Skocz do zawartości

Zakup auta - prośba o pomoc


kartrait

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy! Jestem na etapie zakupu rodzinnego holownika. Wybór padł na dość egzotyczne auto jakim jest FIAT MULTIPLA. Sensownych ofert jak na lekarstwo i nie jestem w stanie wszystkiego objechać żeby się na miejscu przekonać że stan nie jest jak z opisu... Zresztą i tak się za bardzo nie znam, więc jak przyjdzie co do czego to będę musiał się wesprzeć jakimś fachowcem... Dlatego ogromna prośba do was o pomoc, jeśli ktoś ma chęć oglądnąć coś w swojej okolicy sprawdzając czy jest wart uwagi - będę bardzo wdzięczny za pomoc.

A więc tak:

 

Częstochowa:

http://otomoto.pl/fi...-C21183862.html

 

Piła:

http://otomoto.pl/fi...-C20782526.html

 

Nagawczyna koło Dębicy:

http://otomoto.pl/fi...-C19194639.html

 

Łężyca koło Zielonej Góry:

http://otomoto.pl/fi...-C20871242.html

 

Zielona góra:

http://otomoto.pl/fi...-C21909233.html

 

Warszawa:

http://otomoto.pl/fi...-C22378985.html

 

Radom:

http://otomoto.pl/fi...-C22258750.html

 

Ogólne założenia są następujące: benzyna (ew z LPG), do 10tyś zł, obowiązkowo klimatyzacja. Wiadomo te auta mają po 10-12lat więc stan nie musi być wizualnie idealny, grunt żeby nie były naprawiane po kompletnych dzwonach...

 

 

mail do mnie jeśli nie ma w profilu: kartrait(małpeczka)poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej Krzysztof,

 

Przy poszukiwaniu Multipli w WAW, zachowaj sporą ostrożność. Auta te były często wykorzystywane jako TAXI i przewóz osób. O ile to pierwsze powinno być wbite w Kartę Pojazdu (uważaja na oferty z wtórnikiem), to druga opcja nie będzie odnotowana.

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenia są następujące: benzyna (ew z LPG)

 

A jechałeś kiedyś takim samochodem?

 

 

Pytam, bo ja nie jechałem Multiplą, ale Palio z tym silnikiem (szwaier miał i nie piał ze szczęścia). Ma niby 100 KM na papierku, ale mało wypasione są owe konie. Multipla jest cięższa niż Palio i jak podepniesz do tego przyczepę, to ... moze być ciężko.

 

A Fiat ma wspaniały silnik 1.9 JTD. W niemal każdej specyfikacji mocy będzie przyczepy ciągał lepiej niż benzyna 1.6. No i silnik 1.6 nie jest uznawany za tak dobry i bezproblemowy jak 1.2 od Fiata. Może jeszcze przemyśl kwestię JTD (Jednak To Diesel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który ma właśnie takie auto z gazem i nie narzeka,

auto duże i wygodne, co prawda przyczepy tym nie ciągnie ale z auta

jest zadowolony. A z ropniakami teraz bym uważał ropa już jest po prawie

6zł a to jeszcze nie koniec, nawet jak będzie palił z 7-8 litrów ropy

to prawie 50 zł a 10 gazu to niecałe 30zł.

Tak więc według mnie ropniaki się już kończą. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem o finansach. Jednego stać na nowego Land Criusera, a drugiego na starego Poloneza. Nie o to chodzi.

Pisałem o przydatności auta do holowania przyczepy. Jeśli ktoś jeździ daleko na wakacje to możliwość holowania staje się ważna, bo urlop ma być przyjemnością, a nie męką. Jeśli jednak jedzie 200 km i staje na 2 tygodnie w tym samym miejscu nad jeziorem to nie ma znaczenia auto.

 

 

Pamiętam kiedyś jazdę Polonezem z dość dużą podłodziówką załadowaną ciężką żaglówką. Po kilkuset kilometrach auto i kierowca mieli szczerze dosyć. Więcej tak nikt z rodziny nie jeździł. A np. ja swoim autem z dość ciężką przyczepą lecę bez kłopotów i męczarni.

 

A co do kosztów to w Polsce gaz = 1/2 ropy. Jeśli gazu spalimy jadąc solo 10 litrów, a ropki 6-7 litrów to różnica na korzyść gazu jest wyraźna, ale dla wielu do przełknięcia. A z przyczepą różnica procentowa jeszcze się zmniejsza, bo przyrost spalania w dieslu jest mniejszy.

 

W kazdym razie każdy kupuje co lubi, a ja jedynie sugerowałem, że skoro kolega chce Fiata, to moze warto pomyśleć o 1.9 JTD, bo Fiat ma ten silnik świetny. Nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na dość egzotyczne auto jakim jest FIAT MULTIPLA.

 

Może mniej egzotyczne auto do którego jest więcej części, o takie.

 

 

Jutro będę w Zielonej Górze przejazdem, jak będzie czas to zajadę obejrzeć te dwa auta, chyba że już na coś się zdecydowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mniej egzotyczne auto do którego jest więcej części, o takie.

 

 

Jutro będę w Zielonej Górze przejazdem, jak będzie czas to zajadę obejrzeć te dwa auta, chyba że już na coś się zdecydowałeś.

 

 

 

Podobno z 1.9 jtd nie do zajechania. Nie wiedziałem że jest w takiej wersji.

 

10 l LPG z cepą to mrzonki. Chyba że mała. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większych obciążeniach, takim jak ciągnięcie przyczepki lepiej będzie się zachowywał diesel i także dobrze silnik benzynowy, ale o dużej pojemności. W jeździe mieszanej niestety jest przewaga diesla. Biorę oczywiście pod uwagę porównywalną moc jak i maksymalny moment obrotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak.... wiem że 1.9JTD fiata jest bardzo fajnym silnikiem, jeszcze kilka miesięcy temu nastawiałem się właśnie na jakiegoś minivana z dieslem, jednak to co się obecnie wyprawia z cenami ropy to jakaś farsa i nie widać żadnej perspektywy poprawy. Przyczepy nie ciągnę codziennie, a do tej pory ciągałem felicią 1.3 69KM i jakoś szło, więc multipla benzynowa też da radę. Zresztą 1.6 fiata też nie jest jakoś specjalnie awaryjną jednostką i dobrze się gazuje. Więc tak jak kiedyś uważałem że w życiu się na LPG nie zdecyduję tak teraz sytuacja się trochę zmieniła... ;) Rocznie robię ok 15kkm więc diesel jest tu na granicy opłacalności, głównie miasto tylko. Potrzebuję wygodnie transportować 3-jkę dzieciaków w fotelikach, do czego wydaję się multipla wręcz stworzona, zwłaszcza po mieście, jest dość szeroka a jednoczenie krótka. Króciutki tylny zwis wydaje się za to być również rewelacyjny do ciągnięcia budki na urlop :) Może kiedyś, jak dzieciarnia podrośnie i ceny paliw się ustabilizują będzie jakieś T4 w dieslu.... a na razie musi być multipla w benzynie :)

 

Bluesmen: będę Ci bardzo wdzięczny jak dasz radę, jeszcze się na nic nie zdecydowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak.... wiem że 1.9JTD fiata jest bardzo fajnym silnikiem, jeszcze kilka miesięcy temu nastawiałem się właśnie na jakiegoś minivana z dieslem, jednak to co się obecnie wyprawia z cenami ropy to jakaś farsa i nie widać żadnej perspektywy poprawy. Przyczepy nie ciągnę codziennie, a do tej pory ciągałem felicią 1.3 69KM i jakoś szło, więc multipla benzynowa też da radę. Zresztą 1.6 fiata też nie jest jakoś specjalnie awaryjną jednostką i dobrze się gazuje. Więc tak jak kiedyś uważałem że w życiu się na LPG nie zdecyduję tak teraz sytuacja się trochę zmieniła... ;) Rocznie robię ok 15kkm więc diesel jest tu na granicy opłacalności, głównie miasto tylko. Potrzebuję wygodnie transportować 3-jkę dzieciaków w fotelikach, do czego wydaję się multipla wręcz stworzona, zwłaszcza po mieście, jest dość szeroka a jednoczenie krótka. Króciutki tylny zwis wydaje się za to być również rewelacyjny do ciągnięcia budki na urlop :) Może kiedyś, jak dzieciarnia podrośnie i ceny paliw się ustabilizują będzie jakieś T4 w dieslu.... a na razie musi być multipla w benzynie :)

 

Bluesmen: będę Ci bardzo wdzięczny jak dasz radę, jeszcze się na nic nie zdecydowałem

Przelicz dobrze oplacalnosc benzyny/gazu. Mi przy podobnych przebiegach tez sie wydawalo ze wtopilem z ON, policzylem i wyszlo mi ze olej musi byc o prawie 2zl drozszy od benzyny by mi sie nie oplacalo... O komforcie jazdy ropniakiem z przyczepa juz ci pisali, w miescie jak nie stoisz tylko w korkach to tez mozna ladna srednia osiagnac, no i nie zapomnij ze poza pl to stacji z gazem jest duzo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartrait Witaj kol.wybör nalezy do ciebie czy to bedzie Fiat czy tez inny ale moim zdaniem MULTIPLA Z silnikiem1.6 to jest totalna porazka jeszcze pomysl jak podepniesz cepke troche ciezsza to juz bedzie katastrofa nie bedzie czym jechac moze to i jest silnik troche oszczedny ale pomysl jaka to mordega dla auta poszukaj sobie troche mocniejszej jednostki . Jesli juz chcesz taki model autka to z wiekszym motorem ja jezdzilem Laguna kombi z motorem 1.8 i przyczepka to to juz byla straszna katastrofa co do ciagniecia .Pozdrawiam i obys znalazl to co cie zadowoli :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartrait Witaj kol.wybör nalezy do ciebie czy to bedzie Fiat czy tez inny ale moim zdaniem MULTIPLA Z silnikiem1.6 to jest totalna porazka jeszcze pomysl jak podepniesz cepke troche ciezsza to juz bedzie katastrofa nie bedzie czym jechac moze to i jest silnik troche oszczedny ale pomysl jaka to mordega dla auta poszukaj sobie troche mocniejszej jednostki .

 

:ok: dokładnie tak, mućka nie jest małym autem, przyczepka tez pewnie mała nie będzie i to ma pociągnąć 1.6 ? jeszcze na LPG ?

samo auto waży prawie 1400kg, czyli tyle co mój ford, u mnie 1.8 120KM potrafi się zmęczyć i jakby było 2.0 to bym nie narzekał :-]

 

i akurat z tym silnikiem to były chyba jakieś problemy przy gazie ? coś tak kojarzę jak czytałem o marea weekend

kolejna sprawa to butla - jest tam miejsce ?

 

co do kosztów, dużej różnicy nie będzie, takie auto w zestawie spali 14-15L LPG, to dziś daje 43zł/100km,

ON pewnie z 8-9L 52zł/100km, 10zł różnicy a jazda przyjemniejsza :hmm:

 

takie auto na LPG będzie trzeba cisnąć, a to odbije się spalaniem :oslabiony:

dodatkowo silniki fiata nigdy do oszczędnych nie należały, wspomniane palio potrafiło palić 12L po mieście :niewiem:

 

A z ropniakami teraz bym uważał ropa już jest po prawie

6zł a to jeszcze nie koniec, nawet jak będzie palił z 7-8 litrów ropy

to prawie 50 zł a 10 gazu to niecałe 30zł.

Tak więc według mnie ropniaki się już kończą. :-]

 

tylko że to auto solo spali 10L, z budą to z 15L

teraz policz koszty i weź pod uwagę zasięg

 

poza tym zakładasz że ON będzie drożał a LPG nie ? raczej nie potanieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sam powinien sobie przekalkulować co mu odpowiada.

Przecież z przyczepką nie będzie jeździł cały rok, fakt diesel jest lepszy do przyczepy

ale wszystko zależy od ilości wyjazdów z tą przyczepką i gdzie kolega kartrait będzie jeździł

jeżeli tylko po Polsce to nie ma problemu z tankowaniem LPG, jeżeli natomiast będą to bardzo

częste wyjazdy i to jeszcze za granicę to faktycznie tylko diesel.

Porównanie diesla do gazu zawsze wyjdzie na korzyść gazu przy przebiegu 15kkm rocznie

i spalaniu 8l/100km ropy, a 10l/100km gazu wynik jest prosty gaz wygrywa.

Tak więc według mnie każdy sam powinien sam sobie policzyć ile i gdzie jeździ i takie auto sobie kupić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie diesla do gazu zawsze wyjdzie na korzyść gazu przy przebiegu 15kkm rocznie

i spalaniu 8l/100km ropy, a 10l/100km gazu wynik jest prosty gaz wygrywa.

Tak więc według mnie każdy sam powinien sam sobie policzyć ile i gdzie jeździ i takie auto sobie kupić.

 

nie ma się co tu przekomarzać ile który spali, co jest łatwiejsze w serwisowaniu bo tak naprawdę ciężko jest ocenić

serwis nowoczesnego diesla może być drogi, a serwis LPG upierdliwy ;)

jeśli chodzi o spalanie, to pewnie też zależy od auta, focus diesel w trasie spali solo poniżej 5L, LPG 8 .. różnica 5zł/100km

po mieście 6-7L ON, LPG 10-11 plus trochę noPB na odpałkę ... też jakieś 5zł różnicy :niewiem:

 

mnie do diesla zniechęciły koszty serwisu, wtryski, turbina, dwumasa ... to robi koszt, a w aucie 5-6letnim to tak akurat pora na te wymiany :niewiem:

 

tylko że ford ma fajne silniki benzynowe, elastyczne i różnej mocy - od 100KM do 145KM, a mućka o której jest dyskusja tylko 1.6 :(

nie wiem, ja bym takiego dużego auta pod przyczepę nie kupił ze 100KM silnikiem,

miałem 60KM astrę, z niewiadką jazda to była męczarnia, byle górka i auto zwalniało gorzej niż ciężarówki, czasem redukcja do II biegu i 40km/h ;(

 

dlatego tu polecam jednak dieselka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.