Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

w każdym razie hill hollder to układ niezależny od skrzyni biegów, bywa również w manualach.

 

Dzięki za wytłumaczenie. Nigdy jakoś nie zastanawiałem się jak to działa :)

 

 

 jedne ruszają do przodu po puszczeniu hamulca (pełzanie);... Więc te pierwsze nie potrzebują hill holdera, ...

 

To po co u mnie jedno i drugie? Po puszczeniu hamulca auto wolno sunie do przodu (pełzanie), a hill cośtam (bo każdy producent inaczej go nazywa) też mam. Może zakładają, że od jakiegoś nachylenia, mimo pełzania, mogło by auto cofnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada działania tego systemu pewnie jest różna u różnych producentów pojazdów. W Fordzie z hamulcem elektrycznym ręcznym, też był jakiś patent, który zwalniał sam ten hamulec jak stało się na wzniesieniu i lekko docisnęło gazu - tak przynajmniej mówili  w Aso, ja mam za starego cmaxa, w nim mimo el. ręcznego nic takiego nie ma (ehh nie lubię tej zabawki.. droga w naprawach)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi nieszczęsne A604,jak stoi na mocnym wzniesieniu z budką to pociągnie go do tyłu ,jak solo to stoi ,na wstecznym poprzednik staczał się do przodu dodał ostro gazu i spalił tarcze,po niedługim czasie brak biegu,polecam dorzucić chłodnice oleju jak ciągasz budkę wbudowana niezbyt sobie radzi,no chyba że masz fabrycznie zewnętrzną .

na wzniesieniach najpierw zaciągasz ręczny potem wrzucasz "P",przy ruszaniu najpierw z "P" na bieg potem ręczny,przedłuża żywotność zapadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw przejedz kilka tras z przyczepka w upały i zobacz czy będzie ostrzenie na desce - u mnie w Volvo w 40st upale z przyczepa 1300kg nic sie nie dzialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fordzie z hamulcem elektrycznym ręcznym, też był jakiś patent, który zwalniał sam ten hamulec jak stało się na wzniesieniu i lekko docisnęło gazu

 

Włączyć ręczny trzeba było samemu? Może to jakaś wczesna wersja. Teraz wszystko się dzieje automatycznie.

Swoją drogą trochę dziwne rozwiązanie, że auto decyduje kiedy zwolnić hamulec postojowy, który został uruchomiony przez kierowcę. Wydaje mi się to niezbyt bezpiecznym rozwiązaniem. (jeśli komp sam uruchamia i sam zwalnia to OK, ale na zmianę decyzji kierowcy w kwestii hamulca bym komputerowi nie pozwalał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM ,jeżeli masz chłodnice to nie musisz dawać większej lub dodatkowej,u mnie jest wbudowana w chłodnice silnika,dołożyłem zewnętrzną,a i tak w Tatrach spinał lockup już na pierwszym i drugim biegu,takie zabezpieczenie przed spaleniem,po strzeleniu w miskę olejową skrzyni termometrem pokazała 130 stopni,przy 150 stopniach uszczelniacze idą w diabły ,teraz dokładam większą i zapinam do niej wentylator będzie spokój mam nadzieje,możesz nie mieć problemów,może śmigać jak trzeba,ja niestety mam wersje na kanadę,i przy naszej temperaturze mam kiepsko,bo dziś przy 9 stopniach na dystansie 12 km wentylator włączył się ze 4 razy,a latem śmiga non stop nawet na autostradzie,także przejedz sie zobacz reakcje ,w razie potrzeby będziesz wiedział co robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie bardziej chodzi o trzymanie auta przez samą skrzynie biegów bo to chyba powinno być w każdym automacie :niewiem:

Bedzie tak sie dzialo ale tylko w "prawdziwych"automatach w ktorych moment przenoszony jest przez sprzeglo hydrokinetyczne-konwenter.A takich rozwiazan jest juz coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.