Skocz do zawartości

Zbiornik na wodę


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

udało się zakupić.

 

ostatecznie od tego sprzedającego - http://allegro.pl/okazja-beczki-beczka-kanister-zbiornik-60l-nowe-i2022715040.html (Adamuss24) - tylko w końcu Pani dodała, że możliwa wysyłka pocztą.

 

za 2 zbiorniki z przesyłką zapłaciłem 62zł.

 

na miejscu okazało się, że jeden zbiornik jest nówka, a drugi identyczny używany i w dodatku w środku miał jakiś słodki płyn - Pani mówi, że gość, który to przechowuje, produkuje nalewki - i bez jej zgody użył zbiornika. sprawę załatwiliśmy polubownie, nie potrzebuję 2 nowych - jeden będzie przecież na wodę szarą. Oba profilaktycznie wymyte, wysuszone - i zapakowane do auta, gdyż za 2 godzinki jadę odwiedzić przyczepę..... yyy znaczy teściów hehe.

 

generalnie w tej cenie polecam - najtaniej nówkę znalazłem za 75zł + przesyłka, tutaj w tej cenie miałbym 4 sztuki. Jakbyście zamawiali - mówcie przez telefon, że mają być nowe, czyste i sprawdzone przed wysyłką.

 

temat można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - pomierzone.

 

jeżeli chodzi o średnicę wlewu - u góry ma ok 4,7cm ale delikatnie się zwęża - i u dołu ma ok 4,2 cm - i grubą ściankę - można by pilnikiem powiększyć do tych 4,7 cm spokojnie.

 

u mnie zmieszczą się w łóżku - muszę jedynie lekko o 3 cm przenieść jedną poprzeczkę wzmacniającą - wtedy będzie pomiędzy "butelkami". wózek do wożenia też się obok idealnie mieści.

 

ewentualnie mam też inne miejsce - łazienka - butla wsadzana od góry - idealnie wchodzi - bez wciskania, dobrze się trzyma

post-8007-0-55038700-1327777548_thumb.jpg

post-8007-0-42778600-1327777952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny mieć oznaczenie, że są do wody pitnej. W takich przywożą mi chemię do galwanizerni. Może byś sprawdził???

 

 

najlepiej popytac duze zaklady cukiernicze w okolicy - kupuja w podobnych zbiornikach preparaty spozywcze

 

 

 

ja mam podobne po syropach owocowych

 

 

 

do szarej wody to wsio rybka ale do pitnej warto zwrocic uwage ;)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny mieć oznaczenie, że są do wody pitnej. W takich przywożą mi chemię do galwanizerni. Może byś sprawdził???

 

wiesz jak takie oznaczenie powinno wyglądać?

 

odnośnie tych beczek - pić wody z nich nie będę, a używać do innych celów. Po tym jak odkryłem, że pierwszy zbiornik jest brudny, sprawdziłem drugi bardzo dociekliwie, i zarówno z zewnątrz jak i w środku nie ma ani zapachu, ani rysy, śladu po transporcie itd - czuć powiedziałbym fabryką - może kwestia super umycia, pytanie co mogło w tym być, że ślad nie został. Nawet uszczelka wlewów wygląda na nie używaną - raczej taki już zostawię...

 

drugi to ewidentnie - dojechał z 1cm zawartości na dnie - lepkiej, słodkiej nalewki...

 

oznaczenia jakieś były na boku wytłoczone, za tydzień będę w przyczepie - zrobię foto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak takie oznaczenie powinno wyglądać?

 

Wygląda tak:

 

post-8228-0-79871600-1327870200_thumb.jpg

 

Tu jest ciekawy tekst na temat opakowań spożywczych:

 

http://www.sciaga.pl/tekst/26400-27-opakowania_w_przemysle_spozywczym

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.