Skocz do zawartości

Proszę mnie oświecić !


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek następną ofiarę Kristofera będzie właśnie ty za podpis Knaus Sudwind w swoim profilu hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif.

 

Kristofer niestety nie masz racji, nawet w Niemczech dopuszczalna jest pisownia umlautów jako ue, ae i oe.

No i w internecie umlauty też nie występują w adresach internetowych, tak jak polskie znaki, więc musisz się zwrócić bezpośrednio do firmy

Bürstner o zmianę pisowni niemieckiej strony bo to też

http://www.buerstner.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek następną ofiarę Kristofera będzie właśnie ty za podpis Knaus Sudwind w swoim profilu hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif.

 

Hahahahah prawda!!

 

Krzysztof! Tylko nie zerkaj do spisu treści pliss. Nie wiem czy znajdę siłe wszystko poprawić ;)

 

Hahahahah prawda!!

 

 

Zdążyłem ?

Edytowane przez jacekwwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek następną ofiarę Kristofera będzie właśnie ty za podpis Knaus Sudwind w swoim profilu hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif.

 

Kristofer niestety nie masz racji, nawet w Niemczech dopuszczalna jest pisownia umlautów jako ue, ae i oe.

No i w internecie umlauty też nie występują w adresach internetowych, tak jak polskie znaki, więc musisz się zwrócić bezpośrednio do firmy

Bürstner o zmianę pisowni niemieckiej strony bo to też

http://www.buerstner.com

 

Nie masz racji, nie twierdzę, że taka pisownia nie jest dopuszczalna - już to pisałem. Co ma internet do tego ? Przecież ogólnie wiadomo, że w adresach stron www, znaków diakrytycznych się nie stosuje. Nie o to się pytałem zakładając temat.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o poprawną pisownię (nie o dopuszczalną) nazwy marki Bürstner, zwłaszcza tu, na Forum.

Sam wiem, co mnie bardziej razi i Sudwind napisane w Polsce lepiej dla mnie wygląda niż Buerstner.

 

Hahahahah prawda!!

 

Krzysztof! Tylko nie zerkaj do spisu treści pliss. Nie wiem czy znajdę siłe wszystko poprawić ;)

 

 

 

Zdążyłem ?

 

:o

 

:lol:

 

Zabrałeś mi argumenty, już nie napiszę, że przykład idzie z góry :D

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisownia Buerstner i Bürstner są poprawne.

Pisownia Suedwind i Südwind są poprawne.

Wyglądający lepiej Sudwind to pisownia niepoprawna.

Nie my to wymyśliliśmy i nie nam to zmieniać czy decydować co jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisownia Buerstner i Bürstner są poprawne.

Pisownia Suedwind i Südwind są poprawne.

Wyglądający lepiej Sudwind to pisownia niepoprawna.

 

Pisownia Bürstner jest prawidłowa, a Buerstner dopuszczalna.

Pisownia Südwind jest prawidłowa, a Suedwind dopuszczalna.

Wyglądający lepiej Sudwind to pisownia niepoprawna - to jest oczywiste.

"Nie my to wymyśliliśmy i nie nam to zmieniać czy decydować co jest lepsze" dokładnie, ale nie o to mi przecież chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po przeczytaniu tego tematu, chociaż jedna osoba poprawi wspomnianą pisownię, to też będę zadowolony (o jedno zgrzytnięcie zębami będzie mniej)

 

A zgrzytaj sobie do woli. Jak napisałem tak napisałem i z pewnością nic nie zmienię.

 

Czy Ty Kolego nie naprawdę masz ciekawszych zajęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bürstner czy Buerstner ? :oslabiony:

 

Wiem, że poprawne jest to pierwsze, ale dlaczego są osoby (i nawet firma), które piszą Buerstner :niewiem: ?

Mam pewną przypadłość: ilekroć widzę jak nazwa marki jest błędnie pisana lub w jakiś sposób przekręcana, to zgrzytam zębami :-]

 

Bardzo proszę mi powiedzieć, czy to jest celowe zniekształcanie, czy może taka moda, a może nieświadome powielanie :hmm: ?

Nie spotkałem się z pisownią np. Fylyps lub Sannjo.

Skąd się to bierze, a może o czymś nie wiem ?

Koledzy, pomóżcie mi to pojąć, bo stomatolog rozłożył ręce.

 

:hej:

 

 

Krzysiu! Ja Ciebie po raz wtóry oświecam ... :swieca::swieca::swieca:

 

i przywołuje do porządku :nono:

 

jak się nie poprawisz to ..... :tuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zerknijcie panowie w dowody rejestracyjne cepek i zobaczcie jak macie wpisane Bürstner czy Buerstner ?? A tam są wpisy zgodne z prawem ( chyba :niewiem: )

 

 

W DR rejestracyjnym miałem wpisane; Buerstner ale zapewne z racji programu komputerowego jakim dysponował WK a nie prawa - :niewiem: tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie postów jak ma się coś do powiedzenia jest prawidłowe.

Pisanie postów tylko po to aby bić rekordy i klepnąć tysiaka w trzy miesiące od zarejestrowania jest dopuszczalne.

 

Jeśli tak wygląda to Twoje "coś do powiedzenia", to nie dziwię się, że przez ponad dwa lata, powiedziałeś "coś" trochę ponad czterysta razy. Gratuluję !

P.S.

Post #14 świadczy o tym, że masz problemy ze zrozumieniem tego, co czytasz.

Napisałeś tam, że w adresach internetowych nie używamy ...jak to nazwałeś - "umlałtów" [sic!]

Jeśli przeczytasz jeszcze raz wszystko dokładnie, to dowiesz się, że nie chodziło mi o umlauty w adresach www, tylko w ogóle o prawidłową pisownię marki Bürstner.

I jeszcze jedno: jeśli masz takie negatywne nastawienie, to po co wchodzisz na "HydePark" ? Przecież tu większość wpisów można potraktować jako nabijanie postów. W jakim celu śledzisz to, co piszę i prowadzisz statystykę ? Czy tylko po to, aby wtrącić swoje złośliwości ? Jeśli już o nabijaniu postów mowa. W całym HydeParku napisałem ogółem ok. kilkunastu postów.

Ze statystyki Twojego profilu wynika, że aktywnie nabijasz posty właśnie w HydeParku i tu masz najwięcej do powiedzenia -

ciekawe. Sprawdź dokładnie, co pokazuje moja statystyka, gdzie ja jestem najczęściej aktywny, a dowiesz się, że przez to tzw.

"nabijanie postów" pomogłem już kilku osobom na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DR rejestracyjnym miałem wpisane; Buerstner ale zapewne z racji programu komputerowego jakim dysponował WK a nie prawa - :niewiem: tak mi się wydaje

 

Dokładnie, masz rację. Paradoksalnie, właśnie z uwagi na "sprawy komputerowe" powstały te "protezy" znaków diakrytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyż nie jest to taki sam problem pisowni jak z popularnym

Sowietskoje Igristoje ?

Przecież produkt o takim brzmieniu w nazwie ale napisany jak najbardziej poprawnie po naszemu, byłby nierozpoznawalny za naszą wschodnią granicą, skąd przecież pochodzi.

 

Podobnie jest Krzysztof=Kristofer różnie brzmi, różnie się pisze, ale o Krzyśka chodzi i nie ma wątpliwości ;)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyż nie jest to taki sam problem pisowni jak z popularnym

Sowietskoje Igristoje ?

Przecież produkt o takim brzmieniu w nazwie ale napisany jak najbardziej poprawnie po naszemu, byłby nierozpoznawalny za naszą wschodnią granicą, skąd przecież pochodzi.

Podobnie jest Krzysztof=Kristofer różnie brzmi, różnie się pisze, ale o Krzyśka chodzi i nie ma wątpliwości ;)

 

Wojtek, nie koniecznie.

 

... a może to przypadkowa zbieżność ? :niewiem:

Czy forumowy nick u każdego ma coś wspólnego z imieniem ?

Czy wymyślony nick w ogóle podlega konkretnej pisowni ?

... a może najzwyczajniej powstał dlatego, że lubię buty tego producenta :palacz: ?

W ostatnim przypadku, jest napisany jak najbardziej poprawnie.

 

;):hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.