Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Today
  3. byry007

Piec truma 5002

Po wyglądzie proponował bym na wymontowanie piece i odnowienia wszystkiego co jest pokryte pięknym rudym kolorem [emoji6]też łatwiej by Ci było dać wymontowany piec jak to kolega mówi serwisantowi [emoji6] Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  4. Mar!o

KIP

Pochwal się jak wygląda w środku. My też mamy Kipa tylko model 35 a ten twój mnie urzekł. Jest bardzo ładny. Kipy to jednak zupełnie inne przyczepy.
  5. To elektroblok odpowiedzialny za zasilanie Twojego kampera gdy podłączasz się do słupka 230V, omawiany już na forum. ? A tu o co chodzi?
  6. Roballo

Pojezierze Drawskie

Witaj Borek My będziemy tam od wtorku .....
  7. Dariusz Czarnecki

Grecja 2020

Witam. Mani to prawdziwa Grecja na południu Peloponezu.Każdy Grek to powtarza.Północna część Grecji to mieszanka ludzi z całej Europy.. Mani to inny -surowy-klimat,inna architektura,teren bardziej surowy.Ale wspaniałe widoki,mniej ludzi,plaże mniej zatłoczone. Kolega Paweł namówił mnie w zeszłym roku na mój pierwszy wyjazd do Grecji i byłem zauroczony.Wspaniały camping Meltemi z basenem,dobrą niezatłoczoną plaża,dobrymi warunkami sanitarnymi,gastronomicznymi itp. Jedyna wada to "trochę "kilometrów.
  8. Po podaniu napięcia na cewkę powinien przyciągać kotwicę ze stykiem.
  9. To już coś wiem ,dziękuje Ci Małgosiu za info edytka Zmierzyłem i też nie pasuje . Mój przedsionek to Isabella Forum a jego głębokość 350 . I nie pamiętam jak tam jest dzielony/szyty bok .Czy jest 250 plus 100 czy może 300 plus 50 .
  10. Ok jutro odkręcę i popatrzę. Jak sprawdzić czy działa przekaźnik?
  11. maciejek34

Olej silnikowy

Ja w warunkach domowych wymienialem metodą rotacyjną, poprzez powrót z chłodniczki oleju, to chyba najlepsza metoda domowa i daje pewność wymiany całego oleju, w obecym aucie też zamierzam to uczynić
  12. Kristofer nie udawaj mądrzejszego niż jesteś !!!!
  13. Widać że byli tu już "nasi". Ta podpórka to służyła tylko do zablokowania mechanicznie styku przekaźnika. On powinien sam łączyć w momencie gdy pojawia się 230V z trafo . Trzeba odkręcić płytkę drukowaną i sprawdzić czy zimnych lutów nie ma, oraz zobaczyć czy sam przekaźnik działa bo wygląda na kombinowany.
  14. marek230482

Zawór/odpowietrzenie trumatic C6000

To cena zaporowa czyli Ty nie masz żadnego zaworu bezpieczeństwa?
  15. Jerzy i Beata

Olej silnikowy

W obecnym aucie wymieniłem statycznie + oczywiście filtr [przebieg mam nieco ponad 200 tyś] W poprzednim [miałem w 211] wymieniłem dynamicznie , a i tak skrzynia padła [miała ponad 350 tyś km] ale już następnemu właścicielowi, więc czasem jakby nie dbać to przychodzi pora i skrzynia wymaga regeneracji.
  16. A my byliśmy na kempingu, na którym nic się nie zmieniło od zeszłego roku 😉
  17. borek6

Pojezierze Drawskie

Dlaczego mało miłe ? Kapać się nie kąpiemy bo woda zimna, chociaż dzisiaj był jeden odważny. Łagodne zejście, kamieniste ale nie ma tragedii, sam wszedłem po pas w spodniach bo synkowi piłka zaczęła odpływać [emoji13] Cisza, spokój, i śpiew ptaków. Po drugiej stronie wyspy dosyć mocna ekipa imprezowa ale na szczęście się tutaj nie zapuszczają [emoji6] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  18. Sprawdziliśmy właśnie na własnej skórze, czy info na stronie kempingu "Pod brzozami" o tym, co dostępne jest na kempingu pokrywa się z rzeczywistością (link do info https://brzozy.pl/dezynfekcja) Zapłaciliśmy bez masek, ale zachowując dystans. Nie przeszkadzało nam to. Na kempingu przy śmietnikach, przy zlewach, przy zrzutni są pojemniki z odkażalnikiem i jednorazowe rękawiczki. W łazienkach też są pojemniki z odkażalnikiem. Panie sprzątają w rękawiczkach. Jak pisała @effka69 nie dajmy się zwariować. Nawet jeśli osoba, która sprzątała, będąc zarażoną nakasłała czy kichnęła na klamkę, umywalkę czy cokolwiek innego, to wychodząc z pomieszczenia wystarczy odkazić ręce. Bardzo spodobało mi się w Ustroniu Morskim to, że choć niewiele osób chodzi w maskach (tłumów nie ma obecnie), to w najmniejszym punkcie handlowym czy usługowym jest płyn do odkażania rąk.
  19. Wystarczy że powiem że bez maski dalej nie ma jazdy i już się maska nagle znajduje
  20. Moje gratulacje !!!!
  21. Cześć, Podłączyłem wszystko tak jak podpowiedziałeś. Niestety jest problem że nie działa nić ;(. Powodem jest zapewne jeden element który był od początku problematyczny. Podczas podłączania prądu działało wszystko na 230 a na 12v po poruszeniu plastikowej podpórki którą zaznaczyłem na czerwono na zdjęciach. Sytuacja była opanowana aż do dzisiaj i niestety nie działa sposób poruszania ;). Chyba nadszedł czas to porządnie naprawić. Ja niestety nie mam o tym pojęcia i mam pytania. Czy wiecie co to za element i jak go naprawić wymienić? Ruszają się też znacznie czarne podłużne elementy powyżej. Będę wdzięczny za help. Pozdrawiam
  22. Kristofer

Olej silnikowy

Odpuścić, nie odpuszczę. To, że będę wymieniał, to już postanowione. Najbliższy autoryzowany przez ZF serwis mam ok. 150 km Czekam jedynie na dogodną dla siebie chwilę.
  23. Nie trzeba się uciekać do wesela - wystarczy jak wszyscy oświadczą, że są astmatykami
  24. Aleksander777

Co sądzicie o namiocie dachowym na SUV-ie 4x4?

Czemu? https://balkanyrudej.pl/namiot-dachowy-od-mini-camp/ ?
  25. Jerzy i Beata

Jaki rozstaw otworów felga Knaus 580qs 2018

Jeśli masz 5 śrub i koła 15 cali to 5,5 Jx15H2 ET30 rozstaw 5x112 otwór 66,6mm
  26. Kristofer

Lodowka Dometic RM7290L

Oświetlenie powinieneś mieć, bo to jest wersja lodówki z oświetleniem. Być może działa tylko przy podłączeniu do sieci ~230 V, tego nie wiem, jak to u Ciebie zrealizowano. Ze zdjęć mogę przypuszczać, że czarny kabel (z przewodem fioletowym i czarnym), to zasilanie dla oświetlenia. Nie wiem kiedy, skąd i czy w ogóle pojawia się na nim napięcie, ale jeśli założyć, że żarówka nie jest spalona, to spróbuj podłączyć końcówkę przewodu "1" do złącza "2" - wtedy oświetlenie powinno działać. Generalnie na przewodzie czarnym powinien być const minus, a na filetowym const plus 12 V. Być może z drugiej strony ten kabel nie jest nigdzie podłączony? Po nim powinieneś dojść, gdzie idzie i czy z czymś się łączy. Tam jest możliwość zasilania oświetlenia z 24 V, dlatego są nie podłączone niektóre końcówki (np. rezystor, który prawdopodobnie jest w tej czarnej osłonce). Przewód "X" do wywalenia.
  1. Load more activity
  • Create New...