Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Misio napisał:

Aż strach to czytać... ?

Wolę 5x zapytać niż raz zrobić sobie kuku. 

Tym bardziej, że chyba Kolego Misio podejrzewam, że 60% karawaningowej braci nigdy nie przelewało gazu z butli do butli, a 95% z nich nigdy z dystrybutora. Chyba wszelakie moje pytania świadczą bardziej o roztropności i ostrożności niż głupocie?!

Chyba, że wg Ciebie lepiej od razu lecieć po LPG i lać aż butla spuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób rzeczy na których się nie znasz. Dla dobra własnego jak i otoczenia. 
Daniel ja sam tego nie robiłem, ale byłem w punkcie gazu aby mi Nabili moją 5kg i zawsze odkrecali tę srubkę ( nawet w serwisach gazowych mają do sprzedania i nazywają to odpowieczmik). Ale być może to błąd. Bo fakt w aucie takowych się niedkręca bo niema.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w rozważania "dlaczego", pamiętam jeszcze z dawnych lat, gdy napełnianie tych butli było legalne, że zawsze ta śruba była odkręcana podczas napełniania, z tym, że również zawsze butla stała w takim przypadku na wadze. Po napełnieniu w ten sposób, miała odpowiednią ilość gazu, odpowiednią masę i odpowiednią ilość wolnej objętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skalniak71 napisał:

Wolę 5x zapytać niż raz zrobić sobie kuku. 

Tym bardziej, że chyba Kolego Misio podejrzewam, że 60% karawaningowej braci nigdy nie przelewało gazu z butli do butli, a 95% z nich nigdy z dystrybutora. Chyba wszelakie moje pytania świadczą bardziej o roztropności i ostrożności niż głupocie?!

Chyba, że wg Ciebie lepiej od razu lecieć po LPG i lać aż butla spuchnie.

Może i dobrze że pytasz...

Ale mnie się włos jeży...cóż tak mam...

Po prostu jak czegoś nie wiesz (tak ważnego) to może lepiej tego nie robić szczególnie gdy coś jest "nie do końca" legalne...

Jak nie wiem ... to kupuję/wymieniam legalnie napełnioną butlę, a tak naprawdę wyjdzie to niewiele drożej o ile w ogóle drożej...a jak koniecznie chce tankować na stacji benzynowej to montuję w odpowiedni sposób butle stacjonarną...

No i tyle chyba mam w tym temacie do powiedzenia...

A może jeszcze to, że widziałem jak wyglądało mieszkanie gdzie gościu prawdopodobnie przelewał gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klonik058 napisał:

Daniel ja sam tego nie robiłem, ale byłem w punkcie gazu aby mi Nabili moją 5kg i zawsze odkrecali tę srubkę ( nawet w serwisach gazowych mają do sprzedania i nazywają to odpowieczmik). Ale być może to błąd. Bo fakt w aucie takowych się niedkręca bo niema.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 

To że odkrecali to świadczy właśnie że wiedzą do czego służą.:yes:

PS Też bym taką śrubę nazwał odpowietrznikiem choć w rzeczywistości nie do tego tam jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.