Skocz do zawartości

AKS 3004 a guma ochronna


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Zakładam AKS 3004 na swój najazd. Rura najazdu to 35 mm więc używam podkładek które były w komplecie 35 --> 50 mm. W komplecie była również nowa guma osłaniająca. No i jest problem. Od strony skrzyni na butle gazowe, gumę spokojnie zakładam na tuleję (tak jak przy poprzednim zaczepie) natomiast od strony zaczepu nie mam o co/na co zahaczyć gumy.

 

aks_guma.JPG

 

 

Chodzi o miejsce wskazane na zdjęciu. Gumy nie idzie zacisnąć opaską bo tak jak wspomniałem rura u mnie to 35 mm sick.gif. Jak jest to u was rozwiązane? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to kupienie uszczelki manżetowej do podłączenia kanalizacji umywalki 32 --> 50 zlosnik.gif i na tym zaciśnięcie gumy opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek , al-ko ma w swojej ofercie dwa rozmiary osłon gumowych tu masz podgląd : http://www.frankana.de/boxsearch.do i myślę aby spróbować przypasować ten mniejszy rozmiar czyli 70x40x30mm. Powinny być dostępne w każdym sklepie z cześciami do przyczep .

U mnie w AKS -ie 3004 guma od strony zaczepu nie jest zaciśnieta opaską .Jak potrzebujesz fotke to mogę pstryknąć.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni zaczep miał taką rynnę na końcu a ten nie ma ? Pod AKS 3004 podchodzi inny mieszek i dlatego od strony haka guma nie ma się na czym trzymać.

 

p.s fajne zdjęcie :)

Edytowane przez przyczepy-wiola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek możesz podać jakiś numer artykuły bo prowadzi mnie do głównej strony katalogu Frankany oslabiony.gif

 

Czyli co u Ciebie guma trzyma się po prostu rury najazdu? Zapewne najazd masz o średnicy 50 mm hmm.gif

 

Poprzedni zaczep miał taką rynnę na końcu a ten nie ma ? Pod AKS 3004 podchodzi inny mieszek i dlatego od strony haka guma nie ma się na czym trzymać.

 

p.s fajne zdjęcie :)

 

Tak poprzedni zaczep miał nie tyle co rynnę ile wywinięty był do góry i tworzył pewnego rodzaju zaczepienie dla gumy.

 

Mam nową gumę i nowy zaczep (guma była w zestawie). Guma z jednego końca ma otwór gdzieś o średnicy 30 mm (tak jak w starej gumie) a z drugiego końca ma otwór 50mm i kołnierz jakby na opaskę czy coś podobnego. No i właśnie nie mam pojęcia co zrobić z tym kołnierzem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama opaska nie da rady bo otwór w gumie ma na oko 2 razy większa średnicę niż rura a co za tym idzie zostaje nam spory nadmiar gumy która niestety nie zmarszczy się tak ładnie jak to jest w woru na kapcie zlosnik.gif. Kupiłem uszczelkę manżetową pytanie tylko czy wcisnę uszczelkę 32 mm na rurę 35 mm palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.