Skocz do zawartości

Gdzie naprawic ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!!jest to moj pierwszy post na tym forum , jestem posiadaczem przyczepki Hobby delux 460 z 93 roku, w zeszlym roku zauwazylem przypadkowo po sciagnieciu wykladziny zacieki w narozniku, po glebszych ogledzinach okazalo sie ze to juz nie tylko zacieki ale uszkodzone w wiekszej czesci poszycie wewnetrzne !Prosba do Was !!Gdzie tanio i solidnie w okolicach Gorzowa Wlp. lub Poznania moge naprawic moja skorupke???serwisy owszem naprawia ,ale cena przekracza wartosc przyczepy !! istny Horror!! Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będzie samemu, ewentualnie z pomocą stolarza. Napawa czegoś takiego to straszna dłubanina :D i wcale się nie dziwie że serwisy tyle biorą.

Pokaż zdjęcia jak duże są zniszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuję jak najszybciej zlokalizować nieszczelność i spróbować uszczelnić aby nie powodować powiększania zacieku ( i tak już się dużo nabroiło ) Jeśli to narożnik to oglądaj od samego dachu przyczepy . Lokalizacja powiem szczerze nie będzie łatwa Czekamy na fotki i zobaczymy co z tym fantem zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy się opłaca ?

Dlaczego tak sądzisz?

Jeszcze nie oglądałem swojej po zimie ale w przypadku iro33, wartość domku to ponad 10 tys. więc dlaczego ma się nie opłacać naprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie to wygląda. pasowało by wyciąć to co jest zagrzybione i uzupełnić nowym materiałem, chyba żeby dało rady jakimś środkiem grzybobójczym zabić to świństwo. Oczywiście najpierw zlokalizowac przeciek. Na pewno przyczepka nie była bita w ten narożnik ? Jak znajdziesz miejsce przecieku to uszczelnij Butylem, można kupić na allegro za około 30-40 zł za tubę. To miejsce chyba nie jest specjalnie widoczne, więc estetyką ja bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca lub nie pojęcie względne .. , kolega napisał iż nie posiada warunków aby naprawę wykonać we własnym zakresie a nie wiemy czy czuje się na siłach wykonać skutecznie , uszczelnienie i ewentualną wymianę zgniłych elementów . Demontaż poszycia wewnętrznego lub zewnętrznego to nie jest robota na jeden weekend a dalej dochodzą sprawy z wymianą np. konstrukcji bo nie wiemy w jakim jest stanie itd…… itd. Tak więc decyzję musi sam podjąć czy naprawiać w warsztacie ( za ile ?) czy może inne wyjście ….. ? Tak naprawdę też nie wiem w jakim jest to stanie , może wystarczy uszczelnić i potraktować ten narożnik preparatem do odgrzybiania czy niestety trzeba wymieniać zgniłe elementy . Prawdą jest że przeciek w przyczepie typu sandwich i nie usunięcie tego skutecznie , to początek końca naszego domku Przepraszam za katastroficzny obraz ! ! ! W gronie naszego forum są koledzy którzy takie rzeczy naprawiali , więc czekamy na wypowiedź

 

TRZYMAM KCIUKI

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzyb to nie jest , w zeszlym roku przed wyjazdem na wczasy odkrylem ta nieszczelnosc ,odkrecilem listwe zewnetrzna do polowy wysokosci budy wygladalo wyzej na sucho oczyscilem mase uszczelniajaca uzupelnilem swierza , wyskrobalem zgnile elementy (byla dziura na wylot) i uzupelnilem piankom w spraju , taka do uszczelniania nowo montowanych okien i myslalem ze problem opanowany , a tu :nie wiem: dalej mokro, dlatego potrzebuje fachowej pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

napisz skad dokladnie jestes?

ja tez swoja przyczepe naprawialem, wiec moge cos doradzic, gdzie warto zajrzec i rozmawiac o naprawie, ewentualnie gdzie nie!

z checia napisalbym do ciebie na PW ale mam zablokowane, wiec moze napisz Ty do mnie, podaj jakis telefon kontaktowy i e-mail,

pozdrawiam Effendi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi,

jezeli jest to mozliwe bardzo chetnie skorzystam z pomocy, zadzwonilbym do ciebie jesli to mozliwe , bo w ten sposob byloby najlepiej , moj mail irunia75@oczta.onet.pl A tak po za tym do Poznania nie mam daleko okolo200 km biorac pod uwage ze nie ma granic to zadna droga!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.