Skocz do zawartości

DMC do 950kg z toaletą - możliwe?


kuba2222

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba , z zakupem przyczepki jest znacznie gorzej jak z zakupem auta.

Naprawdę. Kazdy kto chce zrealizować swój pomysł, sądzi , że sru, pojedzie tam gdzie mają i kupi.

Owszem. Ale nie będzie z zakupu zadowolony, zatem nie kupuje.

Nadzieja na trafienie w komisie suchutką ładną okazję jest tak samo prawdopodobna jak trafić szóstkę w lotku , choć się trafia :)

Widzisz, jesteś jednym z powodów, dlaczego handlarzyny odmładzają roczniki i odchudzają DMC. Takie jest zapotrzebowanie rynku a że ciekawych ofert nie ma, to się robi fałszywe dane i to masowo.

Ja wiem , że Twoim kryterium jest 950DMC, ale masz małe szanse kupić z taką masą prawdziwie. Oszukanych zaś jest multum, musisz mieć więc świadomość, że prawa fizyki (chodzi o bezpieczeństwo) i wag przy patrolu ITD są nieubłagane.

Trzeba szukać cierpliwie i pójść na kompromis, nie ma szans by wszystkie Twoje oczekiwania były w jednym egzemplarzu.

Powodzonka.

.

PS. Sprite powyżej ma na pierwszy rzut oka jedną zaletę: nie ma podanego rocznika. Ciekawe jaki figuruje w DR a jaki jest prawdziwy? Obstawiam że xxxx ;)

Ponadto ma bieżącą wodę (zimną) i kibelek przenośny ale idzie z tym żyć.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@konrad_b

 

Budżet 20k to jest taki maksymalny - w tej cenie musi być zawarte wszystko co potrzebne do wyjazdu, łącznie z rejestracją i ubezpieczeniem. Myślę że raczej marne szanse żeby właściciel zszedł aż o 5 tys w dół ;)

Poza tym ja podchodzę do tego tak, że jak będzie taniej, to zostanie więcej kasy na wyjazdy z przyczepą, dlatego nie zamykam się na tańsze propozycje. Inna sprawa że nie szukam przyczepy "na zawsze" , myślę że po 2 sezonach sam zweryfikuję swoje potrzeby i zmienię na inną, lub kampera :D

 

Natomiast o komisie myślałem głównie jako miejsce gdzie zobaczę i przymierzę się do kilku egzemplarzy, po to żeby sobie porównać różne warianty. Oczywiście jak się trafi coś fajnego to czemu nie, ale bez napalania się.

 

Po dokładnej weryfikacji, okazuję się że może być DMC "aż" 995kg :) ale chyba za wiele to nie zmienia, nadal brakuje 5kg do magicznej 1t .

Edytowane przez kuba2222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 20k to jest taki maksymalny - w tej cenie musi być zawarte wszystko co potrzebne do wyjazdu, łącznie z rejestracją i ubezpieczeniem. Myślę że raczej marne szanse żeby właściciel zszedł aż o 5 tys w dół ;)

Poza tym ja podchodzę do tego tak, że jak będzie taniej, to zostanie więcej kasy na wyjazdy z przyczepą, dlatego nie zamykam się na tańsze propozycje. Inna sprawa że nie szukam przyczepy "na zawsze" , myślę że po 2 sezonach sam zweryfikuję swoje potrzeby i zmienię na inną, lub kampera :D

 

zejdzie 1-2tyś, resztę dołożysz i będzie git :-]

 

szukaj w takim razie 10-15kzł w tej cenie da się już coś kupić sensownego np z tej marki którą wrzuciłem - są lekkie

to jest druga nazwa tych przyczep caravelair - http://allegro.pl/listing.php/search?category=18540&string=caravelair

 

i iangielki, ale trzeba uważać, bo one często na papierze są tylko lekkie ;)

 

a do komisu jedź i pooglądaj :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki generalnie odrzucam, choć nie wykluczam jakichś wyjątków. Problem w tym że ja nie zawsze wiem, która to angielka, a która niemka, czy francuska . No ale jak coś sobie upatrzę to zapewne wrzucę tutaj do oceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki generalnie odrzucam, choć nie wykluczam jakichś wyjątków. Problem w tym że ja nie zawsze wiem, która to angielka, a która niemka, czy francuska . No ale jak coś sobie upatrzę to zapewne wrzucę tutaj do oceny .

 

typowa angielka ma drzwi ze złej strony ;) tzn od ulicy

były też angielki na rynek EU, ale to nie częsty widok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

trzymam kciuki za poszukiwania! Ja szukam kilka wątków poniżej. W moim wypadku też idealne byłoby DMC poniżej 1000kg z oddzielną sypialnią dla dziecków i WC kasetowym oraz salonką... i do tego do 10000zł. Po kilku tygodniach szukania mąż zdecydował się iść jednak na kurs prawa jazdy B+E... Każda która nam się podobała miała ponad 1000kgDMC. Chyba że była to angielka z niepewnego źródła... A w związku z tym że jesteśmy laikami nie będziemy ryzykować z angielkami. Do nich trzeba mieć wprawione oko, żeby znaleźć naprawdę solidną. Będę obserwować Twój wątek (do swojego też zapraszam:-) i oczywiście kibicować poszukiwaniom! Z pomocą genialnych forumowiczów na pewno się uda! pozdrawiam!

 

ps. w wątku http://forum.karawaning.pl/topic/2449-producenci-przyczep-ktora-lepsza/page__st__15 na dole strony info która przyczepa jakiej produkcji :-)

po paru tygodniach intensywnego czytania forum wiele można znaleźć ciekawych informacji :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Wasz wątek :) jednak ja najzwyczajniej nie mam czasu zrobić b+e przed sezonem, dlatego uparłem się na coś lekkiego. Też podobają mi się duże, ale dzięki forum widzę że jest szansa na lekką i w miarę funkcjonalną przyczepę, niekoniecznie angielkę. Aktualnie skupiam się na zasugerowanych w tym wątku "francach" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze popatrz na Grau -to Belgijska firma, ale chyba współpracują z Francuzami, bo niektóre budki zadziwiająco podobne. Ale w tej chwili coś ich mało na aukcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym?

http://otomoto.pl/adria-430-2004-T2833474.html

 

Mam blisko, będzie ze 2km :D

Niepokoi mnie uszkodzenie przy dachu, coś tam jest amatorsko porobione. Czy to dmc jest w ogóle realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wypatrzyłem tylko to uszkodzenie przy dachu - większość zdjęć niewiele pokazuje

dmc wydaje mi się małe - choć możliwe

masz 2 km nie ma się co zastnawiać jedź zobacz jak bedzie coś ciekawego porób zdjęcia i tu je dawaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem tak na szybko. Generalnie nie jest źle, jest nawet dobrze :)

Wygląda na to że uszkodzone miejsce nie cieknie, od środka nic nie widać, ale z zewnątrz to nie wygląda za fajnie. Jest jakby czymś poklejone i pociapane farbą. Na pewno będzie to wymagało uwagi.

Moje pytanie brzmi - czy wg Was, cena za ten model jest OK? Ile może kosztować naprawa takiego poszycia?

 

PS: Nie miałem czym fotek zrobić , ale jak się uda to jeszcze dzisiaj podjadę i zrobię.

Edytowane przez kuba2222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.