Skocz do zawartości

Wymiana okien na otwierane - czy się opłaca?


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w swoim Knausie Eifelland boczne okna (oprócz kuchennego) nieotwierane. Chciałbym je wymienić na otwierane i chciałbym prosić brać karawaningową o podpowiedź - czy to się wogóle opłaci???? Nadmieniam, że do okien otwieranych należy dodać i moskitiery i rolety (obecne nie będą pasować). W poprzedniej przyczepce miałem wszystkie okna otwierane i powiem szczerze - czasem się to przydawało, ale czy jest sens przeróbki???? Przednie i tylne jest otwierane - chodzi tylko o boczne.

Będę wdzięczny za wszystkie za i przeciw.bow.gif526.gif

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabloo - ja mam identycznie jak Ty. Nie brałem pod uwagę wymiany okien. Nie widzę takiej potrzeby. Otwieram przednie i tylne. wentylacja jest ok. Jest to też pewne utrudnienie w dostaniu się do budki przez osoby nieporządane...

Wszystko rozbija się o kasę. Być może, kiedy znalazłbym (choć nie szukam) 1-2 okna w dobrej cenie (a raczej w bardzo dobrej cenie) wraz z kompletem roleto-moskitier (bo teraz mamy tylko rolety - i ja, i Ty), to kto wie .... Ale musiałaby to być naprawdę dobra okazja. W tej chwili myślę o innych inwestycjach niż okna. One nie są istotne. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Całkowicie się zgadzam z gfizykiem.

 

Szkoda kasy.

 

Dopisek.

 

 

Ja też nie otwieram bocznych okien oprócz kuchennego.

Edytowane przez Sławcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie - tak mnie jakoś naszło na te wymianki, bo są również przyczepki ze wszystkimi otwieranymi - swoją drogą ciekawe czym podyktowane było stworzenie takich "wersji"???

Pozdrawiam i dziękuję :)

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie to cena i wyposażenie grała rolę.. zobacz angielskie luxusowe przyczepy mają wszystkie otwierane okna.

W Chorwacji mieliśmy wszystkie okna pootwierane.

W obecnej przyczepce nie mamy otwieranych okien od strony jezdni ale od przedsionka są otwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam otwierane okna tylko przód, tył i kuchenne ale jakoś nigdy nie czułem dyskomfortu z tego powodu :-] taka konfiguracja spokojnie wystarcza do wentylacji wnętrza nawet w upalne dni :ok: nie kombinował bym z przeróbkami bo po pierwsze to duże koszty a po drógie ciężko dostać z drugiej rękie cztery takie same okna pasujące jeszcze do tych na budce :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie są wszystkie okna otwierane i fajnie, ale przednich przez trzy lata jeżdżenia jeszcze nie otwierałem.

Czasami używam okien przy podkowie, ale raz synuś zamknął na siłę i jedno było do wymiany. Najbardziej skuteczną

wentylacją jest potężne okno dachowe 100x70 cm, które się odsuwa i powstaje dziura w dachu. Ty myślisz o przerobieniu

okien na otwierane, a mi po głowie chodziło jak się pozbyć części okien. Okno jest jednym z najdroższych elementów

i najbardziej podatnym na uszkodzenia, jeśli już to przerobić jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.