Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, strus251 napisał:

To że znam z opiwiesci nie znaczy że takiego przerobionego adaptera 513 nie widziałem ;). Bo widziałem :).

Coś ty się uparł z tym reduktorem?? ;)

Dobrze że linkujesz to co chcesz.

Kupuj jak podałeś liniki i będzie git ;).

 

P.S.

Pamiętaj, że redutor to reduktor, adapter to adapter (w tym przypadku 513) a redukcja to redukcja (w tym przypadku do tankwania LPG) a nie reduktor  jak napisałeś.

Wiem czepiam się ale ważne aby nie mylić pojęć bo potem można się pogubić w tym o czym piszemy.

 

 

Lubię czasem na pociąg powiedzieć autobus i na odwrót, myślę o jednym mówię o drugim, w medycynie to chyba rozdwojenie jaźni?! ?

 

Wielkie dzięki Panowie, to co było moim wybawieniem- Nano, jej lekkość i idealny rozmiar(11kg stał za duża) do poprzedniej przyczepy stało się utrapieniem.. teraz do Abbey Freestyle wejdzie mi już 11kg ale po co wagę podnosić? Teraz życie na wyjeździe będzie o niebo prostsze! Raz jeszcze , wielkie dzięki za cierpliwość!

Screenshot_2019-04-14-23-02-59-130_com.google.android_gm.thumb.png.476db5045954e2d71f1792f5030bcc8c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skalniak71 napisał:

Lubię czasem na pociąg powiedzieć autobus i na odwrót, myślę o jednym mówię o drugim, w medycynie to chyba rozdwojenie jaźni?! ?

... i Ty chcesz gaz z butli przelewać ? Jak o tym czytam, to skóra mi cierpnie. Gdy będziesz próbował, to upewnij się, że w promieniu 200 m od Ciebie, nikogo nie ma  ?

Ja tam się nie znam, ale napiszcie jeszcze Koledze, jaka jest kolejność odkręcania/zakręcania zaworów butli, odłączania węża i że trzeba to robić na wolnym powietrzu, no i że tak za pierwszym razem, to do pełna butli nie napełni :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby koledzy mogli załatwić receptę na prozac... kończy mi się ostatnia paczka,

Ja tam nic nie odkręcam, jak mam zwykłą stalową butlę to bez reduktora używam, większy ogień- szybciej ziemniaki się gotują, no i jak jestem w trasie to się nie zatrzymuje zjeść, obiad moja połówka gotuje w przyczepie, a ja prowadzę do celu! Polecam ale korzystać z walkie talkie, wtedy można żonie powiedzieć że zaraz skręcamy żeby się czegoś złapała

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mundek28 napisał:

No właśnie ja napełniałem butle ale turystyczne ,przy nich są takie śruby odpowietrzające i sa one niezbędne przy przelewaniu gazu a jak jest przy butlach nano?

Jeżeli butla by się odpowietrzała, byłaby możliwość nabicia butli pod korek. Oznaczało by to że w piękny, upalny dzień mogłoby taką butlę rozerwać i parę rzeczy do okoła, mniemam że brak możliwości odpowietrzenia daje nam ten bezpiecznik, te 20% które są niezbędne przy rozszerzaniu się mieszkanki w butli w zależności od warunków przechowywania. 

To moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielpoz napisał:

W każdą butle można nalać pod korek. 

Czyli 20% bańki to dotyczy tylko butli (zbiorników) samochodowych? 

I podstawowe pytanie, "można" oznacza powinno się?

Co podczas tankowania butli Nano z dystrybutora LPG? Za każdym razem mam obliczać ile powinienem, mogę zatankować ? Kg/litry???

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Skalniak71 napisał:

podstawowe pytanie, "można" oznacza powinno się?

Można czyli jest technicznie wykonalne 

31 minut temu, Skalniak71 napisał:

Co podczas tankowania butli Nano z dystrybutora LPG? Za każdym razem mam obliczać ile powinienem, mogę zatankować ? Kg/litry???

Daniel trochę wcześniej pisał, do pustej nano wchodzi 19L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Skalniak71 napisał:

 

Co podczas tankowania butli Nano z dystrybutora LPG? Za każdym razem mam obliczać ile powinienem, mogę zatankować ? Kg/litry???

Możesz też ważyć. 

1 minutę temu, mundek28 napisał:

Te śruby są odpowietrznikami i to wiem bo to robiłem i proszę niech dyletańci się nie wypowiadają dodatkowo pisząc o prawach fizyki o której zbyt wiele nie mają pojęcia.

Nie rób rzeczy na których się nie znasz. Dla dobra własnego jak i otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankując na stacji, tak jak robię to w aucie, pistolet nie odbije jak podczas tankowania butli samochodowej, zaworu nie ma?! Muszę znać bezpieczną objętość gazu ile mogę wlać do danej butli a nie ile "wlezie'.

Skoro wchodzi 19l to dla bezpieczeństwa własnego i innych lepiej nalać 16l. 

Czytałem wątek prawie od początku jednak nie trafiłem na pojemności.

Ile litrów lać do tego typu butli?

Wysoka jak stalowa 11kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.