Skocz do zawartości

Gąskobyl


Heniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!Drodzy forumowicze ,proszę przyłączmy się w jakiś sposób do protestujacych mieszkańców gmin nadmorskich[wiemy jakich]przeciwko planowanej budowie na tamtym terenie elektrowni atomowej!!!!

 

Witam!

 

A jak niby mielibyśmy zaprotestować? Jak to sobie wyobrażasz ?

 

Wg mnie to nie ma sensu teraz protestować. Jak już to latem gdy się sezon zacznie można zaprotestować poprzez " nie jechanie tam ", ale na tę chwilę lokalizacja budowy to pobożne życzenia. Na razie protestują mieszkańcy - i skutecznie bo jest głośno o tych protestach. My jako specyficzna grupa możemy wesprzeć te protesty później ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy protestować czy może popierać ? Czego byśmy nie robili to i tak KTOŚ Z KIMŚ już wszystko ustalił a wszelkie akcje to wiaterek dla wielkiego wiatraka ... Mieszkam naście km od tego miejsca i naprawdę wisi mi czy ewentualnie zginę od pierwszej fali uderzeniowej czy którejś tam mieszkając kilkaset km dalej patrząc jak najpierw wypadają mi włosy , zęby , wymiotuję itp... Jak nie zajmiemy się radościami życia to takie sztuczne problemy będą nam tą radość skutecznie odbierać ... a taka inwestycja to środki do życia dla miast a może i pokoleń ... ( tu może przesadziłem ale lekutko :swiety: )

 

 

 

 

 

PS ... nie zauważyłem , ze to nie chodzi o Żarnowiec tylko Gąski k/Koszalina co nie zmienia mojego poglądu na sprawę ...

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, oprotestujmy wszystko :czerwona:

 

Dwa - trzy lata temu w morzu na wysokości miejscowości Dębki miała powstać farma wiatrowa, czyli źródło energii odnawialnej w najczystszej postaci i ... nie udało się - skuteczny protest mieszkańców przy wsparciu warszawki :krzykacz:

 

Teraz oprotestujmy budowę elektrowni atomowych, a do gniazdka podpinać się chcą wszyscy i to najlepiej żeby coraz taniej było :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za budową elektrowni jadrowych.

 

Oczywiście w konkretnych przypadkach może się zdarzyć, że gdzieś zostanie popełniony błąd, ktoś chce instalować stare technologie, ktorś oszczędzi na zabezpieczeniach - wówczas oczywiście jestem przeciw. Ale nie przeciw elektrowni, a partactwu przy jej budowie.

 

Moim zdaniem jedynym poważnym argumentem przeciw elektrowniom jądrowym jest niepewność co do ceny paliwa. Inwestycja tago typu jest bardzo długoterminowa. Sama budowa trwa długo i potem jeszcze dłużej eksploatacja. A nikt nie wie ile będzie kosztowało paliwo za 20-30 lat.

W ostatnich latach mamy na światowych rynkach spadek cen materiałów rozszczepialnych ze względu na tendencje rozbrojeniowe i co za tym idzie zmniejszanie ilości broni. Jak długo potrwa ten trend - nie wiadomo.

 

 

Cała reszta jest na plus. Mieszkam koło jeziora. Jeśli ktoś ma ochotę posadowić elektrownię jądrową w mojej wiosce (jezioro jak wiadomo jest potrzebne), to jestem za i podpisuję petycję ZA lokalizacją koło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, oprotestujmy wszystko :czerwona:

 

Dwa - trzy lata temu w morzu na wysokości miejscowości Dębki miała powstać farma wiatrowa, czyli źródło energii odnawialnej w najczystszej postaci i ... nie udało się - skuteczny protest mieszkańców przy wsparciu warszawki :krzykacz:

 

Teraz oprotestujmy budowę elektrowni atomowych, a do gniazdka podpinać się chcą wszyscy i to najlepiej żeby coraz taniej było :niewiem:

 

 

 

 

Znam przykład z Wielkopolski, gdzie także skutecznie oprotestowano budowę "fermy" wiatraków :oslabiony: Po czasie okazało się, ze wcale nie chodziło o rzekome oddziaływanie na środowisko i ludzi - wiatraków i fal elektromagnetycznych ( jak twierdzono ) tylko chodziło o kasę - rzekomo - małą za dzierżawę pod każdy "słup" :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za budową elektrowni jadrowych.

 

 

no i popieram takie podejscie

 

a tych co protestuja przeciw czemus o czym nie maja pojecia to bym odizolowal od spoleczenstawa... wszelkie grupy pieniaczy i protestantow mnie lekko mowiac irytuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i popieram takie podejscie

 

a tych co protestuja przeciw czemus o czym nie maja pojecia to bym odizolowal od spoleczenstawa... wszelkie grupy pieniaczy i protestantow mnie lekko mowiac irytuja...

 

Zainwestuj dorobek życia w Gąskach, weź dodatkowo kredyt na 20 lat do tej inwestycji i po pewnym czasie dowiedz się, że pod twoim "oknem" ma powstać elektrownia jądrowa. Ty może tam przyjedziesz, ale połowa ludzi już tam nie zajrzy (bo nie mają pojęcia o elektrowniach jądrowych), co więcej będzie to miejsce omijać szerokim łukiem. I żebyście nie myśleli - nie mam nic wspólnego z inwestowaniem w Gąskach. Jest wiele źródeł energii odnawialnej, nie zanieczyszczającej naturalnego środowiska, może warto na nich się skupić? Wiem, że wsadzam kij w mrowisko, ale takie jest moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacol jasne, że jest wiele źródeł energii odnawialnej, tylko zauważmy, że energia z elektrowni atomowej jest po prostu najtańsza. Większość krajów, które teraz monituje o zamykanie elektrowni atomowych, dotychczasowy rozwój zawdzięcza właśnie energii z tego źródła.

Nie ma na razie rozwiązań umożliwiających 100% zasilanie kraju ze źródeł odnawialnych. Polska ma co prawda własny węgiel ale nasze elektrownie są w większości bardzo przestarzałe.

Tak jak napisał Inhalt - nie należy się bać samej elektrowni ale partactwa przy jej budowie i obsłudze.

 

O degradacji środowiska naturalnego ciężko ze mną jako Ślązakiem rozmawiać, chyba nie ma bardziej zrujnowanego regionu w Polsce, który notabene został najciężej dotknięty gospodarką rabunkową w latach socjalizmu.

A w jaki sposób dobrze funkcjonująca elektrownia atomowa wpływa na środowisko?

 

Najłatwiej jest protestować, do tego nie trzeba specjalnego rozumu ani wiedzy, a wręcz wydaje mi się, że większość protestów tzw. zielonych i ekologów w naszym kraju jest spowodowana chęcią wyrwania kasy od inwestora.

 

Może w ramach protestu Heniu zaproponuje projekt innego rozwiązania kwestii dostaw energii elektrycznej po rynkowej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wyeliminować durne opłaty za emisję CO2 (którymi notabene handluje się na giełdzie i o to w nich tylko chodzi) to dla nas (Polaków) najtańsza energia to właśnie węglowa a nie jakaś zasrana atomowa szczególnie że jedyny uran jaki mieliśmy ruscy wykopali i wywieźli już dawno.

A węgla swojego mamy do oporu ........ można by też z niego i gaz i benzynę pędzić ....... tylko że wtedy nie było by prowizji od Gazpromu :-)

W związku z czym też nie podoba mi się temat elektrowni atomowej (zaznaczam że nie mam żadnych nieruchomości ani interesów w miejscach planowanych lokalizacji). Prąd będzie drogi bo energetyka jądrowa jest droga jak zaraza i na dodatek możemy świecić jak coś się chłopakom nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komuny w jej schyłkowym okresie, na murach pojawiały się napisy "precz z tym, tamtym, sramtym i owantym". W końcu pojawił się napis: " PRECZ Z PRECZEM". To najlepiej pasuje do tej sytuacji.

Elektrownie konwencjonalne NIE bo smród i syf. Elektrownie wodne NIE bo zakłócenie ekosystemu.Elektrownie wiatrowe NIE bo ptaki na łeb dostają, a dżdżownice uciekają.Elektrownie jądrowe NIE bo skażenie radioaktywne.

To wszystko prawda, tylko ci którzy się buntują, niech pierwsi odłączą prąd od swoich domostw.Oczywiście, nikt nie chciałby mieć atomówki za miedzą, ale istotny interes państwa musi być wyżej niż interes jednostki.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj dorobek życia w Gąskach, weź dodatkowo kredyt na 20 lat do tej inwestycji i po pewnym czasie dowiedz się, że pod twoim "oknem" ma powstać elektrownia jądrowa.

 

Dokładnie ten sam problem masz w przypadku budowy w okolicy:

oczyszczalni ścieków;

autostrady;

dowolnej dużej fabryki;

hodowli lisów itd.

Gdyby patrzeć w ten sposób, to nie można by zlokalizować nic w połowie Polski. Dlatego uważam, że niezbędne są plany zagospodarowania przestrzennego i ich późniejsze przestrzeganie. Musi się znaleźć miejsce na ciszę i wypoczynek, na lęgowiska dla ptaków i na autostrady czy elektrownie. Chodzi o informację. Jeśli będzie ona rzetelna to wszystko jest ok, bo nikt rozsądny nie zainwestuje w turystykę dorobku życia w rejonie przewidzianym pod działalność przemysłową o dużym stopniu uciążliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

Chodzi o informację. Jeśli będzie ona rzetelna to wszystko jest ok, bo nikt rozsądny nie zainwestuje w turystykę dorobku życia w rejonie przewidzianym pod działalność przemysłową o dużym stopniu uciążliwości.

 

.... ale wcześniej niż plany budowy elektorowi były tam pola kempingowe i namiotowe, wcześniej rozwinął się ten biznes turystyczny i to biorąc pod uwagę stan zastany należy opracowywać nowe PZP i ustalać WZ ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.