Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sprawdziłem, więc zamieszczam jeszcze małe uzupełnienie do mojego poprzedniego posta, które potwierdza moje przypuszczenia:

 

{style_image_url}/attachicon.gif fragment ogólnych warunków dla butli AG.jpg

 

 

 

 

W świetle tego, co opisałem, wydaje się, że - tak.

W przypadku zwrotu pieniędzy od BP, bywało jednak różnie i często, mimo posiadania stosownego kwitu, był problem z odzyskaniem gotówki lub zamiany na "nowy" standard butli.

Płacąc kaucję obecnie, można mieć tylko nadzieję, że w razie "czegoś" pieniądze będą zwracane bez zbędnego piętrzenia problemów. :hmm:

Ja nie miałem problemu. Dwa razy zwracałem, raz po zakończeniu dystrybucji. Wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak zwrot bez powodu jakiegoś towaru, który kupiliśmy stacjonarnie. To tylko dobra wola sklepu, że takie zwroty przyjmuje. Więc w przypadku butli AG też mogą mieć taką dobrą wolę

Jesteś w błędzie. Zawierając umowę sprzedawca jasno określa warunki zwrotu. Jeśli masz kaprys oddać dany towar bo masz takie widzimisię to sprzedawca ma obowiązek przyjęcia a dobra wolą może być jedynie uśmiech na jego twarzy.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. Zawierając umowę sprzedawca jasno określa warunki zwrotu. 

 

W jakim błędzie? Prawa i obowiązki sprzedawcy wynikają z przepisów prawa. Te warunki zwrotu, które ustala SAM sprzedawca to właśnie jego dobra wola, bo żaden przepis na niego takiego obowiązku nie nakłada. Jedynie w przypadku zakupów na odległość czy poza lokalem przedsiębiorstwa masz ustawowe prawo do odstąpienia od zawartej umowy. Czyli to, że sprzedawca przed zakupem Cię informuje, że przyjmie ewentualny zwrot to nic innego jak jego dobra wola - bo nie musi tego robić.

 

Jeśli masz kaprys oddać dany towar bo masz takie widzimisię to sprzedawca ma obowiązek przyjęcia a dobra wolą może być jedynie uśmiech na jego twarzy.

 

 

Wskaż przepis, który na niego ten obowiązek nakłada. Podpowiem - nie ma takiego. A skoro nie ma to zostaje jego dobra wola. Wiele sklepów tego typu przepisy ma uregulowane odgórnie i one obowiązują, ale to są tylko i wyłącznie wewnętrze rozwiązania danego sklep, czyli to nadal nic innego jak ukłon sklepu w stosunku do klienta, bo obowiązku taki sklep nie ma żadnego. Czyli tak jak napisałem - to dobra wola sprzedawcy i nic więcej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem, więc zamieszczam jeszcze małe uzupełnienie do mojego poprzedniego posta, które potwierdza moje przypuszczenia:

 

attachicon.giffragment ogólnych warunków dla butli AG.jpg

 

 

W świetle tego, co opisałem, wydaje się, że - tak.

W przypadku zwrotu pieniędzy od BP, bywało jednak różnie i często, mimo posiadania stosownego kwitu, był problem z odzyskaniem gotówki lub zamiany na "nowy" standard butli.

Płacąc kaucję obecnie, można mieć tylko nadzieję, że w razie "czegoś" pieniądze będą zwracane bez zbędnego piętrzenia problemów.  :hmm:

A co jak kupujesz butlę lub wymieniasz stalówkę i nie wypełniasz żadnych kwitów, nie akceptujesz żadnych warunków - one Cię nie wiążą (tak w OBI i przy zakupie, i przy wymianie, tylko paragon, i... butla). Same oznaczenia AG na butlach nie uniemożliwiają napełniania ich gdzie indziej (potencjalnie może być opór punktu napełniania, ale nie sądzę) i w takiej sytuacji poprzez napełnianie ich gdzie indziej nie narusza się żadnych praw do znaków towarowych (jak niby napełnienie butli miałoby bowiem naruszyć prawa do znaków towarowych???). Butla jest po prostu ładna, ot, ma taki "rzucik" na sobie...

Chyba że Obi dało ciała, i powinno dać kwity do podpisu, ale 2 razy w odstępie kilku miesięcy, różni pracownicy, to chyba nie przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim błędzie? Prawa i obowiązki sprzedawcy wynikają z przepisów prawa. Te warunki zwrotu, które ustala SAM sprzedawca to właśnie jego dobra wola, bo żaden przepis na niego takiego obowiązku nie nakłada. Jedynie w przypadku zakupów na odległość czy poza lokalem przedsiębiorstwa masz ustawowe prawo do odstąpienia od zawartej umowy. Czyli to, że sprzedawca przed zakupem Cię informuje, że przyjmie ewentualny zwrot to nic innego jak jego dobra wola - bo nie musi tego robić.

 

 

Wskaż przepis, który na niego ten obowiązek nakłada. Podpowiem - nie ma takiego. A skoro nie ma to zostaje jego dobra wola. Wiele sklepów tego typu przepisy ma uregulowane odgórnie i one obowiązują, ale to są tylko i wyłącznie wewnętrze rozwiązania danego sklep, czyli to nadal nic innego jak ukłon sklepu w stosunku do klienta, bo obowiązku taki sklep nie ma żadnego. Czyli tak jak napisałem - to dobra wola sprzedawcy i nic więcej.

Widzę że na siłę szukasz problemu a temat jest jasny jak słońce i wszyscy rozumieją istotę. Dobrą wolą możemy nazwać opcje możliwości zwrotu towaru ale jeśli sklep taka oferuje to później ma już OBOWIAZEK go przyjąć.

 

Czy teraz już jest to dla Ciebie jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na siłę szukasz problemu a temat jest jasny jak słońce i wszyscy rozumieją istotę. Dobrą wolą możemy nazwać opcje możliwości zwrotu towaru ale jeśli sklep taka oferuje to później ma już OBOWIAZEK go przyjąć.

 

Czy teraz już jest to dla Ciebie jasne?

 

Przecież od początku o tym pisałem. Że to dobra wola sklepu/sprzedawcy, i to przecież Ty rozpocząłeś dyskusję od tego, że jestem w błędzie. Przeczytaj proszę jeszcze raz moją odpowiedź i o co mi chodziło:

http://forum.karawaning.pl/topic/748-kompozytowe-butle-gazowe/?p=541320

 

A chodziło mi o to, że to dobra wola sklepu i w przypadku butli AG mogą obowiązywać te same zasady. Zależy od sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa jest o butlach AG z OBI to po co pisać o dobrej woli skoro tam obowiązuje zasada zwrotu. Więc po zakupie sklep nie musi mieć już dobrej woli bo ma obowiązek.

 

Kupujesz w OBI młotek a po tygodniu stwierdzasz że Ci się po prostu nie podoba. Sklep wykaże się dobra wolą że go od Ciebie przyjmie czy będzie miał obowiązek z racji zawartej umowy? Mi nie odpowiadaj bo ja wiem :)

 

Miłego weekendu, uciekamy nad jezioro przewietrzyć bude :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z butlami AG, bo te mogą być wyłączone ze zwrotów. Dlatego domniemywam tylko że może być tak samo jak z innymi produktami.

 

PS. Ja też zaraz​ śmigam. Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak kupujesz butlę lub wymieniasz stalówkę i nie wypełniasz żadnych kwitów, nie akceptujesz żadnych warunków - one Cię nie wiążą (tak w OBI i przy zakupie, i przy wymianie, tylko paragon, i... butla). Same oznaczenia AG na butlach nie uniemożliwiają napełniania ich gdzie indziej (potencjalnie może być opór punktu napełniania, ale nie sądzę) i w takiej sytuacji poprzez napełnianie ich gdzie indziej nie narusza się żadnych praw do znaków towarowych (jak niby napełnienie butli miałoby bowiem naruszyć prawa do znaków towarowych???). Butla jest po prostu ładna, ot, ma taki "rzucik" na sobie...

Chyba że Obi dało ciała, i powinno dać kwity do podpisu, ale 2 razy w odstępie kilku miesięcy, różni pracownicy, to chyba nie przypadek...

Czytając to od razu widać, że nie masz pojęcia o tym co piszesz.

 

Butli o których mowa nie napełnisz nigdzie, z naciskiem na słowo NIGDZIE. Butla podlega jedynie wymianie na taką samą albo u partnerów handlowym AG albo w rozlewniach im podległych. Nigdzie Ci tej butli na poczekaniu nie napełnią. A przynajmniej nie oficjalnie.

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dialog Daniela i Jacka, kupując w stacjonarnym sklepie sprzedawca nie ma obowiązku go przyjąć z powrotem, to wynika z przepisów, zgoda z Jackiem. ALE jeżeli widnieje informacja że sklep przyjmuje zwroty, nie musi być to oficjalne pisemko które kupujący podpisuje, wystarczy baner na ścianie z taką informacją, tak np jest w castoramie, to wtedy sklep ma już obowiązek przyjąć, i tu zgida z Danielem.

 

A że przy butlach jest taka informacja, w jakiejkolwiek formie ale ogólnie dostępna to sklep ma obowiązek przyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

, nie musi być to oficjalne pisemko które kupujący podpisuje, wystarczy baner na ścianie z taką informacją, tak np jest w castoramie, to wtedy sklep ma już obowiązek przyjąć, i tu zgida z Danielem.

 

A że przy butlach jest taka informacja, w jakiejkolwiek formie ale ogólnie dostępna to sklep ma obowiązek przyjąć

No nie do końca. Regulamin może się zmienić. Dziś przyjmuje jutro nie. Miałem taki przypadek. Z panelami. Kup pan więcej resztę przymiemy bez problemu. Nawet na sztuki. Regulamin się zmienił i już otwartych paczek nie przyjęli.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając potwierdzenie, nawet fotke informacji o zwrotach musieliby przyjąć, rzecznik praw konsumenta napisałby jedno pismo i byłoby załatwione, pewnie gra nie była warta świeczki ale prawo było po Twojej stronie. Kupując zawarłeś umowe na zasadach panujących w danym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam czy butle AG w bakiscie można przepinać pod grilla i z powrotem czy już nie bo wpływa to np. na szczelność butli? Wiecie o co pytam? Butla z bakisty miałaby jeszcze zewnętrznie obsługiwać grilla no i kuchenkę, wiadomo poza bakista :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie może do tego służyć

No to super, bo się zastanawialiśmy jak ten kamperfit będzie działać. Czy można jak zwykła stalówke odkręcić i podłączyć na zewnątrz czy tylko raz i wykorzystać cały propan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.