Skocz do zawartości

podświetlenie stopnia wejściowego


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Pierwszego z listy mam i fajnie świeci ............ trochę przesadziłem bo kupiłem te moduły do podświetlania szafek w budzie :-)

 

Mówisz o tych? http://allegro.pl/mo...2160872989.html

 

Do szafek owszem ale nie na zewnątrz.

Bo to co sprzedawca pisze że nawet do podświetlania basenów to można wsadzić między bajki.

Stanowczo odradzam te moduły do zastosowań zewnętrznych bez dodatkowego uszczelnienia w postaci jakiegoś szczelnego klosza.

Ich wysokie IP (szczelność) maleje z każdą zimą . Stosowaliśmy te moduły w literach przestrzennych reklam. Jak litera miała nieszczelność i wilgoć dostawała się do modółów to po roku mieliśmy reklamacje .

Dla niedowiarków mogę przedstawić fotki jak te ledy wyglądają po reklamacyjnym demontażu.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio trafiłem na takie coś http://www.ebay.co.uk/itm/12-volt-Caravan-LED-Awning-Light-Lamp-LED-Exterior-Light-Motorhome-Horsebox-/180761746346?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item2a163d5baa , i myślę ze by nawet było to dobre rozwiązanie, szczególnie jak ktoś rozstawia przedsionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio trafiłem na takie coś http://www.ebay.co.u...=item2a163d5baa , i myślę ze by nawet było to dobre rozwiązanie, szczególnie jak ktoś rozstawia przedsionek.

 

Fajne i ładne ale za blisko drzwi.

Uważam że zewnętrzne światło do oświetlania wejścia i terenu przed przyczepą powinno być na ścianie jak najdalej umiejscowione od drzwi z powodu nocnego robactwa .

Chwila świecenia w nocy i strach otworzyć drzwi bo wszystko co się w okół światła zleci to powlatuje przez drzwi do środka.

Nie pomyślałem o tym kiedy montowałem swój halogen i teraz mam zawsze problem.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lampki są ok ale do oświetlenia przed przyczepą i wtedy spisują się super :ok: ale gdy się niechce by świeciło się światło przed przyczepą jak np jesteśmy na ognisku to wtedy przyda się podświtlony stopień :-] żeby można bez problemu do budki trafić i się o stopień po potknąć :pub:

 

 

 

 

Ja dziś nabyłem pasek ledowy zielony :-] miałem zamiar zrobić podświetlenie z białego zimnego ale przetestuje też zielony :hmm: może być fajny efekt taki neutralny, łagodny a poświata powinna być :hmm: podłączyłem na próbe w aucie i świeci piiiknie :] ... jaki ostatecznie zastosuje to się okaże :-]

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit. te diody nie nadają się na zewnątrz bez hermetycznego klosza :look:

 

Jest środek o nazwie PLASTIC80. to spray dostępny w sklepach elektronicznych do pokrywania układów drukowanych tworząc "plastikową "powłokę przed kontaktem z wilgocią.

Możesz kilkoma warstwami spryskać swoje diody. Nie zabezpieczy ich to w pełni ale zawsze dłużej poświecą na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak w coś hermetycznego włoże ten pasek :ok: ale dzięki za uwage :piwo:

 

 

 

Ten środek mnie zaciekawił :hmm: niestety na allegro nie moge znaleść :niewiem: możesz zalinkować mi jakis opis tego lub gdzie to można kupić Przydało by mi się takie cudo :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak w coś hermetycznego włoże ten pasek :ok: ale dzięki za uwage :piwo:

 

 

 

Ten środek mnie zaciekawił :hmm: niestety na allegro nie moge znaleść :niewiem: możesz zalinkować mi jakis opis tego lub gdzie to można kupić Przydało by mi się takie cudo :-]

 

Popieprzyłem nazwę Przepraszam. Prawidłowa jest " PLASTIK 70 "

 

http://multisort.pl/...400ml,7021.html

Dawno już nie stosowałem tego i pomyliłem nazwę. Używałem go do elektroniki na statkach (słona woda) też dawał radę.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje :piwo: pod tą nazwą od razu na alle znalazłem :ok:

 

Niema za co .

A jeśli chcesz klosz do Twoich ledów to poszukaj " szyna do led strip " Nie znam dokładnej nazwy . Stosujemy je w robocie ale nie wiem skąd je nasze chłopaki zamawiają , W poniedziałek dam linka jeśli jest ktoś zainteresowany.

 

Szyna ta to wąskie i niskie korytko z oksydowanego alu z wsuwanym kloszem z przeźroczystego tworzywa. Klosz uszczelnia się w szynie po podgrzaniu np. opalarką lub suszarką do włosów.

Przy zastosowaniu taśmy led strip z diodami o zwiękrzonej mocy świecenia uszczelnianie następuje samoczynnie po 30 min świecenia od temperatury ledów.

Klosze do tych szyn dostępne są w 3 wersjach. Całkowicie przeźroczyste , mleczne, oraz z soczewką rozpraszającą na 30' , 60' lub 90'.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, jeśli mogę troszkę odświeżyć temat, ja planuję zrobić coś podobnego na zwykłych postojówkach LED np. takich: http://autoleds.pl/lampa-led-zespolona-obrysowa-przednia-w17d-105z.html

W miejscu 1. taka bez uchwytu w środku - na bocznej ściance stopnia w przyczepie włączana jakimś włącznikiem drzwiowym a nr 2, tą z uchwytem - pod stopniem - pod podwoziem, może na jakiś czujnik ruchu właśnie. Nie wiem czy są takie czujniki na 12V? Myślę że te lampki są wystarczająco szczelne na zewnątrz :). Jak macie swoje rozwiązania to chętnie popatrzymy :). Tak można też podświetlić komorę na butle gazowe i inne rzeczy. Pozdrawiam.

Edytowane przez gornik15 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi sie temat przypomniał :]  w poprzedniej budce miałem najzwyklejszy pasek led w silikonie i spisywał sie świetnie :ok:  w obecnej przyczepie na wiosne też zastosuje to najprostsze rozwiązanie ;)

 

niestety lepszego foto chyba nie mam :niewiem:

post-1137-0-23582900-1420362423_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.