Skocz do zawartości

Dodatkowe przyłącze do grilla gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Tsport,

Jak widzisz, ja zakładałem tamten wątek.

Rozwiązanie miałem w poprzedniej cepce i przeniosłem je do obecnej.

Ja jestem bardzo zadowolony. Rozwiązanie tanie, nie kłopotliwe (poza podpięciem węża gazowego do odbiornika na obejmę a nie na szybko-złączkę). 

Dwójnik firmy GOK i jest naprawdę dobrze wykonany.

Nakręcasz go na reduktor i masz dwa wyjścia, do jednego podłącza przyczepę (gwint pasuje ;) ) a do drugiego węża (potrzebny adapter (link przykładowy: http://www.igaz.pl/index.php?p337,zlaczka-na-waz-1-4lh-x-9-10-pra-9 )

Ja przewód wyciągam szparą między podłogą bakisty przedniej a przednią ścianą i już.

Pisze o tym adapterze bo można zrobić to podłączenie na dwa sposoby:

- ten adapter + zwykły waż gazowy z "marketu" i obejma na końcu przy urządzeniu (w moim przypadku to kuchenka turystyczna do gotowania w upały na świeżym powietrzu)

lub

- ten dwójnik i przewód dedykowany do karawaningu z zakutymi końcówkami o odpowiedniej długości (za bardzo dużo PLN) 

 

rozwiązanie na prawdę robi robotę.

Jak masz pytania, dawaj śmiało (tel do mnie w profilu na k.eu znajdziesz). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Witajcie

 

Dziękuję wszystkim za bardzo żywą dyskusję w moim temacie. Zdecyduję się na ten dwójnik. Pstryknę jakieś fotki po zakupie i montażu.

Finalnie po dokładniejszych przemyśleniach,  zakupiłem butlę 1,5 kg i redukcję z małej butli na reduktor do dużej. To rozwiązanie wydaje mi się bardziej uniwersalne i mniej problematyczne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre rozwiązanie. Chciałem wstawiać zewnętrzne gniazdo gazowe, ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu ograniczać sobie obszaru do gotowania. Często na parkingach czy polach są wiatry i stoły i tam możemy postawić kuchenkę. lub grylla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taj na szybko pragnie, gdzie mogę zakupić przewód gazowy z jednej strony szybkozłącze, z drugiej nakrętka z lewym gwintem 1/4 cala?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego mafik

W Kobyłce na ul. Nadarzyńskiej jest specjalistyczny sklepik.

1mb przewodu kosztuje 5 zł (bierzesz ile Ci pasuje)

Mają trójniki, reduktory, opaski, gwinty, zawory, butle, kuchenki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy pytanie w przybliżonym temacie.Gaz w w naszych przyczepkach jest rozprowadzany z butli metalowymi przewodami ale po redukcji ciśnienia zaraz po wyjściu z butli. Ja chciałem poprowadzić takimi przewodami pod podłogą na koniec przyczepki gaz z butli bez redukcji aby następnie przez zawór i szybkozłączkę wykorzystywać go do dodatkowego palnika, kuchenki. Pytanie- czy te przewody wytrzymają ciśnienie niezredukowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchenki karawaningowe są na 30 lub 50 mbar, zwykła domowa na 37 mbar.

W związku z czym pójdzie na każdym ciśnieniu po reduktorze.

 

Same rurki metalowe nie wytrzymają ponieważ zamiast wytrzymywać 0,30 lub 0.50 bar musiały by znieść około 6,5 bar jakie jest w butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę się pod temat.

Ja przyłącze dodatkowe mam wyprowadzone (na reduktor wkręcony specjalny "dwójnik gazowy" i do niego na jednym wyjściu cepka a na drugim waż do gazu P/B.

Waż wyciągam przez przerwę między podłogą w bakiście a ścianą cepki (Hobby ma jakby dokładana bakistę i osobną podłogę w niej) i wąż podłączam już za pomocą opaski do kuchenki "domowej", takiej białej dwupalnikowej ustawionej na jakimś stoliku itp.

 

Zastanawiałem się aby uprościć temat podłączania węża do kuchenki.

Chciałem zrobić tak:

- na kuchenkę założyć wąż i zacisnąć opaską

- wąż przeciąć w powiedzmy odcinku 20 cm od króćca kuchenki

- aby łączyć przecięty waż beznarzędziowo chciałem zastosować jakąś szybkozłączkę do węży gazowych ale okazuje się, że na rynku nic takiego nie ma :(.

Byłem w sklepach z art. do gazów i spawania itd i nic, tylko złączki na opaski.

 

Jak myślicie, czy nadała by się do tego szybkozłączka do powietrza (do łączenia przewodów sprężonego powietrza oczywiście)?

 

 

Oczywiście na czas jazdy kuchenka ląduje w luku pod łóżkiem z odłączonym wężem (np. na tej szybkozłączce, obecnie odkręcam opaskę i zdejmuję w całości), do tego waż w bakiście a na zaworze w butli gaz jest zakręcany.

Na postoju jak skończę gotować to gaz zakręcam na dwójniku. Każde z wyjść ma swój zawór (a dokładnie to mam ten: http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Kempingowych/Gaz_-_Adaptery__Redukcje__Inne/FR310/802,ga15,Dwojnik_do_gazu_z_zaworami_-_09_706_00,ck,products.xml )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus 251 tu masz fajny sklep z częściami gazowymi to co alle to prze z pół jest w tym sklepie kupowałem wąż 3.5 m do grilla z szybko złączką  za 40 pare złotych

 

 www.igaz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.