Skocz do zawartości

Nad jeziorem Końskim - OSIR Przechlewo, woj. Pomorskie


Rafal77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Rafał z tej strony. Na bieżąco śledzę forum, zapoznaję się zWaszymi opiniami i postanowiłem również czymś się z Wami podzielić.

Przygodę z przyczepą zacząłem w roku 2008. Szybko wpadłem w nałóg. Cała rodzinka pokochała przyczepę. Od tamtej pory, gdy tylko pogoda w sezonie odpowiednia jedziemy gdzieś nad wodę. Systematycznie odwiedzam wspaniałe,bezpieczne i bardzo dobrze wyposażony kemping nad jeziorem Końskim na terenieOSIR Przechlewo - http://www.przechlewo.maxmedia.pl/

 

Panująca tam atmosfera wpływa na nas zdecydowanie pozytywnie. Duże pole kempingowe zlokalizowane jest tu nad jeziorem z bieżącą wodą ^_^ ,ponieważ przepływa przez nie rzeka Brda. Woda kryształ. Na polu rozmieszczone są skrzynki z przyłączami do prądu, woda z sieci, sanitariaty, natryski,zmywalnia naczyń, plac zabaw dla maluchów, kort tenisowy, boisko do siatkówki,wypożyczalnia kajaków, rowerów wodnych, knajpka z piwkiem i przekąskami iiii........ ciszaaaaa, panująca tam zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym. Jest przystępnie cenowo. Wygląda jak reklama, co? :D Na majówkę 2012 obraliśmy więc kierunek na .... Przechlewo. Pogoda była wymarzona jak na tę porę roku. Liście na drzewach się jeszcze nie rozwinęły, a my już na kempingu :lol: . Trafiło się w „dychę”! Słońce, temperatura. Dojechali znajomi i było wesolutko. Święto na całego i przywitanie sezonu taką

niezłą petardą przy ognisku. Serio! Kumpel wygrzebał z auta sylwestrową petardę. Trzymał ją specjalnie na tą okazję. Inauguracja i poszło 5 dni. Bajka. Oczywiście były też szklane petardy. One też strzelały, bezpiecznie, z humorkiem, gdy dzieci już spały ;) . Drewno na ognisko organizuje się wewłasnym zakresie. To też przyjemność. Wokół lasy, więc idzie się do lasku, albo jedzie autem, jak w zeszłym roku z kolegą Marcinem vel. Marcinzim. Korzeń na auto,a później na ogień wrzuciliśmy. Do rana starczyło B) . Wciągu dnia jest co robić. Można pojechać na rowery, lub popłynąć rowerem lub kajakiem. Ja tradycyjnie biorę kajak. Jez. Końskie od Brdy do Brdy to nieco ponad godzinkę wiosłowania. Po drodze można spotkać wszelkiej maści grupy kajakarzy, uczestników spływów kajakowych (je też tam organizują). Pozdrowieniai wiosłuję dalej w ciszy. Relaks, pełny. Rybki skaczą. Później z dziećmi grasię w piłkę, na placyk zabaw się wędruje. Największą frajdę dzieci mają jednak z kąpieli, a jak. W maju 2012 woda była już na tyle ciepła, że nie opierałem się. Zielone światło i poszły w wodę. W 2012 roku OSIR postawił nowy pomost.Solidny z ławkami, jakby ktoś miał chęć na wieczorny flirt :D.Przydaje się :D. W dzień można łowić z niego ryby, a jeżeli ktoś ma chęć na konkretną rybę to wokół jeziora sporo wydeptanych miejsc. Osobiście nie mam żadnych kart i zezwoleń, ale nigdy żadnego strażnika tam nie widziałem, a sam OSIR nie robi problemu z amatorskich połowów.

 

Może kogoś zWas zainteresuje to miejsce. Dodam, że w sezonie zdarza się, że jest tłoczno i huczno. W lipcu 2011 ledwie się wcisnąłem. W sezonie wakacyjnym wieczorami na terenie kempingu przy knajpce organizowane są potańcówki. Muza jest wtedy do2-giej nad ranem. Można lekko kości podsmarować i rozruszać. Mnie się udaje B) . Zresztą całe towarzystwo nieźle się bawi. Atmosfera przyjazna.

 

Właśnie dlatego Majówkę 2013 również planuję spędzić właśnie tam. Zerknijcie na stronkęOSIRu. Przekalkulujcie. Może ktoś z Was również zechce zainaugurować sezon nad Końskim? A i poznać się miło będzie. Może uda się zaplanować kolejny, wspólny wyjazd? Może gdzieś dalej? W grupie raźniej! Załączam parę fotek z 2011 i 2012. Pozdrawiam.

post-6908-0-52905600-1357163846_thumb.jpg

post-6908-0-87300100-1357163870_thumb.jpg

post-6908-0-80612100-1357163892_thumb.jpg

post-6908-0-39395700-1357163910_thumb.jpg

post-6908-0-88841300-1357163933_thumb.jpg

post-6908-0-73668000-1357163954_thumb.jpg

post-6908-0-67450900-1357163976_thumb.jpg

post-6908-0-86794300-1357163994_thumb.jpg

post-6908-0-81155800-1357164018_thumb.jpg

Edytowane przez Rafal77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na stronkęOSIRu. Przekalkulujcie. Może ktoś z Was również zechce zainaugurować sezon nad Końskim? A i poznać się miło będzie. Może uda się zaplanować kolejny, wspólny wyjazd?

 

No właśnie ten cennik jakiś taki mało zrozumiały.

W cenniku istnieje pozycja "Korzystanie z sanitariatu", rozumiem że jest to po prostu opłata za tzw. "pobyt osoby"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozycja z cennika:

 

2.Korzystanie z sanitariatu :

-dzieci do lat 3 bezpłatnie

-dzieci do lat 4 - 7 3,00 zł

- młodzież zorganizowana w grupach ( dot. roku szkolnego ) 6,00 zł

-pozostali 8,00 zł

 

Jak to należy rozumieć? za co ta opłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja z cennika:

 

2.Korzystanie z sanitariatu :

-dzieci do lat 3 bezpłatnie

-dzieci do lat 4 - 7 3,00 zł

- młodzież zorganizowana w grupach ( dot. roku szkolnego ) 6,00 zł

-pozostali 8,00 zł

 

Jak to należy rozumieć? za co ta opłata?

 

To oczywiście opłata za pobyt osoby. Cennik jest dość dziwnie opisany ale jest to drobny mankament pola biwakowego. Sam ośrodek należy do gminy , jest tam nowy pomost, bardzo miła atmosfera, super miejsce, ryb w rzece mnóstwo, sama Brda (oczywiście jej rozlewisko również) czysta. Polecam ,często bywam i zawsze chcę wracać.gitara.gif

 

 

 

P.S. Należy zabrać rower - jest gdzie pojeździć i kajak (lub pożyczyć) jest gdzie popływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.