Skocz do zawartości

wędkowanie na chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jako że nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat wędkowania na chorwacji - proszę o jakieś informacje.

interesuje mnie wędkowanie w morzu z brzegu - co sie sprawdza, jakie metody, przynęty i najważniejsza sprawa - jak wygląda kwestia pozwolenia.

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzegu obcokrajowcy bez pozwolenia. Z łódki z pozwoleniem. Nie napiszę Ci jakie metody i co się sprawdza, ponieważ większych wyników nie miałem :-(

 

Pozdr

Patryk

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzegu obcokrajowcy bez pozwolenia. Z łódki z pozwoleniem. Nie napiszę Ci jakie metody i co się sprawdza, ponieważ większych wyników nie miałem :-(

 

Pozdr

Patryk

 

jesteś pewien, że obcokrajowcy bez pozwolenia?

a połowy kuszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pozwolenia z brzegu na wędkę - jestem pewien. Sprawdzałem i wędkowałem.

 

Kusza, z łódki itd. tak jak napisałem trzeba pozwolenie.

 

Ale sądzę, że nikt nie będzie Cię ścigał jak sobie powędkujesz z łódki. Kusza to pozwolenie bezwzględnie.

 

 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: Wędkowanie w Chorwacji

Dostałam odpowiedź z ambasady odnośnie pozwolenia na wędkowanie w Chorwacji:

 

"Witam

 

Połów ryb wymaga uzyskania pozwolenia i wniesienia oplaty w odpowiednim urzędzie odpowiedzialnym za połów ryb - Uprava za ribarstvo

 

 

Pozdrawiam

Sekretariat Ambasady

Republiki Chorwacj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się coś zmieniło. Ja kilka lat temu uzyskałem info, że obcokrajowiec może z brzegu wędkować bez pozwolenia i opłat. Podobne informacje swego czasu wyczytałem w przewodnikach oraz uzyskałem od rezydenta na Istrii.

 

Skoro tak odpisali, widocznie już nie można :niewiem: .

 

Weź ze sobą wędkę i zapytaj na kempingu :ok: . Wielu turystów wędkowało tak jak ja z brzegu na kempingu... nie widziałem aby ktokolwiek się tym interesował.

 

 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak sie zmieniło

też pytałem w ambasadzie

odpowiedź:

 

Witam Panie Tomaszu,

Wszelkich informacji na ten temat udzieli Panu Chorwacka Wspólnota

Turystyczna (Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w

Polsce).

Adres: ul. Koszykowa, 54, 00-675 Warszawa.

Kontakty: Telefon +48 22 828 5193, Faks +48 22 828 5190

Życzę udanych wakacji.

 

Paweł Włodarczyk

Konsul Honorowy

Republiki Chorwacji

w Krakowie

 

więc tam wysłałem zapytanie

odesłali mnie na chorwacką stronę informacyjna ministerstwa rolnictwa, gdzie jasno jest opisane ile to kosztuje, na jaki czas i tam również można kupić pozwolenie

tu link

http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=71

 

no tanio to nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadal dotyczy to połowy "na morzu" czyli z łodzi.

Dwa lata temu mieszkałem w wynajętym domu przy samym brzegu morza i właściciele potwierdzili że z brzegu można łowić bez pozwolenia ( pewnie dlatego że i tak nic mi się nie udało złowić :oslabiony: ) natomiast do połowu z łodzi/pontonu należy wykupić stosowne pozwolenie ( chociaż ich zięć łowił bez, ale jak sam stwierdził "z dodatkową dozą adrenaliny" ;) ). Kuszą na morzu nie mógł łowić wogóle - ponieważ nie mam kuszy nie interesowałem się czy nie można bo jest ogólny zakaz czy również należy mieć stosowne pozwolenie wykupione...

Przez 7 dni wychodziłem kilka razy dziennie zarzucić wędki i nikt się nie pytał o żadne pozwolenia, a łowiłem przy promenadzie biegnącej wzdłuż brzegu i uczęszczanej dość intensywnie.

Życzę więc więcej szczęścia przy połowach i dobrej zabawy !

 

ps.

w razie niepowodzenia zawsze można wykorzystać stary sposób i udać się na końcu na targ rybny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej, kiedyś faktycznie w CRO można było wiele, nie tylko łowić bez pozwolenia czy pływać małym pontonem z silnikiem bez winietki i rejestracji w kapitanacie a o biwakowaniu na dziko nie wspominając. ;) to były piękne czasy gdy woda z nocnego przypływu pukała już do namiotu rozbitego na plaży na dziko :)

Ale wszystko co dobre się kiedyś kończy. Biwakować nie wolno, opłaty w kapitanacie za łajbę wzrosły zgłosić niestety trzeba (choć nalepka nie wymagana podobno od zeszłego roku) Jeśli o samo łowienie chodzi to na niektórych kempingach w recepcji można wykupić pozwolenie na czas pobytu. Nie wiem czy obejmuje tylko brzeg czy jednostki pływające też, ale warto zapytać  na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cro, przy wędkowaniu z brzegu, polecam metodę gruntową na tzw. boczny trok. Nieźle się sprawdza i wcale nie ma tak dużo zaczepów ;)

Schemat (nie mój) w załączeniu. Ja uzyłem takiego zestawu pierwszy raz w ubiegłym roku z betonowego nabrzeża. Efekty mnie zaskoczyły (bo wcześniej próbowałem na koszyk, na spławik, na spining, itd. - i nic). Złapałem kilka fajnych rybek, a miejscowych zapytałem czy są ok. Powiedzieli mi ich nazwy, ale nie zapamiętałem. Największa miała ok. 0,5 kg. Po upieczeniu na grilu - rozeszły się momentalnie. Pycha.

Acha, przynęta to gumka okoniowa lub kawałek małej rybki.

I nikt mnie nigdy nie pytał o jakiekolwiek pozwolenie, itp. :)

boczny_trok_przelotowo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.