Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. danielpoz

Waga auta i przyczepy

Do Mastera zawsze viatol.
  3. mirmar

Waga auta i przyczepy

Jeśli DMC zestawu przekracza 3,5 t to viatoll obowiązkowy
  4. Carpa84

Waga auta i przyczepy

Czyli muszę patrzeć F2+F2 nie może przekraczać 3500kg ? A jeśli zrobię E to czy do mastera nie będzie potrzebny viaTOLL ?
  5. Dzięki. Tak własnie myślałem, tym bardziej że prze Ulm biegnie Donauratweg:)
  6. kalapan

Waga auta i przyczepy

No to masz za dużo o 230 kg i kicha Na VW minimum kod 96 w prawku. Na mastera B+E.
  7. Today
  8. Carpa84

Waga auta i przyczepy

Dowód VW
  9. Ulm (katedra) albo - nieznacznie odbijając od trasy - Heidelberg. Stawiałbym na Heidelberg (pod Heidelbergiem jest przyjemny camping w Neckargemund; stamtąd kolejką + rowerami).
  10. Gosia, mając ponton z niewielkim silniczkiem znajdzie się bez trudu jakaś mała, bezludna zatoczka, czy raczej dalej trzeba płynąć i jest ich jak na lekarstwo?
  11. Cezarr

Przyczepa na blachach z DK ...

ale sfermentowany
  12. chris_66

myślisz, że dzieciom sprzedają browary , chyba kefir bardziej
  13. Cezarr

Racja, nie dyskutuje się z idiotą bo najpierw sprowadzi cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem
  14. Autostrada w Słowenii jest już dociągnięta do granicy z Chorwacją i dalej w Chorwacji za Makarską pod Ploce. Korków nie powodował brak autostrady na tym odcinku tylko kontrola graniczna, która nadal obowiązuje tak więc w szczytach najazdu turystów granica Gruskovje/Macelj korkuje się nadal, w sezonie największy ruch jest od piątku wieczorem do popołudnia w sobotę. W tygodniu bez korków. My zawsze wjeżdżamy w soboty wieczorem albo i początkiem nocy i praktycznie zawsze z marszu. Raz postaliśmy z godzinę ale to przez roboty drogowe na ostatnim odcinku w Słowenii wszystko jechało żółwim tempem.
  15. borek6

Siłownik UN stuka przy ruszaniu.

Tawotu widać że jest tam świeżego i dużo, pod spodem jest ten zaworek do wciskania tawotu i tamtędy go wcisnęli. Spróbuję podnieść podpory, podstawie podkłady pod koła żeby się nie ruszyła jak spuszcze ręczny i zobaczymy czy dam radę wdusić. Ewentualnie można gdzieś coś poluzować delikatnie? Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
  16. polo63

Camping Tumiany

@Camping Tumiany po co zaśmiecać forum i dublować tematy?
  17. jacekzoo

Nie karmcie trola, wyjął popcorn i browarka i ma z was niezłą gumę że się tak napinacie
  18. mirmar

Kevin to co Ty proponujesz to jest jak hazard, jak jazda na maxa bez trzymanki. Raz na jakiś czas się uda, ale generalnie jest to nielegalne i przede wszystkim obarczone ryzykiem, że cała transakcja będzie lipna. Jeśli nawet masz takie zdanie to chociaż nie przekonuj na siłę osoby, która szuka porady, jak sie zachować w opisanej sytuacji. To co napisał Jacek, to że jechałaś z 2 promilami albo 200 km/h w obszarze zabudowanym obok szkoły i się nic nie stało to nie znaczy, że warto innych namawiać, że można tak jechać bo ryzyko nie istnieje. A to, że piszesz, ze zdania w tej kwestii nie zmienisz to raczej tego nie nagłaśniaj bo to Ci chluby nie przynosi
  19. Cezarr

To tak samo jak wpłacanie zaliczki aby zarezerwować auto które ma być sprowadzone do Polski, mimo ostrzeżeń ludzie dalej tak robią tracąc potem pieniądze. Ja też mam zdanie którego nie zmienię że trzeba być idiotą aby tak kupić auto lub przyczepę.
  20. jacek00

Możesz mieć zdanie jakie chcesz.Po pijaku też możesz jeździć i potem pisać na prawo i lewo, że to w porządku i nic się nie dzieje, i przy tym popierać się będziesz swoim doświadczeniem. Tylko, że z byciem w zgodzie z prawem to nie ma nic wspólnego. To że kupiłeś przyczepę od słupa, to że posługiwałeś się takimi dokumentami itp nie oznacza, że ten proceder jest legalny i że wszystko odbyło w porządku. Dlatego proszę Cię nie namawiaj ludzi do robienia głupot i proszenie się o problemy, bo w razie wpadki nikogo nie będzie interesować, że Kevin z forum mówił, że tak można i że tak samo robił i ma się dobrze.. Ps. Poszukam paragrafów jak będę przy kompie.
  21. jacekzoo

Waga auta i przyczepy

Ale nie napisał że nie można tylko że przekroczyła 3500kg A autor ma przyczepę 1000kg
  22. Suzu4x4

to ze założyli o niczym nie świadczy widziałem różne rzeczy jakie robili mechanicy jeżeli blacha szczęki tarła o gładź bębna musiała ulec ona uszkodzeniu. mogli przetoczyć bęben jeżeli rowki były małe , ale przy cenie nowego bębna w komplecie z nowym łożyskiem w kwocie ok 200 zł nie widzę sensu kombinowania moim zdaniem nie , UN powinien powoli z dużym oporem się wsuwać przy ręcznym "dociśnięciu" przynajmniej kilka cm do momentu jak linki szczęk nie "naprężą" jeżeli przy ręcznym dociśnięciu stoi " na betonowo" to coś jest nie tak, może suwadło jest uszkodzone, nie pracuje w osi lub nie ma odpowiedniego smarowania ?
  23. Robus

Waga auta i przyczepy

Tyle że dmc 750kg przyczepy zalicza ją do tzw przyczep lekkich, a takowe możesz ciągać holownikiem o dmc nawet 3500kg
  24. Musze przejechać z Mayerhofen do Miluzy. Najkrótszą drogę pokazuje mi przez Szwajcarię. Zastanawiam się czy nie pojechać trochę dłużej, przez Monachium, Baden-Baden. Pytania mam dwa: 1. Jak z jazdą przez Szwajcarię. Mam zestaw powyżej 3,5t. Już wiem że dwie winietki, ale jak z autostradami, ewentualnie viatollem lub czymś podobnym ? Interesują mnie również inne uwagi na temat jazdy w tym kraju 2. Czy ewentualnie jesteście w stanie polecić coś ciekawego na postój pomiędzy Monachium a Baden-Baden? Taką atrakcję na jeden dzień do zwiedzania lub jazdy na rowerze?
  25. chris_66

Waga auta i przyczepy

chyba 2800 - pamiętam że zestaw T4 i niewiadówka 750 kg przekraczał 3500 o 50 kg
  26. borek6

Jak pokazali mi szczęki to wyglądały bardzo podobnie, może coś robili z bębnem nie wiem, ale widocznie nadał się do powtórnego założenia skoro założyli. U mnie najazd wyglada tak, zarówno na zaciągniętym jak i zwolnionym hamulcem. Widzę że ta szpara jest u mnie większa niż na zdjęciach powyżej. I nie ma opcji żebym ręcznie wdusił UN, to prawidłowo? Hamować hamuje dobrze bo sprawdzałem po odebraniu od mechanika... Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
  27. jacekzoo

Waga auta i przyczepy

Z tego co kojarze t4 mają dmc w granicach 2700. Jak tak to też odpada
  1. Load more activity
  • Create New...