Skocz do zawartości

Mój Abi Marauder.


fangorn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojazd zarejestrowałem. Rejestracja na przyczepie. Panowie muszę napisać kilka słów o firmie WP CARAVANS. W PEŁNI PROFESJONALNA FIRMA życzę wszystkim ludziom kupującym przyczepy, współpracy z takimi firmami jak ta. Wszystko w pożądku. Polecam tą firmę ze spokojem. Były problemy z papierami na początku, ale wynikały one z błędu przy wypisaniu faktury vat. Sprzedający zrobił wszystko co w jego mocy aby jak najszybciej dostarczyć mi skorygowany dokument. Tak jak piszę wszystko w pożądku. Aha i jeszcze jedno odbierają telefony a jeśli nie to oddzwaniają szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa mam następujący problem jako że przyczepa jest w stanie surowym zamnkiętym, a chcę coś wyremontować, ulepszyć, odświeżyć etc a nie znam się na rzeczy i nie wiem nawet od której strony zacząć. Jka się zabiorę to zapewne od d..y strony i mogę coś zrypać. Podpowiedzcie co na początku się robi w takiej przyczepie cos zmienia wymienia przegląda? :niewiem: Pomóżcie, no co pomożecie? Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej zajrzę jak skończy się mróz. Teraz jak jest namarznięta lepiej nic nie ruszać.

 

No własnie o to chodzi jest martwy sezon i tez nic nie ruszam. Zanim sie zrobi ciepło to sądzę że będę bardziej obeznany i w temacie jedno wiem na sto procent. Drzwi mam do wyciągnięcia i uszczelnienia tzw. BUTYLEM. Ale co dalej i jak i co i gdzie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Nowohuckiej nie słyszałem ale masz jeden ABM Campers na Bagrowej 9, drugi na Zawiłej i trzeci na Tynieckiej 118 E Elkamp, Masz też sklep z częściami do p. towarowych ul. Nad Serafą 56 - jeżeli chodzi o zaczep to powinno być taniej. A jeszcze kawałek za Skawiną Pamer 32-051 Wielkie Drogi k/Skawiny Facimiech 163 :hej:

 

:ok:

 

wszystko zależy co potrzebujesz, jeśli jakąś część typowo do angielki to tylko sieć, żaden z w/w raczej nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co potrzebujesz, jeśli jakąś część typowo do angielki to tylko sieć, żaden z w/w raczej nie pomoże

 

Nie. Chodzi mi o to, co się robi standartowo po kupnie; bo np. po kupnie samochodu często wymienia się rozżąd a w przypadku przyczepy co ? Robi się coś w środku z zasady i obowiązku po zakupie?

Edytowane przez fangorn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi mi o to, co się robi standartowo po kupnie; bo np. po kupnie samochodu często wymienia się rozżąd a w przypadku przyczepy co ? Robi się coś w środku z zasady i obowiązku po zakupie?

 

Z obowiązku niewiele [ tyle co na przeglądzie: oświetlenie, hamulec najazdowy, stan opon ( i czy mają indeks C, czyli odpowiednią wytrzymałość pod masę cepki) ], a dla siebie stan instalacji gazowej, elektrycznej, wodnej, stan osi i łożysk w kołach. A reszta to już własna inwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi mi o to, co się robi standartowo po kupnie; bo np. po kupnie samochodu często wymienia się rozżąd a w przypadku przyczepy co ? Robi się coś w środku z zasady i obowiązku po zakupie?

 

prawdę mówiąc to nie wiem, ja pojechałem na przegląd na SKP bo i tak musiałem zrobić, wyszło że wszystko z zawieszeniem/hamulcami jest OK, elektryka też OK

u Ciebie też chyba trzeba robić przegląd ? bo pierwsza rej w PL ? to już będzie jakiś pogląd na stan zawieszenia, elektrykę sprawdzisz sam - działa albo nie działa ;)

 

możesz zrobić przegląd gazowy - tu nie wiem czy wszyscy robią i elcamp na pewno - nawet dają certyfikat

 

u siebie myślę o skorzystaniu z darmowego przeglądu u Kolegi z forum http://forum.karawan...post__p__193772

niby kawałek, ale wiem że koledzy wracali zadowoleni, a wyjazd można połączyć z jakimś wypadem weekendowym ;)

na pewno mam do regulacji najazd, nie wiem czy czasem amortyzator nie będzie do wymiany :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi mi o to, co się robi standartowo po kupnie; bo np. po kupnie samochodu często wymienia się rozżąd a w przypadku przyczepy co ? Robi się coś w środku z zasady i obowiązku po zakupie?

Po kupnie przyczepy robi się następujące rzeczy : :yay::drive::przyczepa::biwak::drink::piwko::jesc::pub: :pub: :piwo::sex::sleep::]:yay:

I obowiązkowo na zlot.

A tak poważnie. Z Krakowa nie masz zbyt daleko do przyczepy-wiola, więc proponuję pojechać sobie tam na przegląd, potem skompletować całe wyposażenie potrzebne na wyjazdy i w drogę.

Co do wyposażenia - były już wątki co jest potrzebne, więc skorzystać z listy, wrzucić co uważasz, a potem przed dłuższym wyjazdem proponuję przejechać się z przyczepką gdzieś na weekend i zobaczyć jak to jest, co jest potrzebne itp.

Edytowane przez Konrad_wawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dawno się nie chwaliłem. Dzisiaj dokonałem nowego zakupu, zakupiłem zaczep przyczepy stabilizujący AL-KO, kurka wodna 750 zł poszło na ten cel.

Edytowane przez fangorn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.