Skocz do zawartości

Solar" wiem że nic nie wiem"


starszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I znowu problem :( W poprzednim poście pisałem , że sprawa przetwornicy już  zamknięta, bo kupiłem Waeco i powinno już być dobrze. Właśnie dotarła do mnie ta nieszczęsna przetwornica Waeco, więc zacząłem czytać instrukcję i tu pokazał się następny bum :(  W instrukcji piszą:

Ostrzeżenie

"Do przetwornicy można podłączyć tylko jeden odbiornik. Podłączenie dwóch lub więcej odbiorników  może doprowadzić do zwarcia"

Napiszę tylko tyle - to ja p......... niby markową przetwornicę, do której nie mogę podłączyć choćby laptopa i małego telewizorka, bo to już przecież dwa odbiorniki. To po co mi w takim badziewiu możliwość wyboru mocy przetwornicy i bóg wie jakich jeszcze parametrów skoro i tak mogę podłączyć tylko jedno gówienko i tyle. Coraz bardziej jestem zawiedziony tym szajsem. Jakoś przez 3 sezony do zwykłej przetwornicy Volta podłączałem nawet 3 urządzenia i nigdy nic się nie stało - ba, nawet się nie zagrzała i praktycznie słychać jej nie było. Tak to jest - za niewiedzę się płaci i płaci i płaci.... Żeby to chociaż producent w opisie technicznym gdzieś zamieścił - to w życiu bym ścierwa nie kupił, a tak następne parę stówek w du..e :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a gdzie (w którym miejscu) to wyczytałeś? :hmm: To są bardzo dobre przetwornice. Przejrzałem całą instrukcję i nie znalazłem takiej uwagi. Mam od dwóch lat dokładnie taką samą przetwornicę, współpracuje z 20 A kontrolerem MPPT Tracer'a i nie mam z nią żadnych problemów. Najczęściej zasila TV/DVD, ale bywa, że jednocześnie z nim, dodatkowo jakąś ładowarkę i dosyć "dużego" laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofer napisał:

... a gdzie (w którym miejscu) to wyczytałeś? :hmm: To są bardzo dobre przetwornice. Przejrzałem całą instrukcję i nie znalazłem takiej uwagi

No żeby nie było to wkleję kawałek instrukcji:

IMG_20180228_180451.thumb.jpg.be7b7ed47bd734893571e7bd3d19e5cf.jpg

IMG_20180228_180557.thumb.jpg.b07beec6660039288cfcd1bb75bb7e79.jpg

IMG_20180228_180607.thumb.jpg.8a194b98cbdd6835d607916bc38601e6.jpg

 

A dosłownie - strona 159 instrukcji u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał:

Nie widzę logicznego związku z ilością urządzeń...prędzej - o sumarycznym poborze prądu...

Może to też jakiś kłopot z tłumaczeniem...

 "może doprowadzić do zwarcia" brzmi jak absurd.

8 godzin temu, kalapan napisał:

Żeby to chociaż producent w opisie technicznym gdzieś zamieścił - to w życiu bym ścierwa nie kupił, a tak następne parę stówek w du..e :( 

Zamiast panikować zacznij po prostu używać. Lecz jeśli ten zapis Cię aż tak razi to oddaj do sprzedawcy i dostaniesz zwrot pieniędzy. Chyba prostsze niż jęczenie na forum:oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to absurd, ale jednak pisze :wacko: Sam nie wiem co mam teraz o tym myśleć, bo nie po to człowiek kilka stów wydaje żeby potem mógł coś używać tylko połowicznie. Co mi z tego, że podłącze telewizor, a dekoder  gdzie? Chyba pod następną przetwornicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielpoz napisał:

Zamiast panikować zacznij po prostu używać. Lecz jeśli ten zapis Cię aż tak razi to oddaj do sprzedawcy i dostaniesz zwrot pieniędzy. Chyba prostsze niż jęczenie na forum:oslabiony:

Zanim coś napiszesz - to może przez chwilę pomyśl, to taka moja prośba.Tak będzie lepiej, bo to nie pierwszy raz odzywasz się do mnie w ten sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kalapan napisał:

Zanim coś napiszesz - to może przez chwilę pomyśl, to taka moja prośba.Tak będzie lepiej, bo to nie pierwszy raz odzywasz się do mnie w ten sposób.

 

Tak w ogóle to o co chodzi proszę Pana? 

Pytasz o rady to dostajesz odpowiedzi-proste, tak działa forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.