Skocz do zawartości

Polecana strona internetowa z używanymi przyczepami (HOLANDIA)


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bo za darmo to można w gębę dostać. Za dobry "towar" (w naszym przypadku budka/auto) trzeba zapłacić odpowiednie pieniądze.

Bardzo rzadko zdarzają się (ale bywają) okazje, że można kupić fajną przyczepkę w BAAAARDZO fajnych pieniądzach. Najczęściej od osoby prywatnej bezpośrednio (ktoś komuś powiedział). Temat prosty - jeżeli takie ogłoszenie pojawia się w mediach - szybko jest wyłapywane przez pośredników i pojawia się po tygodniu ponownie, ale już z "marżą" ;-)

Jeszcze jedna rzecz. Bierzmy pod uwagę różnice kursowe. Moja budka kosztowała około 3-3,5 tys EUR. Kurs był wtedy 4,0. Prostu rachunek, że budka kosztowała pomiędzy 12-14 tys PLN.

Obecnie kurs jest 4,4. Budka w takiej cenie to już 13,2-15,4 - czyli droższa o ponad tysiąc złotych.

Rok wcześniej kurs był w okolicach 3,6. Wtedy była o ponad 1000 tańsza.

 

W NL o wiele łatwiej znaleźć sprzedawcę indywidualnego, który sprzedaje budkę. Dlatego łatwiej jest kupić dobry sprzęt. Oni po prostu chcą budkę sprzedać.

U nas, w ogłoszeniach na portalach, - 90% to handlarze (oczywiście są wśród nich uczciwi sprzedawcy), którzy chcą zarobić na tych budkach.

 

Temat prostu jak budowa cepa.

Ale z doświadczenia wiem, że można kupić budkę w fajnym stanie nawet za 4-5 tys zł. Wszystko zależy od oczekiwań ;-) i szczęścia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sympatyków Knausa :hej:

Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim modelem Knausa jak mój (przyczepka stoi w Holandii), to podaję link :

 

http://www.tweedehan...ot=2000&start=0

 

Oferty nie sprawdzałem z powodów oczywistych, ale może warto, więc jeśli kogoś to zainteresuje ... :drive:

Jednocześnie zwracam uwagę, że tej strony chyba nie znacie, a jest to znakomita oferta (nie tylko przyczepy) towarów z "drugiej ręki".

Knausów jest tam dostatek, do wyboru, do koloru - warto zajrzeć ! :look:

 

Pozdrawiam

 

Strona od dawna znana.

Strasznie drogo.

Na tej stronie ogłaszają się tylko sami handlarze z Holandii :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona od dawna znana.

Strasznie drogo.

Na tej stronie ogłaszają się tylko sami handlarze z Holandii :oslabiony:

 

:oslabiony: Jak widać, nie wszystkim. Napisałem wyraźnie: towary z drugiej ręki (nie z pierwszej) :nono: . Nie namawiałem też do zakupu rzeczy z tej strony.

"Handlarz" nie zawsze oznacza oszust. Często są to uczciwi sprzedawcy, mający dobre możliwości w pozyskiwaniu towarów i trudno wymagać, aby robili to za darmo. Osobiście wolę zapłacić trochę więcej, ale mieć duży wybór przyzwoitej jakości towarów w jednym miejscu, zamiast jeździć setki kilometrów za jednym ogłoszeniem. Nie można wykluczyć, że dla kogoś właśnie taka oferta będzie interesująca.

Trzeba pamiętać, że dobry towar wszędzie ma odpowiednią cenę. Niestety, u nas panuje pogląd, że "zachód" jest pełen głupców oddających używane rzeczy, w idealnym stanie, za bezcen. Nawet za tzw. okazję, jeśli jest bez wad, trzeba odpowiednio zapłacić.

Strona jest przydatna nie tylko w celach handlowych, ale zwłaszcza informacyjnych.

Można np. znaleźć typ interesującej nas przyczepy, konkretny rocznik i zobaczyć :look: jak wyglądają takie modele. Jak wspominałem, są tam też inne, ciekawe rzeczy.

 

Podtrzymuję to, co napisałem poprzednio: strona godna uwagi - oczywiście każdy ma prawo mieć własne zdanie.:klotnia:

Pozdrawiam

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu - ja kupiłem poprzez NL-ową stronę. Przez jeszcze bardziej popularny marktplatz ;-) Udało mi się z pierwszej ręki. Facet był bardzo zaskoczony, że tak szybko się zdecydowałem ;-)

 

... i wiem, że jesteś bardzo zadowolony z zakupu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.