Skocz do zawartości

Nieuczciwy handel w sieci


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, zgadza się! Ten z pierwszego postu dotyczy rynku zagranicznego ( amerykańskiego ) - ja natomiast miałem w domyśle nasze polskie podwórko. Gdzie na rynek wchodzi nowa hurtownia, sklep internetowy i za pośrednikiem wszelkiej maści klakierów - odpłatnie lub nie - w internecie pojawiają cię bardzo pozytywne komentarze.

Mechanizm działania jest generalnie taki sam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I to tak właśnie jest. Kupujesz od firmy, która jest "uczciwa" i potem dostajesz cegłę w paczce lub sprzęt ni diabła nie podobny do tego z opisu.

I kto ma problem sprzedawca czy my :niewiem: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest fakt. Można się mocno oszukać, dlatego zawsze przeglądam komentarze. Choć to i tak nie zabezpiecza w 100%.

 

Sylwek- na komentarze też uważaj: Mój kolega buduje się, a w zasadzie już wykańcza chałupkę. Ostatnio zamówił stół i krzesła z płatnością z góry... W momencie wpłaty sprzedawca miał super opinię i 99 % pozytywnych komentarzy na Allegro- Niestety mebli do tej pory nie ma,ma kłopot co z tym zrobić- a komentarzy negatywnych w tych ostatnich dniach posypała się lawina dla sprzedającego....

Poza tym słyszałem o czymś takim jak "hodowanie nick-ów" z pozytywną opinią

 

phihehe%281%29.gifale się powtórzyłem... sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek- na komentarze też uważaj: Mój kolega buduje się, a w zasadzie już wykańcza chałupkę. Ostatnio zamówił stół i krzesła z płatnością z góry... W momencie wpłaty sprzedawca miał super opinię i 99 % pozytywnych komentarzy na Allegro- Niestety mebli do tej pory nie ma,ma kłopot co z tym zrobić- a komentarzy negatywnych w tych ostatnich dniach posypała się lawina dla sprzedającego....

Poza tym słyszałem o czymś takim jak "hodowanie nick-ów" z pozytywną opinią

 

phihehe%281%29.gifale się powtórzyłem... sory

 

opisywałem swój przypadek w tym poście: http://forum.karawaning.pl/topic/10336-uwaga-na-oszusta/page__view__findpost__p__245067

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego staram się zawsze wybierać płatność "za pobraniem". To trochę drożej, ale szansa jakoś na to, że bezpieczniej.

 

Jest jeszcze bezpieczniejsza forma.... odbiór na poczcie lub u kuriera z opcją sprawdzenia zawartości "paczki". W przypadku przesyłki za pośrednictwem PP - opcja ta kosztuje kilka złotych, ale czasem warto dodać kilka złociszy, by nie być oszukanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bezpieczniejsza forma.... odbiór na poczcie lub u kuriera z opcją sprawdzenia zawartości "paczki". W przypadku przesyłki za pośrednictwem PP - opcja ta kosztuje kilka złotych, ale czasem warto dodać kilka złociszy, by nie być oszukanym.

 

 

Masz rację. Tylko nie wszyscy sprzedający dają taką możliwość. Ja uważam, że jeżeli jest tak możliwość to trzeba korzystać. Parę złoty a jest zdecywowanie więkasza pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest dziwnie niska. Oczywiście trzeba prawo jazdy C. Zastanawia mnie to, że nie ma telefonu kontaktowego tylko mail poprzez otomoto oraz opis jest koślawo przetłumaczony jakimś automatem z niemieckiego. W sumie może to być więc, "okazja", w celu złapania frajera na zaliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nieumiejętnie tłumaczył :-) Faktycznie. Rzuciłem z grubsza na opis.

ale pojazd może mieć wadę i jest problem ze sprzedażą, bo wymaga C. Ale ta cena - podejrzanie niska ... ciekawe...

 

Tłumaczył chyba wujek google.

Zwróć uwagę na brak danych kontaktowych. Pisaliśmy ostatnio w HP o oszustach internetowych.

 

Pzdr

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kojarzę :-)

też zwróciłem uwagę na brak kontaktu. Tylko mail.

Może się ktoś pomylił?

Przy okazji - zastanawia mnie listwa pionowa za oknem w alkowie. W innych takich modelach jej nie ma. Nie ma tez (nie widać) na fotce pierwszej :niewiem:.

Zresztą - zainteresowany może się skontaktować via @ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.