Skocz do zawartości

Knaus - Ostrzeżenie


Daniel DJR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem co jest nie zrozumiałe ,że dwie jednakowe budy ( ten sam rok produkcji,te samo oznaczenie, ta sama marka) mają inną DMC.

Mogą tak mieć i jest to PEŁEN LEGAL.

 

Istnieje takie coś co nazywa się wyposażeniem dodatkowym (za dopłatą) i zamawiając nową budę u dilera życzymy sobie aby ta interesująca nas przyczepa ,która seryjnie ma DMC 1300KG miała wiekszą ładowność .I w czasie produkcji jest zamontowana oś np. 1500kg ,zaczep zamiast standartowego AKS-u 1300 ,montują nam AKS 3004 ,mocniejsze amorki na1500 są koloru czerwonego i do tego opony wzmaniane z indeksem C. Razem z fakturą dostajemy homologację na DMC 1500kg po czym rejestrujemy w WK naszą budę.

Doładnie tak samo mam ze swoją budą ,bo seryjna ładowność przy moich klamotach była dla mnie za mała.

 

 

Ano każdy sposób jest dobry - po prostu trzeba być :krzykacz:i cwańszym od sprzedających, a człowiek stara się być uczciwy, miły, pyta o wszystko a taki tam oszust jaki mnie się trafił wykorzystuje : a może kupi co tam.

 

Myślę, że to nie jest kwestia cwaniactwa i "krzyczenia" ! To jest raczej wiedza i wymagania świadomego klienta, który dokonuje planowego i przemyślanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj

Jeśli jestem zdecydowany na konkretny zakup, to zadaję konkretne pytania, jeśli ktoś odpowiada tak jak mu wygodnie , to jak się zachować skoro przyjeżdżasz i stwierdzasz inne fakty?

Nie mam wady wzroku żeby nie odczytać tabliczki znamionowej, niema możliwości kupienia przyczepy bez zajrzenia na dach.

Podrzucę opis ogłoszenia: nie pisze , ani nie wspominał o dachu po gradzie :czerwona: .

Mnie chodzi o zasady uczciwego podejścia.

W jednym komisów ,chyba w centralnej Polsce oglądałem KIP-a. Na zdjęciach bajer za 10, na miejscu okazuje się że w środku jak w pakamerze budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety polska to dziwny rynek, ja celowo nie opisałem w swoim ogłoszeniu ,że przyczepa miała przeciek parapetu bo wiem ,że nikt nie zadzwoni (tu na formu taki opis dodałem bo ludzie są w temacie)

niedawno dzwoni gośc z otomoto i udaje znawce tematu i eksperta nastepnie pyta dlaczego mam brazowy opiekacz a nie srebrny.... :] mówię ,że to nie opiekacz tylko mikrofalówka i tak jest w standarcie,rozmawiamy dalej gośc pyta o wady ,mówię ,ze był przeciek delikatny przy parapecie, ten na to -złomu to ja nie potrzebuje.Bądz tu mądry i dogodź kupującemu, nie widział przyczepy a ocenił na złom :niewiem: Życze mu aby gdzies w PL znalazł taki "złom" :skromny:

Tak więc rozmowa sprzedawcy typu -prosze przyjechac zobaczyć wcale mnie już nie dziwi .

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sytuacje są różne, sam miałem problem z ostatnią budką, ale poświęciłem weekend, robiłem tak długo aby mnie oko nie bolało że coś krzywo zrobiłem, obecnego klienta uprzedziłem że był problem, pokazałem mu gdzie było, a on do mnie że nic nie widać, jak by fabryka to zrobiła. Miło było usłyszeć.

Niestety nasze warunki drogowe, ser szwajcarski i tak już zostanie dadzą radę każdej budce, a żeby unikać problemu musimy kontrolować bardziej niż auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest kwestia cwaniactwa i "krzyczenia" ! To jest raczej wiedza i wymagania świadomego klienta, który dokonuje planowego i przemyślanego zakupu.

Witaj na dowód że zanim podjąłem decyzję:przyczepa: zakupu, przesłałem takie zwykłe :google:, podstawowe zapytanie :thank::

 

Oto e-mail wysłany przez Ciebie do Użytkownika abramowicz71 (0)

Data wysłania e-maila: nie 26 lut 2012 19:19:51 CET

Strona z przedmiotem: PRZYCZEPA CAMPINGOWA KNAUS 2000 ROK

Treść wiadomości

Witam

Proszę o dodatkowe zdjęcia przyczepy oraz przystawki. Jaka jest masa DMC?

Pozdrawiam

Daniel

daniel_dk@onet.eu

 

 

Finalnie - zero odpowiedzi.

A telefonicznie - wprowadzanie człowieka w błąd.:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednio Wilka.

Zgodnie z dokumentacją miał DMC 1200 kg, z czego 895 kg masa budki, a oś była do 1500 DMC, zamontowane amortyzatory i w papierach koła 15".

Tak że co producent to inne podejście

 

w hobby też jest zmiana masy jako opcja, np std jest 1350kg, za dopłatą? można mieć1500kg, jest to wyszczególnione w katalogu

inna opcja to zmiana DMC już zarejestrowanej budki, nie tak dawno było opisane jak to można prosto zrobić w NL

i tak np jeden z Kolegów na forum kupił budkę z DMC innym niż na tabliczce, a po rej w PL miał już taką jak na tabliczce :bzik:

 

 

tutaj faktycznie trza uważać - sprawdzać co jest na tabliczce i w papierach

najlepiej poprosić o fotki, jak sprzedawca oleje prośbę to nie ma po co jechać więcej jak 100km :hmm:

 

dziwię się że pisałeś, gość zlewał a Ty i tak pojechałeś kilkaset km

 

ja np jak kupowałem swoją, to na drugi dzień miałem kilkanaście fotek budki, wyjaśnienie co i jak z rejestracją

po kupnie gość wysłał mi jeszcze przepisy gdyby WK robił problemy, a potem dzwonił czy wszystko poszło OK

już nie mówiąc o tym że na miejscu było przygotowane - butla, kabel z 220V i plandeka żebym mógł zajrzeć pod spód

:yes:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano , Konrad myślałem że mam do czynienia z człowiekiem odpowiedzialnym. Zdjęcia dopiero dostałem w czwartek (tłumaczył się że komputer dla niego to tabu (możliwe)), w piątek po rozmowie i ustaleniach byłem pewien że już wrócę z budką. Sam wiesz jakie pytania zadawać dot. masy, a mnie udzielił chyba takiej jaką chciałem usłyszeć.

Ale szkoda słów, szukać trzeba dalej, złomy odstawiać, wertować :google: w poszukiwaniu odpowiedniej budki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.