Skocz do zawartości

Nowe punkty karne


AKISSJG

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy taryfikator punktów – przykładowa punktacja za wykroczenia w ruchu drogowym

 

  • Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych – 5 pkt (dotychczas 0)
  • Rozmowa przez telefon komórkowy – 5 pkt (dotychczas 0)
  • Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie – 2 pkt (dotychczas 0)
  • Wjeżdżanie na skrzyżowanie jeśli na nim lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – 2 pkt (dotychczas 0)
  • Zakrywanie m.in. świateł, oznaczeń czy tablic rejestracyjnych – 3 pkt (dotychczas 0)
  • Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 3 pkt (dotychczas 0)
  • Wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego na obszarze zabudowanym – 3 pkt (dotychczas 0)
  • Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru (nieużycie lub niewłaściwe użycie kierunkowskazów) – 2 pkt (dotychczas 0)
  • Przewóz dzieci niezgodnie z przepisami (w szczególności bez fotelika) – 6 pkt (dotychczas 3)
  • Przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami (bez pasów lub bez kasku) – 4 pkt (dotychczas 1)
  • Przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej dopuszczalną a za każdego pasażera przewożonego w niewłaściwy sposób dodaje się 1 pkt - od 1 do 10 pkt (dotychczas 1)
  • Przewożenie osób samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy z naruszeniem przepisów – 2 pkt (dotychczas 1 pkt)
  • Przewożenie osób w przyczepie z naruszeniem przepisów – 2 pkt (dotychczas 1 pkt)
  • Ciągnięcie za pojazdem osób m.in. na nartach, sankach lub wrotkach – 5 pkt (dotychczas 0)
  • Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu – 10 pkt (dotychczas 8)
  • Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania – 6 pkt (dotychczas 5)
  • Niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej – 10 pkt (dotychczas 8 pkt)
  • Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i przed nimi – 10 pkt (dotychczas 9)
  • Wyprzedzanie na przejazdach rowerowych i przed nimi – 10 pkt (dotychczas 8 pkt)
  • Cofanie na drodze ekspresowej lub autostradzie – 5 pkt (dotychczas 3)
  • Niezatrzymanie pojazdu przed znakiem STOP – 2 pkt (dotychczas 1)

 

informacje pochodzą ze strony MSW

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwsze szczególnie! Czasem obserwuję pod sklepami zachowanie kierowców, którzy szukają miejsca koniecznie przy wejściu mimo, że 135 metrów dalej jest pełno miejsc. A parkowanie w miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych jest szczytem...

Niemniej jednak nie tylko punkty, ale i mandaty za wykroczenia wzrosły..Powoli dojdzie do tego jak w Niemczech- że kierowcy zostaną ujarzmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za , szczególnie za ,,Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 3 pkt (dotychczas 0) ,,

 

 

Denerwuje mnie gdy spokojnie sobie wyprzedzam z budką , a oszołom jadąc 60km/h nagle mi przyspiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy taryfikator punktów – przykładowa punktacja za wykroczenia w ruchu drogowym

 

  • Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych – 5 pkt (dotychczas 0)
  • Niezatrzymanie pojazdu przed znakiem STOP – 2 pkt (dotychczas 1)

 

to chyba jakaś pomyłka ...... za niezatrzymanie się na STOP-ie powinno być 10 pkt minimum a tu taki bonusik .... ktoś chyba nie pomyślał do końca .:klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za , szczególnie za ,,Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 3 pkt (dotychczas 0) ,,

Denerwuje mnie gdy spokojnie sobie wyprzedzam z budką , a oszołom jadąc 60km/h nagle mi przyspiesza.

 

dokładnie

IMO zmiana kosmetyczna, ale pewnie praktyki ukróci o ile będą kontrolowane :bzik:

tylko właśnie chodzi o to żeby kontrolowali a ni tylko czaili się po krzakach w "terenie zabudowanym" krzakami :mlot:

 

takie przyspieszanie przy wyprzedzaniu to właściwie nie do uchwycenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakaś pomyłka ...... za niezatrzymanie się na STOP-ie powinno być 10 pkt minimum a tu taki bonusik .... ktoś chyba nie pomyślał do końca .:klotnia:

 

Kolego , gdyby tak było jak piszesz to zanim byś dojechał na wczasy to byś stracił prawko. :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , gdyby tak było jak piszesz to zanim byś dojechał na wczasy to byś stracił prawko. :drive:

 

 

 

jeśli tak jeździsz to trudno ...Ty nie dojedziesz na wczasy ale może kilku dzięki temu właśnie dojedzie .....

 

Dalej uważam , że to bzdura z dwoma punktami .... :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dojdzie do tego jak w Niemczech- że kierowcy zostaną ujarzmieni.

Słowaków i Czechów już też ujarzmiono bardzo wysokimi mandatami - Polaków też się powoli wyprostuje ( tych niereformowalnych) - kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak jeździsz to trudno ...Ty nie dojedziesz na wczasy ale może kilku dzięki temu właśnie dojedzie .....

 

Dalej uważam , że to bzdura z dwoma punktami .... :policja:

 

Milion km mam dawno za sobą i na wczasy jakoś dojeżdżam , a dwa pkt to i tak za dużo .

 

Jedynie mogę się zgodzić , że nie stawanie na stopie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym i tam gdzie jest ograniczona widoczność bym karał ostro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak nie tylko punkty, ale i mandaty za wykroczenia wzrosły..Powoli dojdzie do tego jak w Niemczech- że kierowcy zostaną ujarzmieni.

 

porównaj mandaty w D do ich zarobków :-]

 

widzisz, tam bardziej dotkliwa jest możliwość stracenia prawka za grube przegięcia

tego u nas brakuje, np przkroczenie 2x prędkość - czyli 100/50 - miesiąc bez lejców :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.