Skocz do zawartości

Porada w zakupie


Boas43

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dział nieodpowiedni ale może ktos na szybko odpowie jaki reduktor GOK-a mam tutaj zastosowac 30,36 czy 50 bar ? Mam zamontowany 30 ale po bakiscie wala sie 50 . Z inst. to mam lodówkę, piecyk z nadmuchem i kuchenke 3 palnikowa . Jedyna naklejkę jaka widziałem to w lodówce : I3B/P 50mbar  P max = 35 bar . Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, że dział nieodpowiedni ale może ktos na szybko odpowie jaki reduktor GOK-a mam tutaj zastosowac 30,36 czy 50 bar ? Mam zamontowany 30 ale po bakiscie wala sie 50 . Z inst. to mam lodówkę, piecyk z nadmuchem i kuchenke 3 palnikowa . Jedyna naklejkę jaka widziałem to w lodówce : I3B/P 50mbar  P max = 35 bar . Pomoże ktoś ?

Jeżeli lodówka jest na 50mbar to cała reszta też powinna działać na tym ciśnieniu.

Ten powinien być ok

http://allegro.pl/reduktor-gazu-50mbar-z-zabezpieczeni-kemping-kena-i6750652922.html

 

Przykładowa aukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem foty naklejki lodówki i pieca, niestety naklejki kuchni nie znalazłem, ale patrząc dane tech. tych sprzętów to na 1000% potrzebuje reduktora 50 bar ?

Wole sie upewnić dwa razy niż coś Nam miałoby się stać podczas wypoczynku.

Proszę o potwierdzenie, że reduktor 50bar będzie ok.

Tylko ciekawe dlaczego ktoś założył u mnie 30, a 50-tka latała sobie luźno w bakiście..... :hmm:

post-22784-0-80494800-1489829537_thumb.jpg

post-22784-0-94857100-1489829549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka i piec na 50 mbar. Starsze przyczepy mają takie reduktory. Mój Buerstner 4303 club holiday z 89r. także miał 50 mbar. Lodówka zaś była wymieniana i ktoś włożył na 35 mbar. Natomiast działała bez problemu na reduktorze 50mbar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak urządzenia są fabryczne to jeżeli jedno jest na 50mbar to i reszta też...

Ale ja np musiałem zastosować dwa reduktory (50 na butli i strunowy przed lodówką, gdyż moja lodówka pracuje na 30mbar, bo ją wymieniałem...można szukać dysz by zmienić w lodówce je tak by pracowała prawidłowo na 50mbar ale mi było prościej i szybciej wstawić drugi reduktor).

A dlaczego leży stary 50 w bakiście, a jest zamontowany jest 30...bo ktoś wymieniał nie mając pojęcia o urządzeniach gazowych w przyczepach i taki zapewne był w sklepie pod ręką...a w 80% urządzenia wystartują tylko będą miały mniejszą wydajność...odwrotność za to jest już bardzo niebezpieczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem i w Zakopanem i w Chorwacji. I nie ściemniam...

Poniżej 2000 nie ma po prostu jazdy.

:ok: potwierdzam bo sam ciągam tylko N-kę i tak jest  :hmm: > 1000kg nawet przy przeciwnym wietrze po płaskim będzie nie za komfortowo :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepisów ,max 80

 

wystukane palcem

;)

Dokładnie :ok:

Jest o tym odpowiedni temat na forum.

 

[Wystukane na klawiaturze]

A jeszcze jedno... na naklejce z lodówki jest parametr P-35max bar co to oznacza?

 

Maksymalne ciśnienie czynnika chłodzącego wewnątrz agregatu (obieg zamknięty).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 tylko chwilowe......a tak zapytam... z jaką prędkością Wy jeździcie?

A jeszcze jedno... na naklejce z lodówki jest parametr P-35max bar co to oznacza?

Staram się na autostradach tak jak tiry ale najmniej mi spala 90 - 95  bo < 90 mam zwiększone zużycie LPG ( spadek obrotów i 16V ) . Chorwacja z N-ką 11,5L/100 LPG.  ( solo średnio  około 10/100 )Sprawdzone przy 2 wyjazdach przez Austrię w okolice Dubrownika.

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te prace "adaptacyjne" będą trwały już w nieskończoność  ;) Musisz się z tym oswoić :D  

Zawsze uznasz, że jeszcze jest coś do zrobienia, ale ogólnie, to sprawia przyjemność :hmm:

W ogóle, pierwsze chwile po zakupie, to sama radość.

Zadowolenia z przyczepy i samych udanych wyjazdów Ci życzę :ok:

PS

http://forum.karawaning.pl/topic/23502-gad%C5%BCety-forumowe-z-logo-karawaningpl-edycja-wiosna-2017/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.