Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Mover - awaria.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ewka07

Ewka07

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • SkądToruń
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Knaus 500
  • Holownik:Vectra C

Napisano 20 marzec 2017 - 19:00

Witam. Dzisiaj pojechałem wymienić opony w naszej przyczepie i po wymianie chciałem zaparkować moverem. Niestety działał tylko na jedno koło. Pilot wskazuje diodami, że ma zasilanie i sygnał wysyła. Akumulator naładowany, działa mi tylko na jedno koło ( oczywiście mover docisniety) nie miałem szansy się położyć aby sprawdzić czy może jakiś kabel się przerwał - odłączył. Mieliście podobne sytuacje kiedy działa tylko na jedno koło? Od czego zacząć? Może jakieś programowanie centralki? To moja kolejna przyczepa ale pierwsza z takim urządzeniem. Może gdzieś są jakieś bezpieczniki które nie wytrzymały. B) Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Ewka07 edytował ten post 20 marzec 2017 - 19:15

#2 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3346 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 20 marzec 2017 - 19:34

Woltomierz w dłoń i do przyczepy, najpierw czy wychodzi przy centralce, później czy dociera do silnika.

zdjęcia z wypraw: https://picasaweb.google.com/bogdziun

#3 Ewka07

Ewka07

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 marzec 2017 - 19:36

Tak zacznę od sprawdzenia czy idzie napięcie - muszę poczekać na pogodę ponieważ stoi pod chmurką a pogoda nie rozpieszcza. Mam nadzieję, że to drobiazg.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#4 Ewka07

Ewka07

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 marzec 2017 - 20:31

Poczytałem trochę i jeszcze pytanie w temacie - czy po odłączeniu akumulatora na zimę mógł się pilot rozkodować?Może to jest powodem. Jak zrobić parowanie pilota z centralką? Mam również kabel którym łączy się pilota z centralka. Wygląda to tak jak na zdjęciu Dołączona grafika

#5 Kubaszyn

Kubaszyn

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 7 postów
  • SkądŁódź
  • Model:Burstner

Napisano 20 marzec 2017 - 21:35

Czuwaj.
Mialem problem podobny, ale u mnie za awarie odpowiadal klin ktory odpowiadal za sprzeganie silnika elektrycznego przy kole z napedem kola - z nieznanych powodow wyskoczyl. Po rozebraniu od zewnatrz obudowy udalo sie klin wcisnac na miejsce i problem ustapil. Nie wiem jak on wypadl, bo moim zdaniem nie bylo takiej mozliwosci - a wypadl...

#6 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3479 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 20 marzec 2017 - 21:43

moim zdaniem nie ma opcji aby pilot rozparował się z centralką i działał na jedno koło, ale to jakiś starszy mover wiec kto wie.

Szukałbym usterki elektrycznej -  słychać silnik movera na tym kole które nie jedzie ? w ten sposób wyeliminujesz czy to elektryczne czy mechaniczne uszkodzenie.

miernik lub żarówka 12V do ręki i do dzieła.

Opcje masz w sumie 3 :

- awaria centralki - przepalenie obwodu / uszkodzenie przekaźników

- brak styku na przewodach, być może uszkodzenie kabla po drodze lub odpiął się z silnika

- awaria silnika

Użytkownik maarec edytował ten post 20 marzec 2017 - 21:44

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ Dołączona grafika

#7 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8155 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 21 marzec 2017 - 02:54

moim zdaniem nie ma opcji aby pilot rozparował się z centralką i działał na jedno koło, ale to jakiś starszy mover wiec kto wie.

Marku, masz rację,  :ok:  nie ma takiej możliwości. Gdyby nie działał w ogóle, to taka opcja była by możliwa, ale nie tak, jak to opisano, nawet dla tego konkretnego modelu.

Szukałbym usterki elektrycznej -  słychać silnik movera na tym kole które nie jedzie ? w ten sposób wyeliminujesz czy to elektryczne czy mechaniczne uszkodzenie.

miernik lub żarówka 12V do ręki i do dzieła.

Opcje masz w sumie 3 :

- awaria centralki - przepalenie obwodu / uszkodzenie przekaźników

- brak styku na przewodach, być może uszkodzenie kabla po drodze lub odpiął się z silnika

- awaria silnika

:bravo:  Dokładnie.

W przypadku ostatniej opcji, najbardziej prawdopodobne jest zawieszenie się lub uszkodzenie "szczotek"/"szczotki". Bardzo często spotkać można skorodowaną sprężynkę szczotki, która tym samym jej nie dociska do komutatora i szczotka wisi w powietrzu.

Użytkownik Kristofer edytował ten post 21 marzec 2017 - 02:55

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#8 Ewka07

Ewka07

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 marzec 2017 - 08:20

Znalazłem swój mover na stronie www.powrwheel.com jest to klasyczny ich model jak sie okazuje nie jakiś stary ( instrukcje są z 2013 roku) może mój ma jedną z pierwszych centralek i pilot starszy ale jest pełen serwis części i instrukcje. Zacznę od pilota, może ten muszę resetować i pasować na nowo, jest to jeden z punktów awarii o której piszą w instrukcji.

#9 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1779 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 21 marzec 2017 - 08:47

W przyczepie jak miałem movera parę razy zdarzyło że się zawiesił, z tym że nie działał wtedy na żadne koło., Pomagało wciśnięcie przycisku reset na centrali. Poszukaj powinien być gdzieś przycisk taki mały jak w routerach do internetu. Wpierw spróbowałbym to, a później chociażby żarówką sprawdził czy do silnika dochodzi napięcie. Albo nawet na odwrót, wpierw silnik a potem reset.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych