Skocz do zawartości

Tablice wyrózniające z tyłu przyczepy


maćki

Rekomendowane odpowiedzi

do gfizyk nie znam się na ustawach ale ile kołuje na szlaku może widziałem dwie takie przyczepy pozdro

 

To co widziałeś to niewiele wnosi do całej sprawy zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami się nakręcacie tymi tablicami nie trzeba mieć tablic

 

 

jasne ,ale trzeba mieć te tablice czy nie

 

Raz piszesz, że nie trzeba mieć. Teraz pytasz się czy muszą być a za chwilę stwierdzisz, że są obowiązkowe.

Zdecyduj się na coś :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon1969 - miesiąc temu trzeba było je mieć. Teraz - zgodnie z nową ustawą z kwietnia - nie trzeba.

Przy okazji - nie pisz, że nie musisz znać ustaw, ponieważ znasz (musisz znać) kodeks drogowy ;-)

Co prawda kwestia oznaczenia przyczep nie jest w tej ustawie, ale "brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem".

 

Reasumując - dzisiaj tablic wyróżniających mieć nie musisz, o ile budka z dyszlem nie przekracza 8 metrów. Jak przekracza - to montujesz.

 

Jeżeli chodzi o to "co widziałeś" - to na TYM forum jest co najmniej kilkanaście budek (w tym kilka n126) z tablicami. Baa - jest jedna z tablicami od ciężarówki ;-)

 

myślę, że temat wyczerpany ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa gdy budka już posiada - czy nie jest to nadgorliwość = też źle... i może być ukarane za wprowadzenie w błąd oznaczeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio,

nie ma zapisu zakazującego montażu na pojazdach innych. ;-)

Zawsze można powiedzieć, że takie fajne naklejki mam i ich nie zdejmę.

Ja nie planuję demontować. Jestem lepiej widoczny, estetyka mi nie przeszkadza. W zasadzie to mam blachy sporo mniejsze niż zgodne z poprzednią ustawą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w 100% (bez chwili zastanowienia), to się właśnie nie zgodzę...

bo np: na samochodzie (solo) nie możesz mieć odblasków trójkątnych, czy też sugerujących iż to pojazd wolnobieżny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio - ale zamontowane tablice nie wprowadzają w błąd. Tablice wyróżniające jednoznacznie wskazują, że przed Tobą jedzie zestaw pojazdów o dość dużej długości.

Podobnie jak ze światłem cofania (w starszej budce) - nie masz obowiązku go posiadać, ale masz prawo je zamontować.

Co innego, jeżeli na budce są niewłaściwe oznakowanie (np tablice wyróżniające dla pojazdu "solo" długiego, lub trójkąt - nie trójkąty" dla wolnobieżek).

 

Jednym słowem - można, ale nie ma obowiązku.

 

Przychylam się do wniosku Konrada. Temat wyczerpany. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.