Skocz do zawartości

Moja pierwsza przyczepka!


DOMINO7

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry!!! Tak jak pisałem wcześniej, szukamy z żoną przyczepki. Pierwszej. Skład na wypady to: żona, córka 4l, no i ja. Holownik to Octavia kombi 1.9 110KM. DMC wg DR to 1300. Od początku chciałem żeby przyczepa miała wejście z właściwej (prawej) strony, bo wiele się tu naczytałem o tzw. angielkach, ale jest taka jedna która na moje oko wydaje się być nie najgorsza jak na początek. Z prośbą się zwracam, drodzy forumowicze o komentarz na jej temat. Widziałem że fachowym spojrzeniem niektórzy wyłapują najdrobniejsze detale. Z góry dziękuje za opinie.:tuptup:

 

 

 

 

http://moto.allegro....2060068999.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobry!!!

(...)

jest taka jedna która na moje oko wydaje się być nie najgorsza jak na początek.

(...)

 

http://moto.allegro....2060068999.html

 

Nie dopatrzyłem się żadnych "stanowych" przeciwskazań. Rocznik prawdziwy, wnętrze ładniutkie ale niech to nie zmąci czujności.

Lodówka nieoryginalna, jest wstawiona nowa. Ciekawe czy pracuje na 12V i na LPG.

Bardzo fajny układ.

Dodatkowy atut, to że od osoby prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Od początku chciałem żeby przyczepa miała wejście z właściwej (prawej) strony, bo wiele się tu naczytałem o tzw. angielkach, ale jest taka jedna która na moje oko wydaje się być nie najgorsza jak na początek. Z prośbą się zwracam, drodzy forumowicze o komentarz na jej temat. Widziałem że fachowym spojrzeniem niektórzy wyłapują najdrobniejsze detale. Z góry dziękuje za opinie.:tuptup:

 

http://moto.allegro....2060068999.html

 

witaj.

 

1 - ja fachowego oka nie mam, fotki średniej jakości - dobrze robione, przyczepa ładna, nie wiem tylko czy to wykładzina czy może panele podłogowe? - jak tak to lipa.

 

2 - piszesz, że drzwi po prawej stronie a dajesz angielkę z drzwiami po lewej...

 

3 - piękny przedsionek - ciekawe w jakim stanie

 

4 - fatalna łazienka - bez wc kasetowego i taka stara, smutna - ja bym wywalił umywalkę i zamontował nowy zestaw wc kasetowego

 

5 - wygląda na zadbaną, rocznik raczej nie oszukany, prywatny właściciel więc możesz o wszystko wypytać, z listą z forum odnaleźć usterki i negocjować cenę.

 

6 - dmc prawdziwe, ale długość 5 metrów to chyba z przednim schowkiem licząc przy podłodze- rozmiar 450...

 

7 - jak Wam się podoba - ja bym jechał oglądać, brak stabilizatora, ale cena chyba dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

4 - fatalna łazienka - bez wc kasetowego i taka stara, smutna

(...)

 

7 - jak Wam się podoba - ja bym jechał oglądać, brak stabilizatora, ale cena chyba dobra

 

Maarec, ale to ma być przyczepka na dobry początek. W/g mnie bardzo dobra kandydatka do zakupu. Potem apetyt wzrośnie wraz z wymaganiami.

.

Słusznie, warto się umówić na oględziny, ale zanim co, to niech Sprzedający podeśle ładne duże zdjęcia.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, ale to ma być przyczepka na dobry początek. W/g mnie bardzo dobra kandydatka do zakupu. Potem apetyt wzrośnie wraz z wymaganiami.

.

Słusznie, warto się umówić na oględziny, ale zanim co, to niech Sprzedający podeśle ładne duże zdjęcia.

 

no właśnie - wiem, że z kibelka w przyczepie mało się korzysta, ale jednak - a przenośny moim zdaniem to już nie to samo...

 

jakby moja żona zobaczyła tą łazienkę - to nie byłby dobry początek, a raczej zniechęcenie do karawaningu i powrót na apartamenty za grubą kasę...

 

- dokładnie - poproś o dobre foto, zapytaj co daje w komplecie do przyczepy....

 

Wojtek - coś na temat wyposażenia przyczepy wie... hehe...

 

p.s - gdzieś Ty to wszystko woził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak zdjęć drugiej strony, koniecznie poproś o fotki przed wyjazdem.

2. Na 1 zdjęciu, górna część boku ma jakieś dziwne ślady. Trudno powiedzieć co to takiego, ale na pewno warto się dopytać, poprosić fotki z bliska, przyjrzeć się na miejscu.

3. Na 5 zdjęciu widać delikatne wgniotki (lewa strona), jeśli tylko wgniecenie, bez dziurki to ok. Tak czy inaczej, przyjrzyj się dokładnie temu miejscu.

4. Zdjęcie nr 6 dolny lewy róg brodzika - koniecznie musisz dokładnie obejrzeć.

4. Tak jak Koledzy napisali: super przedsionek.

5. Prywatna oferta - pewnie można spokojnie popytać o szczegóły

6. Z porównania "maruderów' w necie, rok produkcji podany w ogłoszeniu wydaję się być realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy to wykładzina czy może panele podłogowe? - jak tak to lipa.

 

Panele na podłodze to pierwsze na co zwróciłem uwagę. Jeśli to wykładzina - a tym bardziej oryginalna wykładzina w tak ładnym stanie - to super. Ale jeżeli panele to czujność x 3! Często panele oznaczają zgniłą i miękką podłogę. Ale nie musi tak być. Koniecznie dopytaj i potem na oględzinach sprawdź - nie zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Szukam budki do 10tys. i z tych co znalazłem, ta wydaje mi się być całkiem niezła jak na początek. Sądze, że ważniejszy od młodego rocznika jest stan techniczny, a ta wygląda jakby ktoś o nią dbał. Co do kibelka, to mi akurat nie przeszkadza wc turystyczne, a poza tym zawsze można go zmienić (albo całą przyczepę). Wojtek słusznie wyczuł moje intencje :winner: !

 

 

 

Panele na podłodze to pierwsze na co zwróciłem uwagę. Jeśli to wykładzina - a tym bardziej oryginalna wykładzina w tak ładnym stanie - to super. Ale jeżeli panele to czujność x 3! Często panele oznaczają zgniłą i miękką podłogę. Ale nie musi tak być. Koniecznie dopytaj i potem na oględzinach sprawdź - nie zapomnij.

Właśnie boję się że to panele, po to by usztywnić podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o więcej fotek i umawiaj się na oględziny narożników, łazienki, podłogi itd. Budka nie wygląda na zajechaną i przy tym przedsionku cena nie jest wygórowana.

 

A jeśli to prywatna oferta to postaraj się wyciągnąć od sprzedającego więcej klamotów typu: butla, stopień, podłoga do przedsionka, akumulator itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Wojtek - coś na temat wyposażenia przyczepy wie... hehe...

 

p.s - gdzieś Ty to wszystko woził ?

 

Pod tapczanem było dużo miejsca na składane rzeczy. Reszta w bakiście poukładana ładnie ale koła zap. nie woziłem :)

.

Wracając do GT , nowe panele w żaden sposób nie usztywnią uginającej się podłogi więc jeden krok i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona stoi w sumie niedaleko mnie, ale dopiero w sobotę będę mógł pojechać na oględziny. Zobaczymy co będzie. póki co cieszę się że cepka nie została odrzucona na samym starcie. Co do klamotów, to na razie nie chcę wybiegać do przodu, bo najpierw chciałbym na nią zerknąć.

 

'

 

Wojtek: A czy Ty miałeś taką budkę? Jak tak to jakie masz o niej zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na fotkę nr 2 pod odpowiednim kątem widzę, że są to panele - pytanie czy z powodów estetycznych, czy aby coś zakryć - lub usztywnić - myślę, że panele + gruba warstwa dobrego kleju..... może coś by pomogły.

 

ogółem, fotki na aukcji są z lata, więc albo przypadek, albo długo stoi, a to też coś znaczy..

 

masz blisko, podjedź, może to właśnie ta ? a może drugi bok powie Ci czemu taka cena (moim zdaniem atrakcyjna jak na dodany przedsionek).

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Wojtek: A czy Ty miałeś taką budkę? Jak tak to jakie masz o niej zdanie?

 

Nie, nie taką, ale kilka angielek które bardzo dobrze wspominam. Wszystkie salonki i to mi pasiło bardzo.

Jak trafisz dobry egzemplarz to będziesz bardzo szczęśliwy a ten Marauder wygląda zachęcająco.

.

.

Maarec i Koledzy, angielki w tamtych czasach miały zakładane wykładziny dywanowe, które po latach dbałości i tak wyglądały jak szmaty sprzątaczki w 1978roku.

Ja w swoich zawsze ten syf wymieniałem i zapewne w tej też ktoś wymienił. Nie są to panele, raczej wykładzina typu lentex. Łatwo utrzymać w czystości.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi już od jakiegoś czasu, bo śledzę trochę niektóre aukcje. Wcześniej była bez przedsionka, a teraz właściciel chyba dorzucił go na zachęte. Ogólnie zwróciłem na nią uwagę bo wydaje się być na swój sposób zadbana. No ale to może być też umiejętne zrobienie zdjęcia. Co sądzicie? Pojawiło się to już tu w którymś z wątków odnośnie handlarza co ma plac w Swarzędzu. Byłem też u niego i okazało się że budki na zdjęciach "Pewex" a na żywo "PSS Społem".

 

A co z tą okleiną na szafkach i ścianach? Bo na pewno nie jest oryginalna. Czy macie jakieś sposoby na to, żeby sprawdzić czy przypadkiem nie ukrywa pod spodem jakiś niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.