Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. hahhahahahahahahahahahahahaha! superowy tekst. Moim zdaniem tekst dnia, ops jeszcze 17 lipca br. po prostu świetny! Ale za to już raczej jesteś zwycięzcą tego już odchodzącego do historii dnia 👍 Ps. no i jak to w skrócie opisałeś, a ja cały melodramat 😎
  3. Uważam podobnie. Dzieciakom musiałbym kagańce pozakładać a w przyczepie musiałyby stać na baczność a chyba nie do końca o to chodzi. W przyczepie tak jak w mieszkaniu mam materiałową wycieraczkę. W cepce zajmuje miejsce w samym wejściu i zbiera to co na klapku wchodzi do budki, raz dziennie wystarczy wziąć to w rękę wynieść na zewnątrz i zmiotka daje jej radę (w pozycji pionowej). Ni wiem jak miałbym, ogarniać wykładzinę w budce, a gdyby miała robić to moja żona to by mi się odechciało całego karawaningu od jej gadania.
  4. a to tylko fragment problemów, zacznijmy od tego że co drugi właściciel jakiegoś rasowca mnie ostrzega "niech pan trzyma psa blisko, takie kradną"...a teraz kradną w przyczepach, w pociągach na gaz usypiający...o czym my mówimy. Ja bym może po dużej ilości chmielu zasnął, żona NIE. Gdyby rano psa nie było, to wierz mi byłbym bardzo rozczarowany, a dzieci.... Mam psy od bodajże 11 roku życia, wszystkie moje za wyjątkiem Yogi, 1 kundel średnio dałem radę go wytresować, drugi kundel do 12 jego roku życia jak zegarek (od 12 żona zaczęła rozpieszczać), teraz Yoga ma 4,5 roku, to zegarek ale szwajcarski wart wszystkie pieniądze, ulubieniec mojej rodziny, a taki skarb trudno trzymać poza cepką na noc. Nie ma takiej opcji. Panele bo o tym temat umożliwiają mi zachować czystość w przyczepie, nawet z takim obciążeniem. Ja gotuje w przyczepie praktycznie dziennie 2 posiłki, rano jajecznica lub inne takie, obiad, kolacja zwykle na zimno. Niech coś spadnie na wykładzinę (i spadało i będzie spadać), to dzika jazda z czyszczeniem.... Szkoda czasu. W domu, a mam sporo m2 nie mam nawet 1cm2 wykładziny czy dywanu. No i na koniec tego posta (i miłej wymiany zdań) powiem że w przyczepie zrobiło się więcej miejsca wizualnie, jest niewątpliwie inny zapach, no i mimo że nie na zakładkę jak wcześniej zauważył kolega, to jednak w miejscu gdzie był "hol" na koło zapasowe, jest dużo lepiej, stabilniej. za dużo napisałem, ale już nie będę kasował i się streszczał No i mam teraz markizę o czym zapomniałem na śmierć
  5. Benior

Grecja 2019

@kobi07 chętnie poczytam 😉 jeszcze się waham Chorwacja czy Grecja.
  6. spróbuj użyć takiego jest też szary i czarny
  7. dzieci dwie sztuki - trzymają je w przyczepie zwierzęta śpią i mieszkają pod daszkiem, albo w przedsionku - zależnie od okoliczności wyjazdu zarówno dzieci jak i zwierzęta są częścią ich rodziny, ale zwierzęta nigdy nie spały w łóżku mając kiedyś psa , teraz kota jakoś nie wyobrażam sobie zwierzaka chodzącego po łóżku a tym bardziej śpiącego w nim zupełnie luzem , mają tylko posłanie wspólne (jakiś taki malutki namiot typu iglo) i miski
  8. To zależy jakie kto tygrysy trzyma Mój zwierz którego kiedyś miałem wysiedziałby spokojnie w przedsionku, ale w sumie tam też bywa gorąco.
  9. bez smyczy? kot w klatce?
  10. pawel1966

Grecja 2019

@kobi07 oczywiście, że interesują! Jesli tylko możesz pisz na bieżąco. Wiem, że kolega @Voku dotarł już na chalkidiki ( oglądałem ich vloga przed chwilą) te granice....jest coraz gorzej.To zniechęca niestety..ale i tak warto jechać) nie byłeś tam? warto
  11. Psy stoją na łańcuchu przy budzie 🤣 A tak na poważnie może siedzą w przedsionku?
  12. maarec

Grecja 2019

Ładnie tam
  13. Cena tego łącznika w allcamp to jakiś kosmos - https://www.castorama.pl/zlacze-meblowe-diall-pojedyncze-biale-12-szt-id-34621.html tu masz podobny tylko pojedynczy ale za to 12 szt w opakowaniu. Ale zrób tak jak piszą powyżej i będzie grało. Link wstawiłem tylko dlatego żeby pokazać że firmy sprzedające akcesoria do karawaningu uważają że użytkownicy przyczep są jak żyzna łąka, którą można równo kosić. Przykładów jest wiele zaczynając od bezpiecznika do toalety 3A za 20 zł (który kosztuje normalnie 50gr) przez włączniki do lodówek po 120 zł które kosztują w sklepie elektronicznym 5 zł. NIe daj się naciągać 🤣. Sory za ten offtop.
  14. nie widzę nic na temat liczby dzieci? 😜 Moje psy są częścią rodziny i śpią z nami, na podłodze Yoga, z żoną bombel kundel Frida 👍 Ps. kaj je trzymają poza przyczepą i jak?
  15. dommm80

Burstern City 4301

Długo cisza budka zrobiona na koniec czerwca . Na drugi plan została wykładzina na ściany wewnętrzne małej sypialni . A po wakacjach balista . [emoji3] . Gdyby nie sentyment do burstnerna to bym nie robił mini remontu . Ale zacząłem więc czas przyszedł na koniec . Podsumowanie 700 PLN materiały : Sika 221 4szt i 710 2szt , uszczelka okna pod listwą alu , taśma butylenowa 35 mm i 20mm po rolce 10mb ,klin 10mm 24mb i 12mm 6 mb, plastikowe zaślepki 4 szt rozpuszczalniki benzyna ekstrakcyjna i aceton w sumie 4szt klej patex mamut po 2 szt, wkręty torex nierdzewne 70mm ,50mm i 35mm , farba do alu puszka , kontrłaty impregnowane płyta HDF biała,12szt. scisków stolarskich . Godzin ok 200 poświęconych nocki święta . Rodzina wściekła podczas remontu. Finał się jednak opłacał wszyscy happy. Dziękuję wszystkim za dobre słowo wsparcie i pomoc . Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie .
  16. kobi07

Grecja 2019

Cześć. Nie wiem czy pisać, czy Was interesują miejscówki gdzie jestem? Dajcie znać jak nie [emoji6] Meteory. Jesteśmy na Vrachos Camping. Najazdy bardzo wskazane. Z przed kempingu o 9, 12 i 14:30 jedzie autobus, który zawiezie pod klasztory. €1.80 od dorosłego. Moich dzieci nie liczyli wcale. Dlaczego warto rozważyć autobus? Bo w sezonie tam jest mega tłok i w najlepszym razie zaparkujecie 1km przed Wielkim Monastyrem i dalej z buta pod górę. Natomiast jeżeli już uprzecie się jechać samochodem to jechać do końca i pod Wielkim Klasztorem zakręcić, wracając na dól próbować parkować. Ewentualnie szukać miejsca tutaj 39.725696,21.632293 Stało kilka kamperów i osobówek. Generalnie młyn straszny z dojazdem ale do zrobienia [emoji41][emoji6] Apropo surfroam działa elegancko. Serbia/Macedonia cały czas zasięg i szybki net. Całodzienne używanie do nawigacji (tom tom traffic) trochę googlowania itd, kilka rozmów przez whatsapa kasuje mnie średnio €1.60 - 1.80. Jutro kierunek Termopile. Trzymajcie się.
  17. znajomi mają dwa goldeny, jakiegoś jorka i kota - zawsze w pełnym składzie wyjeżdżają zasada jest prosta - żadne zwierze nie wchodzi do przyczepy , nigdy oni tylko na bosaka , zawsze wykładzinę mają jak nową
  18. Kajetan, ten schowek pod tylnym łóżkiem wozisz prawie pusty? Twój układ wnętrza jest bardzo niebezpieczny jak się źle zapakuje.
  19. W przypadku przyczepy rozmiar mija się z długością o dwa metry i to jest przegięcie. Natomiast zagubienie 10-20 cm to nie jest wielki grzech. Kasa na tych promach jest taka, że krzywdy im nie zrobisz.
  20. Prawdziwe wakacje z prawdziwymi przygodami. Szkoda że stresującymi, za to pamiętliwymi. Dobrze ż ewszyscy cali i zdrowi choć może nie do końca wypoczęci. Ja dopiero dziś ten temat przeczytałem i czułem telepatycznie przez skórę, że powodem stresów zawsze jest jakaś pierdoła. Bo tak zazwyczaj jest. Zostaniesz po godzinach i odpracujesz straty, zdjęcia utrwalą radochy, a za rok nowe... Nie powiesz chyba że odpinasz budkę na stałe i szukasz miejsca na hotelowym parkingu?
  21. automaciek

Kia Sportage 1,6 T-GDI

Moja ma: F1 2140 F3 3740 G 1502 O1 1600
  22. Thomas

Co polecicie na gryzonie (kuny/gronostaje/łasice itp)

Możecie się śmiać ale sposób z butelkami przy kołach działa nawet dzisiaj zapytałem czy miał intruza w aucie i nic. Parkujemy od siebie 30 m i ja mam co rano łapy na aucie i resztki pożartego czegoś a u niego nic. Pomysł przywiózł z wakacji w Chorwacji. Koszt 0zł możecie wypróbować.
  23. Ja u siebie mam oryginalne lelum polelum i mi odpowiada. Czy bym założył panele? Pewnie nie z powodu konieczności przycinania drzwi od łazienki. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność to nie chciałbym żadnego dywanu czy wykładziny - kurzy się z tego, trzeba odkurzać przez co utrzymanie jest kłopotliwe na kempingu. Podłogę gładką zamieciesz szczotką i można nawet przetrzeć chusteczko-szmatkami do paneli lub jak ktoś nie lubi na kolanach to są fajne mopy do takich chusteczek i sprzątanie podłogi zajmuje kilka chwil, a przy czworonogach to już w ogóle nie widzę dywanowych wykładzin. Może jestem stronniczy bo nie lubię dywanów. Ale co kto lubi. W aucie służbowym podłogę mam z takiego czarnego tworzywa - wygląda jak "idź stąd" ale w czyszczeniu jest bajka - szczotka lub kompresor + mokra szmata i czysta w 5 minut, w prywatnym jest materiałowa i wymaga szorowania odkurzatorem minimum pół godziny, nie wspomnę że odkurzacza często pod ręką brak.
  24. pawel1966

WISŁA JONIDŁO

powrót z zeszłorcznego zakończenia sezonu, które było na campingu Jonidło to był horror...Wyjechaliśmy z campingu ok. 16 a do Krakowa dotarliśmy ok 22.00. przez najbliższe dwa- trzy lata będzie tylko gorzej. Cgyba szkoda czasu na stanie w korkach.
  25. Exen

Kia Sportage 1,6 T-GDI

A jakie masy te kijanki mają? MW i DMC?
  26. pawel1966

Dobrze się nam powodzi a nawet się nam przelewa

nieźle:) my też to przeżyliśmy swego czasu na campingu przy dolinie pięknych kobiet:)
  1. Load more activity
  • Create New...