Skocz do zawartości

Umiejscowienie kratek powietrza i kominka lodówki na gaz


Wacopet

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież przedsionki i namioty są robione z materiałów, które mają nie przepuszczać wody ale nie powietrza. Czyli mają oddychać.

 

Gdyby to było szczelne wszystko tak jak myślicie to co by się działo w tych przedsionkach? Siedzieć by tam nie można było bo by się tlen przecież skończył. To samo w namiocie, który jeszcze szczelniej jest zamknięty niż przedsionek. I to naprawdę nie chodzi o mały otworem u góry. Całość jest zupełnie inaczej zaprojektowana. Przedsionek to nie folia. Folia jest tylko na oknach :-)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Michale , wydaje mi się , że w tej Isabelli przy górnym słupku jest otwór wentylacyjny . To bardzo podobny przedsionek do moich dwóch z tej firmy . Każda ściana odpinana co daje wyjątkowy komfort w regulacji dostarczonego świeżego powietrza do przedsionka. Szczególnie fajna jest opcja lekkiego rozsunięcia zamka w górnej części odpinanych ścian. Woda nie kapie do środka dzięki zewnętrznej zakładce nad ścianą a powietrze wpada w zależności od wymagań użytkownika. To samo tyczy się ścian przednich. W górze w środkowym słupku prawdopodobnie jest otwór wentylacyjny zamykany i otwierany zamkiem .

Być może się mylę . Tego poprzedniego nie znam ale jak poprzednik pisze , one nie mogą być aż tak szczelne żeby nie było cyrkulacji powietrza .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, ze zdjęć wynika, że dolne cześć przedsionka - przy fartuchach nie jest hermetyczna - nie przylega ściśle do podłoża co już daje wentylację. Same w sobie przedsionki nie są hermetyczne i jak zauważył Finger  - przy środkowym słupku musi być " firmowa " wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego zagrożenia z kratki ( kominka ) lodówki skierowanej do przedsionka. Jak śmierdzi niespalonym gazem lub kopci to na 100% masz awarie i bez naprawy, przeglądu się nie obejdzie. Wystarczy niewielkie zabrudzenie palnika lub niedomagający reduktor i proporcje mieszanki się zmieniają. Nie wiem czy macie kuchenki domowe zasilane z butli bo tutaj problem byłby gigantyczny porównując płomyczek lodówki z palnikami kuchenki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale , wydaje mi się , że w tej Isabelli przy górnym słupku jest otwór wentylacyjny . To bardzo podobny przedsionek do moich dwóch z tej firmy . Każda ściana odpinana co daje wyjątkowy komfort w regulacji dostarczonego świeżego powietrza do przedsionka. Szczególnie fajna jest opcja lekkiego rozsunięcia zamka w górnej części odpinanych ścian. Woda nie kapie do środka dzięki zewnętrznej zakładce nad ścianą a powietrze wpada w zależności od wymagań użytkownika. To samo tyczy się ścian przednich. W górze w środkowym słupku prawdopodobnie jest otwór wentylacyjny zamykany i otwierany zamkiem .

Być może się mylę . Tego poprzedniego nie znam ale jak poprzednik pisze , one nie mogą być aż tak szczelne żeby nie było cyrkulacji powietrza .

 

No właśnie, że... nie ma :niewiem: W Isabeli problemów już nie mam, bo lodówka jest po drugiej stronie, ale fakt faktem, że fajnie można manewrować na ściankach :ok: 

 

No, ze zdjęć wynika, że dolne cześć przedsionka - przy fartuchach nie jest hermetyczna - nie przylega ściśle do podłoża co już daje wentylację. Same w sobie przedsionki nie są hermetyczne i jak zauważył Finger  - przy środkowym słupku musi być " firmowa " wentylacja.

Nie jest zupełnie tak. Fartuch jak zawijam pod spód, to wewnątrz jest kładziona na to podłoga. Więc deko ograniczna jest wentylacja.

 

Na fotce z KIPem przedsionek był rozlożony tylko po to by dopasować firanki - działkowa zabawa :) Nie był rozstawiony jak podczas wypoczynku. Podłoga również była kładziona na fartuchy. 

 

Nie ma żadnego zagrożenia z kratki ( kominka ) lodówki skierowanej do przedsionka. Jak śmierdzi niespalonym gazem lub kopci to na 100% masz awarie i bez naprawy, przeglądu się nie obejdzie. Wystarczy niewielkie zabrudzenie palnika lub niedomagający reduktor i proporcje mieszanki się zmieniają. Nie wiem czy macie kuchenki domowe zasilane z butli bo tutaj problem byłby gigantyczny porównując płomyczek lodówki z palnikami kuchenki. 

 

Jak pisałem wcześniej - palnik był wyczyszczony, instalacja sprawdzana przeze mnie amatorsko, jak i w serwisie. Lodówka pracowała zawsze bezproblemowo, wydajnie i bezzapachowo, poza jedną nocą gdzie miałem dość szczelnie rozlożony przedsionek. 

 

Podzielam zdanie odnośnie szczelności przedsionków - nie są one szczelne. Jedno co mi jeszcze przychodzi do głowy, to może bezwietrzna pogoda, która nie robiła żadnego ruchu powietrza :niewiem:

 

Ciekawe czy obecna właścicielka (forumowiczka kipcon) ma z tym jakiś problem. Może trafi na temat :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się poddaję. I tak zniszczyliście mój światopogląd o lodówkach w przedsionku... ;) Byłem przekonany, że tak się po prostu dzieje, a tu piszecie, że u Was ok... wierzę :) 

Jakiś czynnik musial być. Może o czymś nie pamietam... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się poddaję. I tak zniszczyliście mój światopogląd o lodówkach w przedsionku... ;) Byłem przekonany, że tak się po prostu dzieje, a tu piszecie, że u Was ok... wierzę :)

Jakiś czynnik musial być. Może o czymś nie pamietam... :hmm:

 

Tym czynnikiem jest zakaz producenta lodówek, używania ich na gazie, gdy kratki są od strony przedsionka i w pomieszczeniach o określonym metrażu. Wszystko często się udaje ale do czasu a czasami gdzieś się czyta o jakimś zatruciu czy śmierci i wszyscy zastanawiają się jak to mogło się stać. Doskonałym przykładem jest obecny wątek gdzie większość używa lodówki na gaz w przedsionku a tak czy inaczej jest to pomieszczenie zamknięte. Do tego tłumacząc to tym że przedsionek nie jest hermetyczny czy porównując do kuchenek gazowych w domu. Jednak nikt nie zwrócił uwagi, że kuchenka domowa została zaprojektowana do użytku w pomieszczeniach zamkniętych a w instrukcji lodówki producent wyraźnie zaznaczył aby nie używać w pomieszczeniach zamkniętych. Ot takie niby tylko BHP a i tak każdy wie swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czynnikiem jest zakaz producenta lodówek, używania ich na gazie, gdy kratki są od strony przedsionka i w pomieszczeniach o określonym metrażu. Wszystko często się udaje ale do czasu a czasami gdzieś się czyta o jakimś zatruciu czy śmierci i wszyscy zastanawiają się jak to mogło się stać. Doskonałym przykładem jest obecny wątek gdzie większość używa lodówki na gaz w przedsionku a tak czy inaczej jest to pomieszczenie zamknięte. Do tego tłumacząc to tym że przedsionek nie jest hermetyczny czy porównując do kuchenek gazowych w domu. Jednak nikt nie zwrócił uwagi, że kuchenka domowa została zaprojektowana do użytku w pomieszczeniach zamkniętych a w instrukcji lodówki producent wyraźnie zaznaczył aby nie używać w pomieszczeniach zamkniętych. Ot takie niby tylko BHP a i tak każdy wie swoje.

 

 

A jak ma to się ten zakaz producenta do  " przygotowania " tej strony przyczepy,  // gdzie są kratki od lodówki  // do założenia przedsionka ???  :hmm:  Jakieś niedoprecyzowanie ze strony producenta ?  Czy raczej " zróbmy zakaz, ale niech zakładają przedsionki , a potem to jakoś to będzie " ?? :niewiem:

 

A wszelkiej maści kuchenki gazowe są zaprojektowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, nawet te zasilane gazem z butli. Przy czym kuchnia sama w sobie tez nie jest szczelna na 100 % !!!

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem instrukcji użytkowania przyczepy z kratkami od strony przedsionka. Za to producent lodówek absorpcyjnych wyraźnie mówi aby w takiej sytuacji zasilać lodówkę prądem.

 

Tak czy inaczej dobrnęliśmy do momentu w którym trzeba pytać inżynierów projektantów jak to widzieli lub dopuszczających takie pojazdu do użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.W mojej obecnej przyczepie kratka i kominek umiejscowiony jest z tyłu.W lecie wspomagam się wentylatorami umiejscowionymi w kratce a i tak przy upałach jest problem.Mam wrażenie,że przy umiejscowieniu kratek w przedsionku w upały mogą być problemy, no i te spaliny.Będę wdzięczny za opinie.Pozdrawiam

 

nie chce mi sie czytać tego co koledzy napisali, może sie powtórzę z kimś 

 

jedynym sensownym rozwiązaniem lodówki jest wyprowadzenie spalin kominkiem na dachu - nie ma żadnego zapachu w przedsionku, ciepło tez sprawnie ucieka kominkiem wspomagane odpowiednim ciągiem , w takim układzie żadne wiatraczki nie sa potrzebne 

 

kominek z kratką w jednym to zwykłe lenistwo producenta  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jaja robicie bo z Waszych wyoowiedzi można wywnioskować, że nie wolno zasilać gazem lodówki gdy jest ona zamontowana od strony przedsionka i jest on rozłożony, a więc zdecydowana większość przedsionkowców ryzykuje życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.