Skocz do zawartości

Po przyczepe do Angli?


tomekr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Od dłuższego czasu poszukuję przyczepki dla siebie , ostatnio porównałem ceny w Polsce i w UK. Zastanawiam się nad wyruszeniem na Wyspy po swoją wymarzoną przyczepkę .

Czy ktoś z was wybrał się samodzielnie po kupno przyczepy?

jak to wygląda jeśli chodzi o koszty wyprawy, dostępność przyczep tam na miejscu i zwykłą rzetelność anglików żeby nie jechać w ciemno?

 

Z góry dziękuje za pomoc :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sobie w taki sposób zwiozłem 2 angielki :) Były cudowne, oceniane oczami będącego tam kolegi. Egzemplarze wyszukiwałem sam, on oglądał. On akceptował lub nie, a ja mu ufałem. Nie żałuję ani złotówki z tych zakupów. Wcześniej traciłem nerwy i cierpliwość na tych polskich handlarzyn. Śmierdziało od nich tak samo jak w ich idealnych oferowanych przyczepach.

Jedź, zawsze to lepsze niż kpina tu na miejscu. Dojazd tam solo i z powrotem z p-pą 2600-3000zł . Auto wówczas to Chrysler T&C 3,8 AWD

Są szanse na tańszy transport, np auto z LPG lub Diesel ale wtedy paliwo było tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie w taki sposób zwiozłem 2 angielki :) Były cudowne, oceniane oczami będącego tam kolegi. Egzemplarze wyszukiwałem sam, on oglądał. On akceptował lub nie, a ja mu ufałem. Nie żałuję ani złotówki z tych zakupów. Wcześniej traciłem nerwy i cierpliwość na tych polskich handlarzyn. Śmierdziało od nich tak samo jak w ich idealnych oferowanych przyczepach.

Jedź, zawsze to lepsze niż kpina tu na miejscu. Dojazd tam solo i z powrotem z p-pą 2600-3000zł . Auto wówczas to Chrysler T&C 3,8 AWD

Są szanse na tańszy transport, np auto z LPG lub Diesel ale wtedy paliwo było tańsze.

 

A szukałeś ofert raczej w firmach czy u prywatnych właścicieli.

Zastanawiam się bo przy tych kosztach paliwa i kursie funta :mlot: każdy wyjazd to koszt,

a i osobie która wybierze się na oglądanie wypada zrekompensować poświęcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na ebayu w określonej odległości od miejsca zamieszkania kumpla. Znajdowałem najczęściej prywatnie, ale uwaga. Zdarzały sie niezłe kwiatki prawne, np przebijany nr ramy :czerwona::banned:

Opłacalność to kwestia wyliczeń. Mi się opłacało za każdym razem ale wtedy funt stał jakieś 4,55-4,70 lub podobnie.

zobacz tu na forum, kolega misiek_uk kupił cacko za 100F, co, nie pojechałbyś po nią za 3kzł kosztów?

Ja kupowałem p-py w granicach 600F w drodze licytacji i też się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego (witaj),

jeżeli chcesz kupić dobrą budkę z Anglii, to nie oczekuj, że zmieścisz się minimalnej kwocie. Za "grosze" kupisz szrot, a za budkę w dobrym stanie będziesz musiał zapłacić tyle samo co za dobrą budkę z kontynentu. Różnica jest taka, że wyjazd do NL, Niemiec - będzie tańszy.

Może warto poszukać na kontynencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie transportu dodam jeszcze, że warto popytać w firmach transportowych, specjalizujących się w tym kierunku,

za naczepę TIR (13,6m x 2,45m, 2,65m) w jedną stronę (Anglia-Polska) można zapłacić 2000-3000 PLN, i załadować od razu 2 przyczepki

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie transportu dodam jeszcze, że warto popytać w firmach transportowych, specjalizujących się w tym kierunku,

za naczepę TIR (13,6m x 2,45m, 2,65m) w jedną stronę (Anglia-Polska) można zapłacić 2000-3000 PLN, i załadować od razu 2 przyczepki

 

pozdr

 

Kolego JINIX_Sanok

 

Właśnie dzwoniłem po kilku firmach transportowych i najniższą cenę jaką mi zaproponowano to 4900zł .

Masz namiar na firmę za 2000-3000?

Jeśli tak to proszę o namiar

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie transportu dodam jeszcze, że warto popytać w firmach transportowych, specjalizujących się w tym kierunku,

za naczepę TIR (13,6m x 2,45m, 2,65m) w jedną stronę (Anglia-Polska) można zapłacić 2000-3000 PLN, i załadować od razu 2 przyczepki

 

pozdr

 

ja przyczepy nie chcę ściągać, ale prosiłbym o namiary na firmę (może być na PW, żeby nie robić reklamy) . cena jest o jakies 50% niższa od ofert, które znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedycja (głównie krajowa, ale zagraniczna również) to mój tzw. "zawód wykonywany", więc pisze z autopsji.

Generalna zasada jest taka, że jeśli Firma Spedycyjna wyślę samochód (z kierowcą) do Anglii bez zapewnienia sobie ładunku powrotnego (albo ładunek zostanie odwołany), to szuka ładunku powrotnego np. na Giełdach Ogłoszeń Spedycyjnych. Cena na fracht tzw. powrotny zależy od "desperacji" Spedytora wink.gif, i trzeba ją negocjować, zaczynając od stawki 2 (maksymalny desperat) do 3 PLN za kilometr. Powyżej to już nie są okazje tylko normalne stawki. Stawki dla osób prywatnych (bez faktury VAT) bywają niższe niż dla firm.

 

Najlepszą Giełdą jest: http://www.trans.eu

Tam trzeba sobie pobrać i zainstalować specjalny program i wtedy poszukać, albo dać swoje nowe ogłoszenie. (przez 30 dni jest bezpłatny)

 

inna, darmowa to np. http://www.espedytor.pl

 

kilka aktualnych ogłoszeń już przepisuje na PW

Obdzwoniłem też kilku swoich stałych Spedytorów, ale u mnie w branży, kierunek angielski nie jest zbyt popularny. Ceny, o których pisałem były promocyjne od jednego z moich stałych Przewoźników (w ramach poprawy współpracy), niestety on już do Anglii nie jeździ.

 

Podsumowując: Cierpliwie szukamy, cierpliwie czekamy, cierpliwie dzwonimy, cierpliwie negocjujemy - i ta cierpliwość zostanie wynagrodzona biggrin.gif

 

 

Druga, zupełnie inna, opcja to: BUSY - Przewóz osób

Myślę, że akurat do Anglii, to z każdego miasteczka powiatowego, co tydzień kursuje regularna linia BUS'owa (prywatna). Większość tych autek ma hak, więc w drodze powrotnej może przyczepkę podpiąć. Stawek niestety nie znam (indywidualne negocjacje).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie transportu dodam jeszcze, że warto popytać w firmach transportowych, specjalizujących się w tym kierunku,

za naczepę TIR (13,6m x 2,45m, 2,65m) w jedną stronę (Anglia-Polska) można zapłacić 2000-3000 PLN, i załadować od razu 2 przyczepki

 

pozdr

 

Czy oby na pewno 2000-3000PLN za wynajecie TIR-a???. Kolega "Wojtek Chrysler" pisal ze jadac osobowka koszt wynosi okolo 3000PLN, nie liczyl tylko pewnie swojego cennego czasu, stresu i amortyzacji wlasnego auta. Osobiscie nie wybralbym sie po przyczepe ani do NL ani do UK. Wiem to juz ze swojego malego doswiadczenia. Ja swoja budke kupilemw kraju, sprawna technicznie i zarejestrowana. Kiedy szukalem swojej cepki odswiezylem stare znajomosci z kolega ktory mieszka obecnie w UK. Tak jak wielu z Was szukalem na ebay-u tych najtanszych za 500-1000F. Kolega newet podjechal obejrzec kilka z nich w promieniu 50mil od swojego domu. Jedno co mi powiedzial to abym dal sobie spokoj z tanimi budkami. Odziwo te nowsze w lepszym stanie cenowo nie wychodza taniej niz kupione u nas w kraju. Tak wiec odpowiedz byla jedna wole zaplacic prowizje handlarzowi i zrzucic na niego wszystkie ryzyka ktore towarzysza podczas sprowadzania samochodu czy to przyczepy. Wiem jedno robmy to co umiemy najlepiej. Ja jestem elektrykiem i nie znam sie na sprowadzaniu przyczep. Czasami lepiej zaufac sprzedawcy i zrzucic na niego wszystkie obowiazki.

Slyszalem tez ze nie do konca legalne jest ciagnac przyczepke z Anglii autem ktore zarejestrowane jest w Polsce. Moze wypowie sie ktos kto ma wiecej doswiadczenia w tym temacie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oby na pewno 2000-3000PLN za wynajęcie TIR-a???. ..

 

tak, na pewno

wyjaśnienie dwa posty wyżej

 

Czasem jest też taka sytuację, że Spedytor bierze pilny (czyt. drogi) ładunek na pół naczepy, wysoką stawką za fracht pokrywa wszystkie koszty, więc drugi ładunek (też na pół naczepy) teoretycznie może wziąć za darmo (ale w życiu nie ma tak pięknie sad.gif)

 

 

pozdr

 

PS: ten pilny ładunek zleca inna, zaprzyjaźniona firmawink.gif

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Slyszalem tez ze nie do konca legalne jest ciagnac przyczepke z Anglii autem ktore zarejestrowane jest w Polsce. Moze wypowie sie ktos kto ma wiecej doswiadczenia w tym temacie.

 

Pozdro.

 

Właśnie jak to jest ,

bo słyszałem że nie można ciągnąć przyczepy angielskiej polskim autem?

 

Ponoć w Niemczech są problemy :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest ,

bo słyszałem że nie można ciągnąć przyczepy angielskiej polskim autem?

 

Ponoć w Niemczech są problemy :oslabiony:

 

problem jest z rejestracją, w Anglii przyczepki nie mają tablic i taką przyczepę może holować tylko auto z Anglii :niewiem:

opcją jest kupienie auta na częście do PL, zapięcie budy, ew dogadanie się z kimś kto tam mieszka i będzie jechał do PL

opcji jest dużo, ale czy warto :hmm:

 

kiedyś tu pojawił się wpis że tam też nie znajdzie się budki za grosze, że te dobre to kosztują porównywalnie jak w PL :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tu pojawił się wpis że tam też nie znajdzie się budki za grosze, że te dobre to kosztują porównywalnie jak w PL :hmm:

 

Konrad, zerknij tutaj: http://forum.karawaning.pl/topic/10366-adria-forma-400c/

 

100 funtów. Wymaga trochę pracy, ale nie wierzę w to, że angielki sprowadzane na handel są w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, zerknij tutaj: http://forum.karawan...ria-forma-400c/

 

100 funtów. Wymaga trochę pracy, ale nie wierzę w to, że angielki sprowadzane na handel są w lepszym stanie.

 

a ja nie wierzę że pojedziesz i kupisz ot tak za 100F dobrą budę :niewiem:

popatrz na ebay po ile są przyczepki

 

nie wiem jak Kolega kupił tą budkę, ale wygląda to na mega okazję i nie wiem czy jest to do powtórzenia

gdzieś jest wpis kolegi w wysp o cenach i pisał wyraźnie że dobra budka tam też kosztuje, może się znajdzie ten post :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.