Skocz do zawartości

Wtyczka 13 pin z 10 kabli?


HMURAJ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem przyczepy burstner amara z 1996r. Mam problem z lodówką, która nie działa na 12v (choć mam dwa przyciski 220 i 12). Poczytałem forum i dowiedziałem się że chodzi o wtyczkę. Rzeczywiście mam założoną wtyczkę z 7 pinami. Wydało mi się to dziwne dlatego ja rozłożyłem. Okazało się że trzy kable są ucięte i nie przyłączone. I tu mam pytanie:

1. po co komu taka przeróbka? Czy może coś nie tak było z elektryką w przyczepie?

2. Czy na 10 kablach jestem w stanie przyłączyć wtyk 13 pinów?

 

Zanim napisałem ten post postanowiłem poszperać i znalazłem ciekawą wskazówkę. Zeskanowaną instrukcję do przyczepy. Problem z tym że skan jest kiepskiej jakości i nadal nie mam pewności czy 8, 11,12 mogę zostawić puste? Dodam że o prądzie wiem tylko tyle że jest :/ Nigdy nie zgłębiałem tych tematów i dlatego proszę Was o pomoc.

Poniżej kilka zdjęć:

image.png.07fad1a5ad22c4a2d1df01e65532e1f9.pngimage.png.c287b207fe40e454a79389d95ee9a6d0.png

 

image.png.5027e9def691fc1b9283d5bafc6b0a8a.pngimage.png.ba2ffb8577c3b37eed3d8cbbdffca407.pngimage.png.4b75e916ace16ee40cd04464b1e0f6cc.pngimage.png.d14b690716abaedde97aeff2af78724b.png

 

 

 

tu mam rozkład na całej przyczepie. 

image.png.f8feb82e9c5fec030e1c0e685ab4e751.png

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, swierzak423 napisał:

1. po co komu taka przeróbka? Czy może coś nie tak było z elektryką w przyczepie?

Przyczepa mogła mieć 13pinów a ktoś w aucie miał gniazdo 7 pinowe to przerobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin81 napisał:

Przyczepa mogła mieć 13pinów a ktoś w aucie miał gniazdo 7 pinowe to przerobił.

w hobby z 90r też jest przewód 10żyłowy o ile pamiętam

podłączyłem do 13pin zostawiając zasilanie po stacyjce wolne bo auto i tak nie daje tam napięcia

czyli do 7pin doszło zasilanie stałe i cofania

wcześniej zasilanie stałe było wpięte w przecimgielne przy 7pin wtyczce

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_b napisał:

podłączyłem do 13pin zostawiając zasilanie po stacyjce wolne bo auto i tak nie daje tam napięcia

czyli do 7pin doszło zasilanie stałe i cofania

Konrad_b - dzięki! dało mi to nadzieje na działanie lodówki.

To jeżeli Ciebie dobrze rozumiem wszystkie piny przełożę z 7 na 13 wg. dostępnych w necie instrukcji  a któryś z tych 3 kabli (które teraz mam odcięte) przykręcę do pina nr.9. Światła wstecznego w sumie nie mam w przyczepie dlatego ten też mi się nie przyda..

OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 15:21, swierzak423 napisał:

Konrad_b - dzięki! dało mi to nadzieje na działanie lodówki.

To jeżeli Ciebie dobrze rozumiem wszystkie piny przełożę z 7 na 13 wg. dostępnych w necie instrukcji  a któryś z tych 3 kabli (które teraz mam odcięte) przykręcę do pina nr.9. Światła wstecznego w sumie nie mam w przyczepie dlatego ten też mi się nie przyda..

OK?

 

Sprawdź co masz w przyczepie, na 90% przewód jeden z tych wolnych to zasilanie urządzeń w cepce

Lodówka powinna być zasilana 12v po zapłonie, możesz wykorzystać kolejny wolny przewód 

o ile w holowniku będzie zasilanie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.