Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

takiego tworu nie widziałem ;).

 

Nie koniecznie. Kominek na dachu jest wydechem spalin z palnika i nie ma nic wspólnego z chłodzeniem radiatora w lodówce.

Wiatraczki montuje się w górnej kratce jako wyciągowe aby czynnik się lepiej chłodził, dla tego według mnie ich montaż ma taki sam sens jak w każdym innym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz kominek od lodówki na dachu - fajna sprawa. Aby mieć pewność najprościej będzie tam zajrzeć. Jeżeli chodzi o wentylatory to będzie najlepiej jak sam ocenisz czy Twoja lodówka wystarczająco schładza jak jest latem gorąco. I jak latem chłodzi za słabo to załóż wentylatorki.

post-19606-0-18732600-1483008983_thumb.jpg

O ile będzie cieplej w przedsionku, po montażu wentylatorków tego nie wiem. Może jeszcze ktoś odpowie na Twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego tworu nie widziałem ;).

 

Nie koniecznie. Kominek na dachu jest wydechem spalin z palnika i nie ma nic wspólnego z chłodzeniem radiatora w lodówce.

Wiatraczki montuje się w górnej kratce jako wyciągowe aby czynnik się lepiej chłodził, dla tego według mnie ich montaż ma taki sam sens jak w każdym innym przypadku.

 

kominek na dachu do spalin z lodówki zamiast tego bocznego "klasycznego"

 

ten kominek jest na tyle sprawny, że wyciąga prawie całe ciepło z parownika lodówki - miałem możliwość porównania obu systemów i kominek na dachu bez wiatraków jest równie sprawny jak klasyczny układ wydechu bocznego z wiatrakami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66, kominek dachowy wyciaga spaliny i ciepło z palnika ale jako konstrukcja "zamknięta" w jaki sposób może wyciągać ciepło z parownika lodówki który jest w zupełnie innym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66, kominek dachowy wyciaga spaliny i ciepło z palnika ale jako konstrukcja "zamknięta" w jaki sposób może wyciągać ciepło z parownika lodówki który jest w zupełnie innym miejscu ?

 

nie jest konstrukcją zamkniętą , zaciąga jeszcze sporo z boku i to wystarcza do skutecznego chłodzenia tyłu lodówki, w każdym razie działa  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego tworu nie widziałem ;).

 

Nie koniecznie. Kominek na dachu jest wydechem spalin z palnika i nie ma nic wspólnego z chłodzeniem radiatora w lodówce.

Wiatraczki montuje się w górnej kratce jako wyciągowe aby czynnik się lepiej chłodził, dla tego według mnie ich montaż ma taki sam sens jak w każdym innym przypadku.

Dokładnie spaliny w komin na dachu a wentylacja i odprowadzanie nadmiernego ciepła przez kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okapy kuchenne mają takie same kominki. Czy na pewno to jest od lodówki?

 

na 100% od lodówki do spalin , kratka klasyczna jest do całej reszty ciepła i w układzie z kominkiem górna kratka jest ledwo ciepła gdzie w przyczepie bez kominka jest mocno ciepła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że wiatraczki w moim przypadku mijają się z celem?

Zrobiłem dzisiaj zdjęcia tego co znajduje się za kratkami. Za dolną kratką znalazłem wolną kostkę, a po podłączeniu przyczepy do sieci na kostce jest 12V. Czyżby fabryczna instalacja przewidywała montaż dodatkowego chłodzenia radiatora? Zastanawia mnie tylko dlaczego ta kostka jest za dolną kratką skoro sugerowany montaż wiatraczków jest za górną? 

post-7905-0-97967800-1483716036_thumb.jpg

post-7905-0-47045500-1483716092_thumb.jpg

post-7905-0-39083800-1483716145_thumb.jpg

post-7905-0-77100600-1483716198_thumb.jpg

post-7905-0-57636000-1483716240_thumb.jpg

post-7905-0-10360400-1483716285_thumb.jpg

post-7905-0-59446800-1483716342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze przyczepy z fabrycznie zamontowanymi wentylatorami dla chłodzenia radiatora lodówki.
Co do znalezionego złącza przyczepy, to nie przypuszczam, aby było przeznaczone dla wentylatorów, choćby z w/w powodu.
W tym miejscu często idzie wiązka do zasilania innego wyposażenia przyczepy, a którego akurat w Twojej nie zamówiono (wyciąg, bojler itd.).
I tak już nie zgadniesz w jakim celu ta "kostka" tam jest, więc ciesz się, że masz już doprowadzone zasilanie i tą część prac masz "z głowy".
Kostkę możesz wykorzystać dowolnie, tylko sprawdź, czy obwód ma gdzieś jakieś zabezpieczenie. Obciążenie maksymalne musisz dostosować do przekroju / długości tych przewodów i istniejącego zabezpieczenia. Oczywiście typowe wentylatorki można tam podpiąć bez obaw.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.