Skocz do zawartości
qbek

kempingi w Wetlinie

Rekomendowane odpowiedzi

qbek

W planie jest wyjazd w Bieszczady na weekend majowy. W Bieszczady już jeździłem, połaziłem to tu, to tam, spałem na różnych kwaterach, także ogólne pojęcie mam. Ale z przyczepą będzie to mój pierwszy raz. Baza wypadowa ma być w Wetlinie i w związku z tym chciałbym poprosić Was o podpowiedz - opinie o niżej wymienioych ośrodkach:

- Górna Wetlinka http://bieszczadywetlinka.pl/index.htm  - czytałem relację ze zlotu, opinie niebyły zbyt entuzjastyczne ale może coś się zmieniło od tego czasu..

- Piotrowa Polana www.bieszczady.pl/?catID=597&offerID=101 - kompletnie nie znam

- PTTK http://www.bieszczadypttk.pl/domy-wycieczkowe-pttk-sanok/item/dom-wycieczkowy-pttk-wetlina.html - tutaj widziałem że paru zapaleńców wybiera się teraz na święta, czyli chyba niezły ośrodek :]

A może znacie inne fajne miejscówki, których nie mogłem wynaleźć w necie? Interesuje mnie obszar pomiędzy Cisną a Ustrzykami Górnymi, Solina odpada bo to nie Bieszczady...

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, podpowiedzi i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

Dwa lata temu staliśmy przyczepą w Brzegach Górnych na prywatnym terenie jadąc od Wetliny w lewo  po lewej stronie - jedyne gospodarstwo - sympatyczni właściciele. Opłata symboliczna. Kibelek typowy z serduszkiem, mycie w rzece. wspominamy bardzo sympatycznie ten pobyt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qbek

Plan został zrealizowany w całości :yay:

W poniedziałek 29 kwietnia z wypożyczalni przyciągnąłem przyczepę - Dethleffs nomad

dsc0003800x600c.jpg

Po południu pakowanie, przymierzanie się kto gdzie ma spać, a we wtorek o 3 rano start w Bieszczady.

Początek trochę trudny, auto jedzie jakoś inaczej, pod górkę redukować trzeba do dwójki, na prostych odcinkach nawet TIRy mnie wyprzedzają. Ale co mi tam - mam przyczepę, jadę na majówkę, plan jest realizowany :yay:

Droga mija powoli - Kielce, Busko, Szczucin, pierwszy postój o świcie

dsc0005800x600.jpg

Lecimy dalej - Tarnów, Pilzno, Jasło i tutaj podejmujemy najgorszą podczas tego wyjazdu decyzję  - jedziemy na Żmigród, Duklę, Tylawę.

Okazuje się, że droga nr 897 jest podziurawiona jak ser szwajcarski - prędkość przejazdowa miejscami max 10 km/h slalomem od lewego do prawego pobocza. Tracimy tutaj prawie 2 godziny na przebycie 60 kilometrów i wreszcie po 9 godzinach około 12 w południe po przejechaniu 400 km docieramy na kemping Górna Wetlinka

dsc0007800x600x.jpg

Infrastruktura kempingu ogólnie słaba, ceny ciężko mi oceniać (chociaż 7 zł za prysznic to lekka przesada), niewątpliwa zaleta to fakt, że baaardzo mało ludzi, cisza, spokój, widoki na góry.

Co do cen to za ustawienie przyczepy, samochodu, podłączenie do prądu i 2 osoby zawołano 60 zł, za kolejną osobę 8 zł. Przy płaceniu Pani nie miała mi wydać reszty i sama z siebie opusciła mi 10 zł za całość pobytu :]  Podejrzewam że ceny są umowne i możliwe do sporych negocjacji.

dsc0021800x600v.jpg

Ogólnie pobyt mogę zaliczyć do bardzo udanych. Było bardzo ciepło 25-26 stopni, w nocy zimno jak cholera, przeszliśmy Połoninę Caryńską, odpoczeliśmy, poznaliśmy parę miłych i sympatycznych osób. W piątek rano po śniadaniu pakowanie i start do domu. Wracamy drogą Cisna - Lesko - Sanok. Dalej na Jasło i w kierunku domu. Ruch jest znikomy, TIRy mają zakaz jazdy, także mknę do domu bez przeszkód i już po 7 godzinach koniec podróży.

Podsumowując pierwszy wyjazd z przyczepą: na plus moge zaliczyć, kemping, doświadczenie związane z ciągnięciem przyczepy, parę dni na łonie przyrody. Na minus zdecydowanie to spalanie mojej laguny - prawie 12 l/100 km. chociaż podejrzewam, ze przy odpowiedniej technice jazdy z przyczepą mozna ten wynik zdecydowanie poprawić.

KARAWANING - jestem na TAK :yay:

Na deser parę fotek z Caryńskiej

dsc0024800x600o.jpg

dsc0026800x600.jpg

dsc0033800x600.jpg

dsc0039800x600.jpg

Enjoy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
COLA

Witam kolego ja z swoją rodziną i psem wróciliśmy także a Bieszczad ale z Polańczyka i za pobyt płaciliśmy za dobę 54 zł więc cena która była u Ciebie wydaje mi się wygórowana , ale fajnie że sezon już rozpoczęty i jesteś zadowolony , a jeżeli chodzi o spalanie to moj samochód z przyczepa po gorkach spalił około 14,5 l    :yay:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacok

Ja również byłem w Wetlinie tylko na kempingu przy Hotelu Górskim PTTK. (na wylocie z Wetliny w stronę Ustrzyk Górnych) Za postawienie przyczepy, przyłącze do prądu i wody 25zł za osobę na dobę. Na kempingu sa prysznice i ubikacje gartisowo nawet dość eleganckie a woda gorąca. Jedzenie w hotelu baaardzo obfite :) Sam kemping niepozorny i dość ciasny i kiepski w manewrowaniu z przyczepą.

Wracając z Połoniny Wetlińskiej zupełnie przypadkowo natknąłem się na kemping BPN w Wetlince Górnej. Bardzo mi się spodobał i aż żałowałem, że wcześniej go nie znalazłem ale widzę po opinii, że chyba nie mam czego żałować. No może jedynie tego, że byliśmy sami z przyczepą i nie było z kim za bardzo pogadać wieczorami :/

Ogólnie wyjazd super. Mam zamiar wrócić tam w ostatni wekend maja.

post-13852-0-91273700-1368041209_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gazirek
Napisano (edytowane)

qbek  , fajnie,ze Wasza pierwsza wyprawa zakończyła się pozytywnymi wrażniami a kolejne niech przynoszą jeszcze więcej satysfakcji i przyjemności podróżowania,mieszkania i odpoczywania w przczepie we wspaniałych górskich terenach.

ps.degustowałiście specjału z Twojego awatara :] jest dostepny w sklepach. :yay:

moja flaga karawaningu z masztem pozostała w hoteliku PTTK w Wetlinie ale czeka na mnie.

pozdrawiam i do zobaczenia w Bieszczadach

Irek

Edytowane przez gazirek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qbek

heh oczywiście że wino było degustowane, co prawda nie przy tej wizycie, ale podczas wcześniejszych :yay: . A jedna flaszka do tej pory spoczywa w czeluściach piwnicy i czeka na jakąś okazję bieszczadzką ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
schabo78

A my własnie wróciliśmy z Wetlinki Górnej  http://bieszczadywetlinka.pl/pole-namiotowe/ i jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego wypadu z nowym nabytkiem.

Miejsce przepiękne mili ludzie a Pani Stenia z recepcji "Baru" dbała o nas jak o rodzinę,naprawdę zdziwieni byliśmy gościnnąścią tego miejsca.

Cena 60zł za przyczepkę 2 dorosłych i 2 dzieci i wszystko w tej cenie gratis tzn prąd,woda WC,prysznice no i korzystanie z palenisk,co do jedzenia do Pani Stenia nas uraczyła bardzo pysznymi potrawami w dodatku w przystępnych cenach.

Widoki z pola kempingowego na Połoninę Wetlińską bardzo ładne i w ogóle miejsce jako wypadowe w góry wręcz idealne.

post-17500-0-47598100-1413751319_thumb.jpg

post-17500-0-20611700-1413751325_thumb.jpg

post-17500-0-69885400-1413751370_thumb.jpg

post-17500-0-10302900-1413751399_thumb.jpg

post-17500-0-02470500-1413751600_thumb.jpg

post-17500-0-27523100-1413751608_thumb.jpg

post-17500-0-84441700-1413751612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Sprzęt piękny i miejsce świetne. 

My w następnym roku planujemy tradycyjnie plażowanie na Łotwie i potem Bieszczady w których nigdy nie byliśmy - skorzystamy z Waszej podpowiedzi. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Bieszczady najpiękniejsze są właśnie teraz :) ale warto je odwiedzić również latem a Wetlina super jako baza wypadowa na połoniny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gewehr

W lipcu, byłem na tym kempingu. Przyjechaliśmy tam na trzy dni, a zostaliśmy na dwa tygodnie :]  Gospodarze, jak i miejsce, super. Bardzo dobre jedzenie u Pani Steni. Kemping jest bardzo dogodną miejscówką do łażenia po górach. Gospodarz swoim autem, zawoził nas w jedno miejsce, a po naszym przejściu po górach, odbierał z innego. Bardzo polecam ten kemping :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Upsss ... podczas wędrówek uwaga na miśka  :( choć jego teren bliżej Ustrzyk Dolnych i Leska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
schabo78

No gas pieprzowy mile widziany wtedy no chyba że jest coś na ostrą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

Cena 60zł za przyczepkę 2 dorosłych i 2 dzieci i wszystko w tej cenie gratis tzn prąd,woda WC,prysznice no i korzystanie z palenisk,co do jedzenia do Pani Stenia nas uraczyła bardzo pysznymi potrawami w dodatku w przystępnych cenach.

Widoki z pola kempingowego na Połoninę Wetlińską bardzo ładne i w ogóle miejsce jako wypadowe w góry wręcz idealne.

Schabo - cena 60 zł to za jaki okres czasu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Schabo - cena 60 zł to za jaki okres czasu?

No chyba za dobę ... tak jest w cenniku, ryczałt za 2 os. + dopłata do kolejnych ale widocznie dzieci nie liczą

CENNIK

osoba dorosła- 12,80 zł

dziecko- 8,00 zł

samochód na polu namiotowym- 6,00 zł

namiot do 3­os- 6,00 zł

namiot powyżej 3­os- 8,00 zł

pies -4,00 zł

przyłącz prądu i wody  - 10,00 zł

Przyczepa kempingowa/ Camper( 2 osoby)- 60 zł

każda następna osoba powyżej dwóch – 12,80 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi