Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś widział kiedyś redukcję na dużą butlę z przejściem na 1/4". Taką żeby można było nakręcić na butlę , a na drugą stronę taki dwójnik jak powyżej był pokazany.Nigdzie tego znaleźć nie mogę.Coś na ten styl:

 

post-29286-0-24204300-1515371975.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, nie powinieneś zbytnio kombinować z instalacją gazową i to jeszcze w części przed reduktorem.
Zawory, których zdjęcie zamieściłeś mają max ciśnienie robocze 50 mbar!!!
https://www.igaz.pl/index.php?p372,zawor-do-gazu-podwojny-1-4l-x-2-x-1-4l-gok
Można je zastosować wyłącznie już po reduktorze.
Kupowałeś już różne wyposażenie do swojej przyczepy i to dosyć kosztowne, a ten archaiczny fragment instalacji gazowej chcesz zostawić po staremu?
Zrób, jak napisał Jacek - koszt nie będzie duży, tym bardziej, że reduktor i wąż pewnie dawno powinieneś już wymienić (przeterminowane).

http://forum.karawaning.pl/topic/11211-gas-light-bp-wybijcie-to-sobie-z-głowy/?p=272566

Można uzyskać to, co chcesz, ale trzeba to zrobić przy pomocy odpowiednich elementów.
Tu chyba powinieneś dostać wszystko, co będzie Ci potrzebne. Spróbuj napisać do tego sklepu i opisz, co chcesz zmienić i co dołożyć, a być może skompletują Ci zestaw elementów.
https://www.igaz.pl/index.php?k114,instalacje-gazowe-jacht-kamper,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień reduktor na taki jak być powinien, nakręć na niego dwa takie adaptery:

 

https://www.igaz.pl/index.php?p337,zlaczka-na-waz-1-4lh-x-9-10-pra-9

 

Na jednym założysz wąż od cepki a na drugi wąż do kuchenki zewnętrznej.

 

Cepka i kuchenka będa działału osobno jak i razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi, mam już trochę jaśniej w głowie i wiem, że jak coś robić to porządnie.Rzeczywiście nie powinienem uskuteczniać żadnych kombinacji przed reduktorem -myślałem , że jest to możliwe, ale skoro nie to trudno.Wywalę wszystko i tyle, zrobię to tak jak należy.Mój wąż jak widzę ma wszystkie atesty i nawet wygląda dobrze, ale wydaje mi się zbyt twardy, więc i on pójdzie na złom.Reduktor też ma datę ważności do stycznia 2022, ale skoro nie pasuje do całości, to też trzeba się go pozbyć.Wpadnie więc cały nowy komplet - ciekawi mnie tylko jak będzie działała ta nowa kuchenka zewnętrzna pod reduktorem 30 mbar, bo przecież na 100% powinna mieć reduktor 37 mbar.Jeszcze mi nie przyszła, więc dokładnie nie wiem. Dlatego tak na początku kombinowałem, żeby jednak każdy sprzęt miał swój właściwy reduktor. Myślałem nawet nad drugim rozwiązaniem - jeszcze prostszym.Zawsze mogę dokupić drugą butlę i tą nieszczęsną kuchenkę podłączyć osobno, na właściwym reduktorze.Boję się tylko o nacisk dyszla na hak - bo jakby nie było doszłoby kolejne, dobre 20 kg na przód przyczepy.Ale z drugiej strony, taka druga butla byłaby wręcz wskazana, a czasami nawet zbawienna  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, delikatnie słabszy płomień ale w zasadzie nie zauważysz różnicy gołym okiem ;).

Na 50mbar też działa, niby mocniej ale też nie do zauważenia.

 

Jak już druga butla to ja wożę 3kg z adapterem (nakręcam i mam wyjście jak w 11kg). Dzięki temu mam trzy opcje:

 

1. Wszystko działa z 11kg w cepce i w obrębie dlugosci węża od dwójnika

 

2. Jak 11kg się skończy niespodziewanie to podpinam tą 3kg jako rezerwę i następnego dnia wymieniam pustą 11kg.

 

3. Podpinam zewnętrzna kuchenkę (od tego roku gril zamiast niej) i cepka dziala z 11kg a gril np. w oddalonym miejscu biesiadowania dziala z butli 3kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak zrobię, ale na rezerwę kupię 5 litrową, zawsze lżejsza od 11l.

Dokładnie tak zrobiłem na początku przygody z karawaningiem. Dwie funkiel nówki. 11kg podstawowa i 5kg na zapas. Po 2 latach jeżdżenia 11-stkę wywaliłem i śmigam tylko z 5-tką :) Jestem 20kg lżejszy i łatwiej mi wyważyć przyczepę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżąc tylko latem to wystarczy, do samego gotowania to nawet 2 czy 3kg, wystarczy w zupełności. ja teraz mam 10kg dom light i 5kg zapas. ale na wyjazd zimowy dobieram jeszcze jedną dom light żeby nie brakło ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu ile lodówka na dzień pobiera? Zupełnie nic - czy jak? Bo już nic nie rozumiem. Ja jeżdżę głownie na dzika więc  nie siedzę na kempingach, a tym samym  lodówki nie mam podłączonej na 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.