Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

500+ czyni cuda :)

 

Na dach nie biore, jak się okazało że hak jest ok to biore tylko platforme, szybciej na autobanie z nią pogonie. Dwa rowery nasze i jeden hanki (4L). A foteliki dla bartka (1,5L) i dla hanki jak gdzieś dalej na wycieczke będziemy jechać, sama jeszcze nie da rady dalej jechać a poza tym gdzieś po ulicy to jeszcze bym jej nie puścił

Ja jak przeewozilem dwa rowery na haku to mocowalem dodatkowo tasma do boksu dachowego i delikatnie naciagalem i bylo OK. Bez tej tasmy strasznie to podskakiwalo i balem sie tak jechac 2000km

z platformą spkojnie 150km/h leciałem do hiszpanii, nic się nie działo ani nie podkakiwało

Jacek to ile Ty masz tych dzieci? Bierzesz 4 rowery na dach, jeszcze platformę na rowery na hak i foteliki rowerowe? Z kolonią jedziesz? :P

4 na dach to przy holowani cepy, i to już z zapasem kupiłem na przyszły rok jak dojdzie rowerek bartka. Jak solo to platforma na hak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w piątek w nocy lecę tą trase https://www.google.pl/maps/dir/Jelcz-Laskowice/Altomincio+Family+Park,+Torrente+Valle,+10,+37067+Salionze+VR,+Italien/@48.7166948,11.643411,7z/data=!4m8!4m7!1m2!1m1!1s0x4710206e83a44097:0xf7b75c7679f8bf9c!1m2!1m1!1s0x4781c287566ded2f:0x75e3fd353e0097b!3e0

 

Chodzi mi o fragment od monachium do granicy z austrią, jechać tak jak google zaznaczyło czy za monachium kierować się na Garmisch-Partenkirchen żeby ominąć roboty drogowe? Jak to tam teraz wygląda?

 

Do monachium dojadę ok godz 12-13 w sobote, o ile nic nie wyskoczy po drodze. Jadę solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na takiej platformie wozilem :

kosiarkę spalinową, walizkę z rowerami, wózek dziecięcy, przyczepkę rowerową...

A ja oprócz wyżej wymienionych jeszcze taczke, narty i snowboardy (w pionie po małej modernizacji)

Jacku, apropo jazdy z platformą 150/h. Wydaje mi się że w Niemczech niezależnie od tego czy mamy platformę na hak, box dachowy, czy też rowery na dachu. Maksymalna prędkość z jaką możemy się poruszać to 130 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie ręki uciąć czy faktycznie tak jest, bo mnie to osobiście nie spotkało. Ale pamiętam jak zeszłego lata ktoś z naszych gości (właśnie mieli platformę) opowiadał jak to ich policja w pl zatrzymała mieli 140km/h i rzekomo panowie policjanci im mówili że w Niemczech mieli by za taką jazdę z platformą mandat. Jeżeli rzeczywiście tak jest to wynika to zapewne z ich prawa o ruchu drogowym. Może trafi się ktoś z naszych mądry :-) i się dowiemy, sam kiedyś próbowałem doczytać ale z marnym skutkiem, więc czekajmy na odzew :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kilka razy leciałem z platformą na zachód i nigdy problemów nie miałem, najwyżej popłyne pare €, chce jak najszybciej na miejscd zajechać.

 

A wracając do tematu trasy, ktoś podpowie czy jechać tak jak google pokazuje czy bokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu trasy, ktoś podpowie czy jechać tak jak google pokazuje czy bokiem?

Ja ostatnio leciałem z Monachium  na Ga-Pa i dalej na Imst. Widokowo super, ale jeżeli jedziesz w weekend to spodziewaj się korka w kierunku na Austrię. Musisz pośledzić w trakcie jazdy jak obłożenie trasy wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widokach jako tako mi nie zależy, jedziemy 1200km i musimy na raz to przeskoczyć także priorytetem jest czas. Może posiłkować się navi? Bo w nawigacji mam opcje że jak ,,widzi,, korek to dopasouwuje inna trasę żeby było szybciej. I wtedy na bieżąco będę widział czy coś pozmieniała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w piątek w nocy lecę tą trase https://www.google.pl/maps/dir/Jelcz-Laskowice/Altomincio+Family+Park,+Torrente+Valle,+10,+37067+Salionze+VR,+Italien/@48.7166948,11.643411,7z/data=!4m8!4m7!1m2!1m1!1s0x4710206e83a44097:0xf7b75c7679f8bf9c!1m2!1m1!1s0x4781c287566ded2f:0x75e3fd353e0097b!3e0

 

Chodzi mi o fragment od monachium do granicy z austrią, jechać tak jak google zaznaczyło czy za monachium kierować się na Garmisch-Partenkirchen żeby ominąć roboty drogowe? Jak to tam teraz wygląda?

 

Do monachium dojadę ok godz 12-13 w sobote, o ile nic nie wyskoczy po drodze. Jadę solo

Jeszcze pytanie do ww trasy, jest sens kupować winiete w austrii? Bo tylko tranzytem przelatuje, tj paredziesiąt km. Chodzi mi czy obok autostrady idzie jakaś równoległa ekspresówka czy pcham się przez wiochy. Na mapach nie moge tego dopatrzyć

Nie dam sobie ręki uciąć czy faktycznie tak jest, bo mnie to osobiście nie spotkało. Ale pamiętam jak zeszłego lata ktoś z naszych gości (właśnie mieli platformę) opowiadał jak to ich policja w pl zatrzymała mieli 140km/h i rzekomo panowie policjanci im mówili że w Niemczech mieli by za taką jazdę z platformą mandat. Jeżeli rzeczywiście tak jest to wynika to zapewne z ich prawa o ruchu drogowym. Może trafi się ktoś z naszych mądry :-) i się dowiemy, sam kiedyś próbowałem doczytać ale z marnym skutkiem, więc czekajmy na odzew :-)

Dzwoniłem do wujka do niemiec pytać o to, mówi że odgórnego przepisu nie ma. Tu chodzi tylko o homologację bagażnika, jak za szybki to wtedy można dostać mandat. Tylko jestem ciekawy jak to wygląda w moim przypadku jak żadnej widocznej homologacji z prędkością na bagażniku nie ma :)

 

Zaryzykuję, najwyżej drogo się przekonam. Ale ile razy leciałem z platformą nigdy mnie nie trafili za prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do ww trasy, jest sens kupować winiete w austrii? Bo tylko tranzytem przelatuje, tj paredziesiąt km. Chodzi mi czy obok autostrady idzie jakaś równoległa ekspresówka czy pcham się przez wiochy. Na mapach nie moge tego dopatrzyć

 

Winieta w Austrii to i tak najmniejszy pikuś :) Zapłacisz za nią 8 EUR a zaoszczędzisz dużo czasu. w Austrii nie ma ekspersówek, więc omijając autostrady jedziesz przez wiochy.

A i tak najdroższa zabawa to będzie przełęcz Brenner - tam oprócz winiety masz dodatkową opłatę, która boli dużo bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii nie ma ekspersówek, 

 

Wcale nie ma :) Drogi ekspresowe w Austrii to około 25% wszystkich dróg szybkiego ruchu. 

Autostrad mają około 1700 km, a dróg ekspresowych około 500 km.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.