Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wytyczona trasa przez Słowenię prowadzi b.dobrymi drogami (bez autostrad).

 

Ired coś mi się wydaje, że wytyczona przez Ciebie trasa prowadzi od Ljubljany autostradą A1. Jadąc na Istrię nie warto oszczędzać i IMO należy kupić winietkę słoweńską i całą Słowenię przejechać bezproblemowo autostradą. Ceny winietek dostępne na portalu www.karawaning.pl.

 

Bezpośrednią przyczyną wzrostu cen był masowy NAJAZD Włochów, oni tu mieli taniej niż u siebie.

 

Ostatnio ceny na kempingach w Chorwacji (Istria) były wyższe lub porównywalne do cen kempingów we Włoszech - okolice Wenecja, Ravenna, Rimini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ired coś mi się wydaje, że wytyczona przez Ciebie trasa prowadzi od Ljubljany autostradą A1. Jadąc na Istrię nie warto oszczędzać i IMO należy kupić winietkę słoweńską i całą Słowenię przejechać bezproblemowo autostradą. Ceny winietek dostępne na portalu www.karawaning.pl.

 

 

Ostatnio ceny na kempingach w Chorwacji (Istria) były wyższe lub porównywalne do cen kempingów we Włoszech - okolice Wenecja, Ravenna, Rimini.

@>Miodzio

Droga do Puli Istria jest mi znana od dziesiątków lat.

Mam przerobione różne wersje tras, nawet z wjazdem do Słowenii omijając ich autostrady wjazd od Triestu.

W tamtych czasach przez Istrię jeżdziło się odcinkami nowozbudowanych autostrad bez żadnych opłat.

 

Żeby nie śmiecić (ponownym wklejaniem) swoie przygody opisałem w wątku

Bałkany 2013 < moje posty #...# 42, 44, 47, 55, 47, 58 i 60

 

@Miodzio

Ostatnio ceny na kempingach w Chorwacji (Istria) były wyższe lub

porównywalne do cen kempingów we Włoszech - okolice Wenecja, Ravenna,

Rimini.

Dlatego w ubiegłym roku dla odmiany tak piechaliśmy < zpraszam do klikania

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, Ty się nie obraź na mnie, ale zamiast zapraszać wiecznie do klikania w Twoje opisy daj konkretną radę.

Relatywnie tani, ładny kemping z czystymi sanitariatami, blisko do plaży, czekam na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ewa mogę Ci polecić Rab z urokliwym półwyspem Lopar. Kemping nie jest wprawdzie kameralny (duży obiekt), ale wyspa urocza. Byliśmy tam z dzieciakami dwa razy w 2007 i 2009. Po kilku latach zamierzamy zawitać tam  ponownie (w pierwszej połowie lipca). Dojazd jest dobry, niedaleko od autostrady, bliżej niż na Cres. Są tam plaże piaszczyste i skaliste. Jest ładne miasteczko Rab i niezatłoczone plaże FKK. Ogólnie tygiel różnorodności. Mankament... To jest wyspa i zwiedzanie miejsc poza nią wiąże się z przeprawą promową, wprawdzie krótką (2 km), ale jednak. Jakbyście się zdecydowali na Rab w tym okresie, to daj znać, chętnie Was poznamy. Służymy też pomocą i radą, wszak wiele rzeczy z tych wyjazdów jeszcze pamiętamy. Ciekawostką jest też to, że tubylcy wyjątkowo licznie znają język niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

W lipcu 2013 nie wyszło, ale pomysł na wakacje w tym roku mam gotowy :)

Z powodu sytuacji ekonomiczo-politycznej rezygnujemy z planowanej wcześniej Grecji.

To się właśnie nazywa wolność karawaningowca :)

 

Z Krakowa nad Balaton. Trzy dni "moczenia dupki" i na tydzień w okolice Rovinji (wycieczki i plażowanie). Potem powrót przez Węgry, zapewne  Eger (tankowanie wina ;) ) i do domu.

 

Jeśli macie jakieś rady, sprawdzone miejsca, kempingi, chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybrałaś wyspę Cres to polecam gorąco pojechać wyspą kawałek na południe, minąć Osor i wjechać na wyspę Losnji (przejeżdżasz mostem) i zaraz za mostem są dwa kempingi Rapoca w Nerezine (cichy spokojny, super czyste i zadbane sanitariaty) - byłem tam 34 lata temu i w tym roku jedziemy jeszcze raz a chwilę przed nim jest kamp Lopari - też fajny tyle że jest na nim co sobotę zabawa wieczorem z dość głośna muzyką. Ale Rapoca jest bombowa i gorąco polecam ... http://www.losinia.hr/camp/rapoca/services/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.