Skocz do zawartości

KLimatyzacja KLIMACO KL 5250


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem klimy do cepki KLIMACO KL 5250. Aktualnie DUNI oferują ją za niecałe 3500 PLN co wydaje się dość interesowną ceną. Mam w związku z tym pytanie czy ktoś z Was już o tej marce coś słyszał albo ma. Jakieś opinie, za i przeciw. Wg. opisu jest do odpowiednik DOMETIC B 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu miałem ten sam dylemat. Dometic czy Klimaco. Dometic marka znana, natomiast Klimaco dopiero co pojawiło się na rynku, no i w 2009 r różnica w cenie była nieznaczna. Sprzedawcy zapewniali, że wewnątrz jest to samo. Skąd jednak ta różnica w wadzeniewiem.gif Wybrałem jednak sprawdzonego Dometica.

Przydatne linki

http://www.klimaco.nl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bartosz_b, albo ktos jeszcze zalozyliscie te klime, bo sam sie teraz nad nia zastanawiam. Bylem w tym roku w Chorwacji, kiedy byla ta njawieksza fala upalow nad cala Europa i na drugi dzien po przyjezdzie na kemping pojechalem do sklepu i kupilem taki normalny stojacy (przenosny) klimatyzator i wstawilem do przyczepki, bo nie dalo sie wytrzymac, stad tez zastanawiam sie nad kupnem i zalozeniem klimy dachowej, bo w przyczepce jednak troche ciasno. Powiedzcie mi prosze czy on sobie radzi (mam przyczepke ok 10-11m2) czy nie jest zbyt glosny w srodku. Klimatyzator, ktory kupilem ma 52-56dB i kiedy stal w lazience to noca mocno dawal po uszach. Nie wiem czy KLIMACO, bedzie cichszy w srodku, kiedy na zewnatrz daje 62dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz_b, albo ktos jeszcze zalozyliscie te klime, bo sam sie teraz nad nia zastanawiam. Bylem w tym roku w Chorwacji, kiedy byla ta njawieksza fala upalow nad cala Europa i na drugi dzien po przyjezdzie na kemping pojechalem do sklepu i kupilem taki normalny stojacy (przenosny) klimatyzator i wstawilem do przyczepki, bo nie dalo sie wytrzymac, stad tez zastanawiam sie nad kupnem i zalozeniem klimy dachowej, bo w przyczepce jednak troche ciasno. Powiedzcie mi prosze czy on sobie radzi (mam przyczepke ok 10-11m2) czy nie jest zbyt glosny w srodku. Klimatyzator, ktory kupilem ma 52-56dB i kiedy stal w lazience to noca mocno dawal po uszach. Nie wiem czy KLIMACO, bedzie cichszy w srodku, kiedy na zewnatrz daje 62dB.

 

Sam jeszcze nie założyłem tej klimy ale miałem okazję u znajomego sprawdzić jej działanie, i powiem tak, w środku jak i na zewnątrz jest cicho i myślę że spać da się bez problemu. Jeżeli chodzi o wydajność to za tą cenę szału nie ma, ale co najważniejsze chłodzi. U mnie niestety opcja montaży klimy dachowej teraz w kamperze odpada bo nie mam odpowiedniego okna dachowego, ale jeżeli bym miał montować jakąś to raczej bym wybrał właśnie Klimacto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No ja mam, wyżej pisałem, jak to koledzy mówią szału nie ma ,ale i tragedi też.

a możesz coś więcej napisać - dlaczego nie ma szału? (nie chłodzi tak jak powinna?, nie utrzymuje żądanej temperatury? czy są inne problemy?) Jakie są plusy i minusy, czy jest bardzo głośna - da się przy niej spać? Czy warto ją kupić, czy lepiej dozbierać pieniędzy i kupić dometica?

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 2 tygodnie temu to Klimacto, osobiście oprócz tego że cieknie na oryginalnej uszczelce i muszę ją doszczelnić uszczelniaczem to jestem zadowolony. Nie schładza jakoś ekspresowo pomieszczenia ale nagrzana buda do 27 stopni ma po godzinie 21 w środku.

Jeżeli chodzi o spanie to przynajmniej w moim przypadku jakoś to marnie widzę, jak dla mnie to huczy za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.