Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze przyczepy


Janusz K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marek, ten Sundwing to 250cm. I dlatego jest taki fajny :-) Dealer we Wrocławiu tez sprawia wrazenie bardzo konkretnego czlowieka z pasja. Gdyby nie to ze dzien po wizycie we Wrocławiu pojechalem oglądac Fendty to bankowo kupiłbym coś u Pana Tomasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ten Sundwing to 250cm. I dlatego jest taki fajny :-) Dealer we Wrocławiu tez sprawia wrazenie bardzo konkretnego czlowieka z pasja. Gdyby nie to ze dzien po wizycie we Wrocławiu pojechalem oglądac Fendty to bankowo kupiłbym coś u Pana Tomasza.

O ile w fendtach widzę te 20 cm to tutaj nie, ale może to kwestia fotki. Przejście dalej wygląda na wąskie.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym jeszcze prosić o wasze opinie w temacie dodatkowego wyposażenia, co warto montować, co się nie przyda albo nie warto montować.

W center campie mają fajne panele fotogalwaniczne całkiem płaskie 150 w, zastanawiam sie nad dwoma, sprzedawca twierdzi,  że jeden wystarczy. 

dodatkowe aku to przy napędzie i solarach podstawa.

Ale np klima czy da się bez tego żyć myślę że tak ale maja żonka sobie życzy bo to tylko w miejscach gdzie mamy prąd a jak bedę chciał stanąć na odludziu to i tak mogę sobie na nią popatrzeć albo dokupić mały agregat np Honda 20 aktówkowa.

Czy w lato używacie np na campingach (Chorwacja, Italia,...) markizy czy rozkładacie przedsionek

Jeżeli przedsionek to wielosezonowy czy macie jakieś sprawdzone niekoniecznie te za 10000 zł ? czy ktoś użytkuje przedsionek marki GoldCamp to też propozycja sprzedawcy, czy szerokość 2,4 wystarczy czy iść w 3 m.

No i ostatnie pytanie czy użytkujecie ATC albo czy macie informacje zasłyszane od użytkowników tego wynalazku bo jak czytałem pobieżnie wnioskuję, że może pomóc ale rozsądek kierowcy górą, cena za doposażenie 2500 zł z montażem .

 

W temacie wyboru przyczepy zastanawiam się nad Knausem 580 qs który ma przyjechać do Wrocławia niedługo więc decyzja się urodzi. Wiem na pewno, że Tabbert nie siedzi mi całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimy używam w Chorwacji, w Plastikowej też się zdarzyło. Power niezbędny. Nie mam przedsionka tylko markize z kompletem ścian, używam to co akurat potrzeba. Dolar tak, ale jak planujesz jechać na dziko, wtedy przyda się też podgrzewacz wody gazowy.

 

Jak przedsionek to tylko z nowoczesnym lekkim stelażem.

 

Aha, atc mam i chwalę sobie. Cenę dali Ci dobrą, montuj.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 30 min szukam adresu tej strony co można sprawdzic konfigurację różnych aut z przyczepami. Tego co pamiętam to chyba niemiecka. Wydawało mi się ktoś tutaj wziął link, ale zaraz cholera mnie weźmie bo szukam i szukam i nic

Proszę

 

http://www.towcar.info/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij na moment do Krakowa. Pokażę Ci swoją p-kę i to co przy niej zrobiłem. Mam ją przygotowaną do dalszych jazd jak też do siedzenia nad Bałtykiem z wnukami. Chyba mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytania.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij na moment do Krakowa. Pokażę Ci swoją p-kę i to co przy niej zrobiłem. Mam ją przygotowaną do dalszych jazd jak też do siedzenia nad Bałtykiem z wnukami. Chyba mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytania.

:yes:

Ok dziękuję za propozycję, rzeczywiście dużo pytań się rodzi i Twoja przyczepa już też zaczyna mi chodzić po głowie, i trochę ten Knaus 580 qs . Może przez weekend się zdzwonimy jeżeli nie masz nic przeciwko.

 

Pozdr JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

W tej drugiej, ten fotel przy wejściu wg mnie jest całkowicie bez sensu. Ani tam nie będziesz siedzieć ani spać. Szkoda, że dłuższego blatu nie zrobili. Umywalka na zewnątrz też jest minusem. Mam teraz taką i wszystko się brudzi i syfi. W nowej będę mieć wszystko razem w łazience, co wydaje mi się dużo sensowniejsze. No ale to Tobie ma układ pasować przede wszystkim

 

Ten fotel jest po to, ze jak jest rozlozony stol, to jet to piate miejsce siedzace. Co do umywalki, to lepiej umyc rece w kaciku niz w ciasnej lazience. 

Ja mam dokladnie taki uklad w 250 szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fotel jest po to, ze jak jest rozlozony stol, to jet to piate miejsce siedzace. Co do umywalki, to lepiej umyc rece w kaciku niz w ciasnej lazience.

Ja mam dokladnie taki uklad w 250 szerokosci.

Zależy jaka łazienka. Są duże, dużo większe niż w tym modelu. Ja teraz też mam umywalkę w kąciku i jest to słabe bo wszystko się brudzi na około. Myjesz ręce i chlapiesz na meble. Myjesz zęby i to samo. Dlatego lepsza jest duża i osoba łazienka.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.