Skocz do zawartości

tamtam

Użytkownicy
  • Postów

    391
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Sprzęt

  • Sprzęt
    Kamper

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia tamtam

Forumowicz

Forumowicz (3/3)

  1. Co to za pogodynka? Możesz podesłać linka gdzie kupić? Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
  2. Przez Węgry możesz jechać bezplatnie stara droga 86 równoległa do drogi szybkiego ruchu. Ja tak jeżdżę. Kilka lat temu była bardzo dobrej jakości. Jadąc od Bratysławy można ominąć odcinek płatny, potem na Słowenii też się omija ten krótki odcinek płatny. Na forum cro.pl znajdziesz mnóstwo informacji o stanie dróg, remontów i najlepszych dojazdów, cenie paliwa itd. Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
  3. To jest tzw blokada środków na koncie. Najpierw blokują środki na koncie, potem jak już zaksięgują płatność dla danej stacji benzynowej to zwalniają blokadę i rozliczają płatność. Niektóre banki robią to szybciej niektóre wolniej, stąd różnica kiedy odblokują środki na koncie. Blokada może wisieć i 2 tygodnie zanim bank rozliczy płatność. Nie dotyczy to tylko stacji benzynowych. Faktem jest ze we Włoszech to staram się tankować z samoobsługa ze względu na cenę, ale zawsze w godzinach gdzie kasa jest otwarta. Kilka razy moje karty nie zadziałały na stacjach tylko automatycznych-zabezpieczenie przed zakupem kradzionymi kartami z innych krajów. Jakiś czas temu to wprowadzili, bo charge back działa i stacje traciły za duzo kasy. Zdażyło mi się też stracić banknot na automatycznej stacji w nocy: przyjął 20 EUR w banknocie ale paliwa nie wydał i albo dzwoisz na infolinię włoska, albo jedziesz dalej i szukasz innej stacji (co zrobilem). Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
  4. Lepiej do.nawigacji wgrać plik z fotoradarami, lub włączyć taką funkcję w nawigacji. Będzie pokazywał radary stacjonarne. Yanosik we Włoszech się nie sprawdził. Nie wiem czy Waze lub Google maps w Chorwacji pokazują fotoradary, bo w niektórych krajach jest to zabronione. Jak ktoś używał niech się wypowie. Ja używam iGo z wczytanym plikiem fotoradarów. Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
  5. Konto założyłem ponownie 3 miesiące temu. https://aion.eu/pl-pl/ Ponownie, bo już kiedyś miałem, ale zamknąłem, potem chciałem ponownie założyć i się nie dało. Niedawno to odblokowali. Dla nowych użytkowników nie słyszałem aby nie można było zakładać konta przez cały czas jak bank istnieje. Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
  6. Mam N26, jest za darmo. Wypłatą 3x w miesiącu z bankomatu za darmo do 200eur w darmowej wersji konta. Jak chcesz coś więcej to już płatne. Mi wystarcza, bo i tak place wszędzie karta. Używam zamiennie z moja kredytowka która ma przelicznik po kursie Visa bez dodatkowych opłat i przewalutowan. Takich kk jestvtrraz bardzo dużo, do wyboru do koloru. Najtaniej kupuje walutę w Aion banku. Taniej niż revo, nie ma dodatkowych opłat w weekendy. Tydzień temu na Sycylii to już nawet mi się N26 nie chciało wyciągać z portfela i płaciłem zegarkiem z Aion (trzeba skonfigurować na moim zegarku prze Curve ale dziala). Na wyjazd zawsze mam 2 karty, jak jedna nie zadziała w czytniku to druga powinna. Jak mam zabrac więcej gotowki to kupuje w Aion, przelewam i w Polsce wypłacam z bankomatu euro albo dolary. W kolejce w banku do okienka mi się stać nie chce.
  7. Używam zamiennie Mapy.cz z Organic Maps ale tylko do zwiedzania na nogach miast albo terenów zielonych. Na trasę to wybieram stara wersje iGO. W mapy.cz nie rejestrowałem się telefonem, nie jest to warunek konieczny do ich używania.
  8. Jak jest z zajetoscia miejsc na tym camperparku w sierpniu? Da się przyjechać z marszu i miejsca są czy też trzeba czekać aż się coś zwolni?
  9. Witam, Mam banalny problem, muszę wymienić zawór spustowym Truma który trochę popuszcza. Nie bardzo wiem jak odłączyć zawór od węży z wodą. Próbuje delikatnie odkręcić, albo wyciągnąć, ale nie udaje mi się. Instalacja jest stara, z lat 90tych w moim kamperze. Dzwoniłem do znajomego hydraulika, powiedział że nie widział tak starej instalacji, ale to powinno sie odkręcić. Niestety kręcę w obie strony bez rezultatu. Może ktoś wie jak to zrobić? Nie bawiłbym się w delikatność, gdyby nie to że tuż nad rurką z wodą idzie rurka z gazem od piecyka Truma i nie chce jej wyrwać ani rozszczelnić... Szukałem w googlach, ale nic nie znalazłem. W załączeniu zdjęcia instalacji, oraz nowego zaworku Truma.
  10. "Świetna pizza z widokiem na Gardę Po drodze zajrzeliśmy na kemping San Francesco Camping Village." Kemping tej samej firmy jest nad Adriatykiem na północ od Wenecji i też mogę polecić bo jest fajny szczególnie dla dzieciaków. Często tam jeździmy w terminach gdy dziala karta zniżkowa ACSI.
  11. Za 550 zł za 2 osoby na polu namiotowym i wejscie na koncert Cleo??? Bo to nie kemping tylko zwykle pole namiotowe. Do tego atrakcje zlotu typu ognisko czy też ::Zwiedzanie stoisk wystawców Festivalu Caravaningowego, spotkania z Youtuberami" To ja za taką kasę koncert Cleo i kawałek trawnika odpuszczam.
  12. Woda nie ucieka. Problem się nasilał przez cały zeszły rok, aż zrobił się poważny na jesień. Teraz na wiosnę czas przygotować do drogi kampera. Mam jeden zawór o którym wiem i go otwieram na zimę, jest obok termy gazowej. Faktycznie miał problemy z puszczaniem wody gdy się go źle ustawiło... Może to jest dobry trop... Mój zawór jest z tworzywa sztucznego, otwarty to wajcha do góry, a zamknięty wajcha równolegle do podłogi ( dwustronny: w lewo lub prawo). Jak się dokręca taki zawór?
  13. Cześć Mam pytanie dotyczące pompy wody Fiamma Aqua 8. Pompa jak się załączy to pomimo zamknięcia kranu dalej pompuje, przedtem zajmowało jej to chwilę, ale teraz już cały czas się kręci, oraz woda w kranach ma coraz niższe ciśnienie. Pytanie co się zepsuło i co kupić aby naprawić? Jak patrze to jest dużo części które można kupić, a nie chce wywalać w ciemno kasy. Może ktoś miał już podobny problem? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.