Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żebym bronił swojego, ale te auta po prostu jadą inaczej, co dla mnie wcale nie oznacza gorzej.

Partnera nabyłem do pełnienia roli połykacza kilometrów na autostradach, i w tej sprawdza się świetnie zapewniając komfort podróżowania jakiego nie doświadczałem w posiadanych dotąd autach.

A budkę, mojego KnAudio, kupiłem jako kompletny żółtodziób, nie wiedząc jeszcze dokładnie jak będę korzystać z przyczepy. Po dwóch latach wyjazdów nie tylko na wypoczynek wiem że Sudwind 530 TK to cepka dla mnie za duża. Do pracy jeżdżę sam, a na wypoczynek w składzie 2+1. Więc posiadanie 5 miejsc do spania (w tym łóżka piętrowego) na których może nawet 8 osób się zmieścić jest zwykłym nonsensem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co powiecie o Mazdzie CX-9, np takiej: https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-9-salon-pl-sport-3-7-277km-6at-lpg-brcmazda-golembiewscy-ID6zLCnK.html

Mocno się zastanawiam czy moja da radę i czy nie pójść w tym kierunku, patrzyłem CX-7 no ale 9 to już inna klasa auta, duża pojemność, optymalna moc, prosty automat i podobno super współpracuje z gazem...zna ktoś ten model Mazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX 7 ma żałosne możliwości holownicze. CX 9 warto sprawdzić. To fajny SUV z bardzo fajnym zespołem napędowym. Oczywiście jak każdą Mazdę - trzeba bardzo dokładnie sprawdzić pod względem rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o silnikach benzynowych V6 (bez turbo)?
Ja w swoim holowniku (Kia Carnival '07) posiadam 2,7 189KM z prostym automatem 4b.

Jak na razie ciagnalem cepki tylko na male odleglosci i nie po autostradzie ale chyba powinien dac rade przy dosc sporej masie wlasnej auta.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX 7 ma żałosne możliwości holownicze. CX 9 warto sprawdzić. To fajny SUV z bardzo fajnym zespołem napędowym. Oczywiście jak każdą Mazdę - trzeba bardzo dokładnie sprawdzić pod względem rdzy.
To wiem, moją dokładnie wczoraj obejrzałem przy okazji zmiany kół i jest ok. Znam Mazdy, wiem że mimo surowości w środku i cieńszych niż konkurencja blach mechanicznie auta są solidne. Tylko wtedy prawko B96 do zrobienia i ViaToll no ale coś za coś.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dudek_t napisał:

W Fiacie Freemont wynika to z blednej homologacji na PL. Z innych rynkow maja normalne DMCo znaczy z błędnej?C przyczepy. Moze z CX-9 jest podobnie?

Co znaczy z błędnej? Chodzi Ci że z innych rynków czy na innych rynkach? W sprowadzonym aucie  można zamieszać w dokumentach i mieć DMC przyczepy takie jakie się chce:smirk:

Jest CX9 ,Freemont, Murano i pewnie kilka innych aut które wydawać by się mogły dobrymi holownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nie chcą i nwet nie mówią.
Dokladnie to mowa jest o CX9 i 1095 kg a nie 1100kg.
Wiesz, 5kg robi czasem różnice.

Co do Murano to nie wiem ale Paweł ma a i budka nie lekka więc musi mieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.