Skocz do zawartości

co zamiast klimatyzacji w przyczepie?


ugly

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja w przyczepie też miałem klimatyzator i sprawdzał się rewelacyjnie teraz w kamperze mam turbo went w dachu też się sprawdza ale do Chorwacji zabieram klimatyzator  dodam że kupiłem na olx za 120 złociszy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej,

 

Jak radzicie sobie z upałem w przyczepie?

...

 

W odpowiedzi na tytuł:

NIC.

A poradzić można stosując energożerną maszynownie do schładzania stworzoną. Naprawdę warto być usatysfakcjonowanym.

 

 

 

 

Ja jestem zimnolubny, i juz 25st.C jest dla mnie goraco. Wiec wymyslilem sobie, ze na poczatek kupie przenosny klimatyzator. Stosowal ktos cos takiego?

Tak dokładnie mam i ja. Wolę zmarznąć niż się przegrzać.

Stosowałem i polecam jako tanią alternatywę która spełnia swoją rolę. Wiara w cuda budy nie wychłodzi.

 

 

 

 

...

zapomniałem wyłączyć klimę jadąc na wycieczkę - chłodziła pół dnia bez wyłączenia sprężarki :)

Moja chodziła 4 tygodnie non stop, sprężarka wyłączała się tylko w nocy

 

no to do roboty :)

 

IMG_4721.jpg

No i co chcesz z tym zrobić?

Zrobić dziurę i wymusić nawiew?

Nic to nie da, na skróty wentylator pokojowy lepiej się sprawdzi, pisałem wyżej, wiara w cuda budy nie wychłodzi.

 

...

do Chorwacji zabieram klimatyzator

...

Właśnie kolejny raz w kolejnym kamperze uruchomiłem w trybie prototypowym, kupiłem go od Tomusia TOM3653 gdyż miałem taki sam w debiutanckiej wersji klimy w kamperze.

Potem inne.

Tym razem w kamperze postawiłem go centralnie a wydech ciepłego skierowałem rurą na zewnątrz przez tylne okno.

Zimne dmucha prosto do środka kampera ale strumień powietrza był "rozbryzgany". Założyłem więc dyfuzory z przeciętej pod kątem rury kolanko 90stopni i tym prowizorycznym sposobem bez zawirowań kieruję powietrze gdzie i jak chcę, dmucha precyzyjnie nawet do alkowy.

To nie wygląda, to działa. Wyglądem zajmę się po sezonie gdyż ten kamper zostaje na dłużej.

Sam klimatyzator jest wyjmowalny w 15 sekund, nie rzeźbiłem nic na trwałe.

 

Kamper 1

Klimatyzacja - rewelacja . Zdjęcia http://forum.karawaning.pl/topic/19940-klimatyzacja-rewelacja/?do=findComment&comment=433357

 

Kamper kolejny - tu nie skończona robota bo sprzedał się natychmiast, ale też wiało Syberią, nawiew w narożniku.

Docelowo miało być wyżej z rozejściem górą do drugiego narożnika, no ale...

post-2083-0-46364900-1496580918_thumb.jpg

 

Kamper aktualny, obecnie jest doszczelniony wywiew i ładnie wykończone dyfuzory. Klimatyzator spięty pasem, ani drgnie.

post-2083-0-53271900-1496581421_thumb.jpg

 

post-2083-0-24536800-1496582197_thumb.jpg

 

post-2083-0-30332200-1496582209_thumb.jpg

 

 

Dyfuzory "prostołatworegulowalne"

post-2083-0-85883900-1496582165_thumb.jpg

 

post-2083-0-48886000-1496582176_thumb.jpg

 

post-2083-0-81676300-1496582189_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jedziemy będzie gorąco a prądu raczej nie będzie. Na żadnym jachcie na których pływałem klimy nie było a dało się żyć przy 35 stopniach byle był ruch powietrza. Tym się sugerując kupiłem w Center Campie 12 V wentylator TURBO-KIT i zamontowałem go w oknie Mini Heki dwojako. Normalnie i " na plecach ". Może zaczerpnąć powietrze z góry lub wydmuchać ze środka.

3W i 0,26A czyli może chodzić na okrągło.

Przy zamkniętych oknach będzie ciągnął powietrze spod cepki przez otwory wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna i szyberdach są podstawową przyczyną nagrzewania się przyczepy, następnie ściany i pracująca na gazie lodówka.

Mając do dyspozycji prąd sieciowy, łatwo jest kombinować, ale na dziko odpadają wszelkie klimatyzatory.

Mało kto odważyłby się w swojej wycackanej budzie poprawić fabrykę i zlikwidować okna, więc na początek należy je „ocieplić” np. matami stosowanymi na szyby samochodowe.

Sposobów mocowania jest sporo, ale najprościej jest nakleić „rzepy” na „szyby” i maty, tak by dało się okna uchylić .

W podobny sposób wypadałoby zabezpieczyć szyberdach.

Efekt tego prostego działania będzie piorunujący, ale pojawi się problem zaciemnienia, do rozwiązania za pomocą oświetlenia diodowego.

Lodówkę należałoby uszczelnić i zaizolować tak, by nie wydostawało się z niej ciepłe powietrze, do wnętrza przyczepy.

Lepiej nie używać pianki poliuretanowej, chyba że „niepalnej”, o ile ktoś w to wierzy.

Warto zainstalować wiatraczki komputerowe w kominkach wentylacyjnych w dachu przyczepy, które wyciągną gorące powietrze zgromadzone pod sufitem, a same nie pobierają wiele prądu.

Swego czasu eksperymentowałem z mocowaniem na nasłonecznionych ścianach mat izolacyjnych, ale szeleściły i miały tendencję do odlatywania na wietrze.

Generalnie zasada przeżycia w budzie latem i zimą, jest prosta – im bardziej upodobnimy się do izotermy, tym milej nam w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z trumy airmix? Jest jakaś odczuwalna różnica latem?

Zastanawiam się nad zamontowaniem tego kawałka rury ;). Zastanawiam się ponieważ jeszcze nie przeżyłem prawdziwego upału w przyczepce heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja w przyczepie też miałem klimatyzator i sprawdzał się rewelacyjnie teraz w kamperze mam turbo went w dachu też się sprawdza ale do Chorwacji zabieram klimatyzator  dodam że kupiłem na olx za 120 złociszy :]

 

Pokaż ten klimatyzator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.