Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

co to ma za znaczenie  ?  a załadowane na max auto i przekroczona o 300 kg ładowność budy oznacza że kierownik jest OK  ?
nie bardzo rozumiem co chcesz przekazać  :blink:
jak dla Ciebie   "300kg nadwagi to w sumie też niewielkie zmartwienie " to OK , ale ja nie chciał bym stać w upale z rodziną na parkingu w trakcie wyjazdu na urlop i czekać na lawetę  jak zatrzyma Cię  BAGowiec  czy tam inny IVWowiec nie puści  dalej ...
A temat dotyczy mnie również osobiście,  gdyż moja obecna buda posiada niewielką ładowność więc przy dalszych wyjazdach skrupulatnie liczę każdy kg  ...
Chcę przekazać to co niektórzy powinni wiedzieć,a wygląda że nie chcą przyjąć do wiadomości, że 50kg to nie problem a 300 to już jest, że trzeba myśleć przy pakowaniu, że trzeba znać możliwości sprzętu, że napisanie "wiem że nie mam możliwości zmieścić się w wadze i się dogadam w razie kontroli" kwalifikuje pacjenta do uśpienia u weterynarza albo do leczenia, i tak dalej, ale z telefonu źle się pisze I szkoda palca na to.

Tak, nie przekroczylem nigdy DMC, żadnym holownikiem i z żadną budą
I mam nadzieję że nastaną czasy skrupulatnych kontroli na drodze wszystkiego, mas, wycieków, opon, i innych kombinacji

Wysłane z mojego Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy na tym szacownym forum jest jakaś osoba która miała kiedykolwiek  kontrole  która zakończyła się ważeniem??

Według mnie o ile dochodzi do niej to jest to znikomy odsetek co nie znaczy ze możemy ładować do naszych budek 

co tylko nam się rzewnie podoba podstawowa zasada to zachować zdrowy rozsądek i pamiętać że jeśli przeholujemy 

i zrobimy komuś krzywdę a nie daj Boże z skutkiem śmiertelnym wówczas na pewno nas zważą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem o gościu, którego ważyli na obwodnicy trójmiasta  i miał ok 250kg nadmiaru. Żalił się że mandat dostał. W naszych warunkach gdzie w transporcie każdy bus do 3.5t waży 7 a rekordzista 11 ton.. To te nasze kilkadziesiąt kg nie zrobi wrażenia na itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.08.2017 o 19:06, Krzysiek5 napisał:

przyjmij co najmniej 50 metrów - tak żebyś widział kolejny słupek po prawej na poboczu, i wtedy masz spokój

w dużych autach to wystarczy, więc w małych tym bardziej :)

Na francuskich autostradach są specjalnie markery na prawej skrajni i w zależności od rodzaju pojazdu wyznaczają odstęp od poprzedzającego, wiem że kontrolują to z powietrza i potrafią podać przez radio a na bramkach opłat zatrzymuje patrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 21:08, arkady napisał:

Czy na tym szacownym forum jest jakaś osoba która miała kiedykolwiek  kontrole  która zakończyła się ważeniem??

Według mnie o ile dochodzi do niej to jest to znikomy odsetek co nie znaczy ze możemy ładować do naszych budek 

co tylko nam się rzewnie podoba podstawowa zasada to zachować zdrowy rozsądek i pamiętać że jeśli przeholujemy 

i zrobimy komuś krzywdę a nie daj Boże z skutkiem śmiertelnym wówczas na pewno nas zważą

Jak juz pisalem, dwa razy bylem wazony w Austrii. Na nowym odcinku autostrady A 5 budowane sa juz stanowiska do wazenia. Bedzie pewnie tak jak od strony Wloch, czyli obligatoryjny przejazd przez wage. 

Swoja droga zakupilem magiczna zolta wage Raich. Pierwsze pomiary wskazuja na duzo wieksze odchylenie niz 3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zakupilem magiczna zolta wage Raich. Pierwsze pomiary wskazuja na duzo wieksze odchylenie niz 3%.

Odchylenie wskazań wagi? U mnie waga mniej więcej się pokrywa. Pamiętaj o tym aby pomiaru dokonywać na równym terenie, waga musi leżeć płasko, żadne kamyczki nie mogą być pod spodem. Natomiast przed samą wagą jak i za nią warto położyć deseczki, bo inaczej przy wjeżdżaniu na wagę może dojść do przekłamań bo waga się może poruszać/przesuwać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zbysluch napisał:

Na francuskich autostradach są specjalnie markery na prawej skrajni i w zależności od rodzaju pojazdu wyznaczają odstęp od poprzedzającego, wiem że kontrolują to z powietrza i potrafią podać przez radio a na bramkach opłat zatrzymuje patrol.

czy tylko na autostradach?

Czy ktoś wie jak jest z ważeniem w Hiszpanii  i Portugalii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Odchylenie wskazań wagi? U mnie waga mniej więcej się pokrywa. Pamiętaj o tym aby pomiaru dokonywać na równym terenie, waga musi leżeć płasko, żadne kamyczki nie mogą być pod spodem. Natomiast przed samą wagą jak i za nią warto położyć deseczki, bo inaczej przy wjeżdżaniu na wagę może dojść do przekłamań bo waga się może poruszać/przesuwać.

 

 

Fakt ze to byly szybkie pomiary na ulicy przed domem. W weekend postaram sie ogarnac temat bardziej dokladnie:).Na gumowych podkladkach pojawily sie male slady po kamyczkach, wiec pewnie tu lezy przyczya. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem żółtą wagę w Obelink.  Pierwsze pomiary wykonałem swojego holownika w garażu i wyszedł mi błąd około 10%-12% (bazowalem na danych katalogowych + to co w środku, np.kierowca czyli ja). Potem dołożyłem deseczki przed i za i wyszło mi 8-9%. Cały czas waga wskazuje więcej... Zważyłem również siebie (stanąłem na wadze na jednej nodze, stabilizując się ręką o ścianę) i wynik wyszedł +11%.  Teraz czekam do wiosny coby zważyć przyczepę i musze pomyśleć o jakimś pomiarze referencyjnym coby ustalić offset. Dla mnie może być i +10%, ale niech będzie stabilne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem, dwa razy bylem wazony w Austrii. Na nowym odcinku autostrady A 5 budowane sa juz stanowiska do wazenia. Bedzie pewnie tak jak od strony Wloch, czyli obligatoryjny przejazd przez wage. 
Swoja droga zakupilem magiczna zolta wage Raich. Pierwsze pomiary wskazuja na duzo wieksze odchylenie niz 3%.
Ważyli cały zestaw czy osobno auto i przyczepę? Z opisu osób, które były ważone wnioskuję że częściej weryfikowana była masa zestawu, a przypuszczam, że to jest rzadszy problem niż przeładowanie samej przyczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly zestaw. Na parking zwijaja wszystkich powyzej 2,5 tony. Wszyscy jada przez wage. Kto przekroczy 3.5 t, na bok do kontroli. Ja nie przekroczylem, ale widzialem kontrolowane zestawy i kampery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Zbysluch napisał:

Nie sądzicie, że niezły pomysł to waga samochodowa np. w skupie złomu ? Może to pozwoli precyzyjnie ustalić masę tylko pytanie czy cały zestaw tam się zmieści ?

Robimy to od lat. Skup złomu, sprzedaż węgla czy betonu z gruchy a nawet skup miedzi. Wyniki co do kg identyczne. Wjedzie tam ciężarówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.