowicie czy w tej przyczepie nadmuch powinien pracować z akumulatora jeśli tak to gdzi tego szukać, zinstalacji 220/230 działa ,a po podłączeniu do aku brak reakcji

 

Kolega po prostu szuka informacji . Nie widzę tu uporu , a co najmniej z Jego strony.

 

Co do wykorzystania to każdy w swoim zakresie . Ty nie używasz , Ja natomiast w sierpniu ubiegłego roku wieczorami i w nocy miewałem nad wodą 15-17 'C

Moja ładniejsza połowa idąc pierwsza spać stale narzekała że musi rozgrzewać zimne łóżko więc zrobiłem jej dodatkowe nawiewy w zabudowie parapetowej by mogła zadrzeć sobie na parapet kołdrę i grzać łóżko przed wślizgnięciem się pod kołderkę. Ja dzięki temu mogłem dłużej podłubać przy sprzęcie wędkarskim czy posiedzieć przy kompie ;)

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to też ma Vent 230V bo 12V to rzadkość :-] ale czemu się tak upiera by chodził ten Vent gdy np nie ma 230V :niewiem: ja użyłem tego z dwa razy i to tak dla sztuki :bzik: chyba że jeździ zimą to zmienia postać rzeczy :hmm:

Ja też uzywam latem, nie po to żeby grzać, ale po to żeby chłodzić. Poprostu dmuchawa zaciąga chłodniejsze powietrze spod cycepki i daje do środka. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uzywam latem, nie po to żeby grzać, ale po to żeby chłodzić. Poprostu dmuchawa zaciąga chłodniejsze powietrze spod cycepki i daje do środka. :skromny:

 

 

Nie każdy Vent ma możliwość czerpania świeżego powietrza spod przyczepy. Znam jednego Knausa który miał taką opcje, co wiecej miał przepustnice którą się ustawiało tryb albo chłód z dołu albo ciepło z pieca. Kolejny Knaus... kilka latek młodszy już tego nie ma.

Moja Chateau też nie ma możliwości poboru świeżego z dołu. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy Vent ma możliwość czerpania świeżego powietrza spod przyczepy. Znam jednego Knausa który miał taką opcje, co wiecej miał przepustnice którą się ustawiało tryb albo chłód z dołu albo ciepło z pieca. Kolejny Knaus... kilka latek młodszy już tego nie ma.

Moja Chateau też nie ma możliwości poboru świeżego z dołu. :niewiem:

 

Ja też tego nie miałem. Dokupiłem i zamontowałem chyba trzy lata temu. Montaż nie wymaga żadnej filozofii :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uzywam latem, nie po to żeby grzać, ale po to żeby chłodzić. Poprostu dmuchawa zaciąga chłodniejsze powietrze spod cycepki i daje do środka. :skromny:

 

 

jak jest gorąco to się wygrzewam na słoneczku lub pluskam w wodzie :-]

 

zresztą obecna nasza budka nie ma opcji pobierania powietrza spod budki więc nie mam innej alternatywy poza otwarciem okien :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest gorąco to się wygrzewam na słoneczku lub pluskam w wodzie :-]

 

zresztą obecna nasza budka nie ma opcji pobierania powietrza spod budki więc nie mam innej alternatywy poza otwarciem okien :]

Tyle, że moja trzyletnia księżniczka wymaga jeszcze snu w dzień i stąd to udogodnienie :skromny: A zbytni przeciąg przy pootwieranych oknach nie jest mile widziany

Edytowane przez pwtwsw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.