Skocz do zawartości

Amortyzatory


mireks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, same amortyzatory to sprawdzisz na każdej stacji diagnostycznej gdzie robisz przegląd holownika, lecz jeśli siedzi nisko to napewno nie bedzie to wina amortyzatorów tylko elementów resorujących czyli drążków skrętnych ( oś Peitz) bądź to wkładek gumowych ( oś Al-ko, Knot) a to już bardziej skomplikowana sprawa by sprawdzić na oko, możesz sprawdzić sobie wg załącznika.

Pozdrawiam.

post-148142-imported-8c2026ec-746f-473f-af4c-9baa431d9626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik,

Witam, być może na (podstawowej) nie mają ale wtedy to chyba nie jest stacja która ma uprawnienia do robienia przeglądów samochodów ;( , może na takich stacjach robią tylko przegląd przyczepek lekkich ;( .

Ja koledzę chcę pomóc a nie robić sobie szyderstwa czy to taka stacja czy taka jak ma holownik a ma, to będzie wiedział o co chodzi ;( .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na każdej , podstawowa stacja nie ma obowiązku mieć tego urządzenia ;(

Oj Karliku zanim zabierzesz głos ..... na KAŻDEJ stacji diagnostycznej muszą mieć urządzenie do badania sprawności amortyzatorów, inaczej nie dostaną atestu.

 

Przyczepy lekkie nie podlegają kontroli w stacjach diagnostycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California,

Witam Wszystkich,

Jestem teraz na półwyspie na urlopie,mam trochę czasu i oglądam sobie moją przyczepkę. Dzięki za rady o stacji diagnostycznej ale myślę raczej o wstępnej diagnozie.Niestety California możesz mieć rację. Wahacze są w poziomie. Pocieszam się,że przyczepa jest załadowana- raczej mało więc sprawdzę po urlopie przy pustej przyczepie.

Ciekaw jestem ile może kosztować remont osi Al-ko - raczej bez serwisu się nie obejdzie.

 

 

 

Ciechocinek to podobno piękny zakątek-kiedyś go nawiedzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile może kosztować remont osi Al-ko - raczej bez serwisu się nie obejdzie.

Witam, nie jest to taka straszna sprawa tu masz link do ludzi co to zrobią za rozsądną cenę w twojej okolicy http://www.motoallegro.pl/item1156043306_regeneracja_osi_do_przyczep_bielsko_biala.html

Ciechocinek to podobno piękny zakątek-kiedyś go nawiedzę.

A pewnie że piękny lecz do obejrzenia w max dwa dni ;( .

Pozdrawiam i życzę spokojnego wypoczynku ja jutro kończę urlop i zwijam sięz Kołobrzegu na Bazę ;(;(;(:]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koło mieści się w nadkolu z lekkim zapasem to ośka jest OK. Jeśli na dołkach dobija do nadkola to jest sygnał, że ośka do remontu bo inaczej może nam zrobić "kuku". A odnośnie tego "lekkiego zapasu" to tak na swój rozum jeśli włożysz między koło a nadkole spokojnie rękę /przyczepa zapakowana/ to możesz spać spokojnie. A tak swoją drogą to słyszałem, że zużyta ośka delikatnie wygina się, jest poprostu krzywa.

 

[ Dodano: Pon 02 Sie, 2010 16:50 ]

A swoją drogą to powielam pytanie Kolegi -Jak sprawdzić amortyzator ? Wiem, napewno na stacji diagnostycznej, ale jak go mam wymontowany w ręce to jak powinien sie zachowywać podczas rozciągania i składania? Mój amorek w górę idzie stosunkowo lekko za to w dół bardzo ciężko. Czy to jest dobry objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika że ponowne nabijanie wahaczy wiąże się z ryzykiem wypadnięcia wahacza z korpusu więc ten zabieg nie da Ci 100 % pewności że wszystko będzie ok.

Jeśli koło mieści się w nadkolu z lekkim zapasem to ośka jest OK. Jeśli na dołkach dobija do nadkola to jest sygnał, że ośka do remontu bo inaczej może nam zrobić "kuku". A odnośnie tego "lekkiego zapasu" to tak na swój rozum jeśli włożysz między koło a nadkole spokojnie rękę /przyczepa zapakowana/ to możesz spać spokojnie.

Wahacz osi powinien mieć około 7 cm skoku pionowego i to że przyczepa "siedzi" nie jest winą amortyzatora, to tylko element amortyzujący i służy jako wyposażenie dodatkowe zwiększające komfort i stabilność a nie podtrzymanie wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile może kosztować remont osi Al-ko - raczej bez serwisu się nie obejdzie.

Jeśli to "delta" alkowska to od razu Ci powiem że jest nieregenerowana. Kupno nowej delty to koszt około 3 kzł ;(. Może da rade dopasować oś alkowską prosta ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście aż tak zle nie jest z jej ceną ;( Zrób mi zdjęcie wahacza który siedzi i całej osi

U mnie jest inny problem - z prawej strony siedzi 1 cm niżej niż z drugiej.

Ariel to co da radę w razie co regenerować lub dostać nową? To co wcześniej napisałem usłyszałem od Pana z autoryzowanego serwisu al-ko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest inny problem - z prawej strony siedzi 1 cm niżej niż z drugiej.

Ariel to co da radę w razie co regenerować lub dostać nową? To co wcześniej napisałem usłyszałem od Pana z autoryzowanego serwisu al-ko.

Ja bym najpierw zmierzył różnicę nacisków pomiędzy poszczególnymi kołami bo 1cm to niewiele, tak jak pisałem wcześniej... regeneracja wiąże się z ryzykiem że objaw się powtórzy lub wahacz wypadnie. Korpus pod wpływem siły występującej wewnątrz może spowodować odkształcenie i nie zachowa on wtedy swoich seryjnych parametrów tylko np. rozpręży się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.