Skocz do zawartości

Szukam uchwytów do szafek BUERSTNER


RULAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,poszukuje uchwytów do szafek Buerstner 4308

Nie dawno kupiłem budkę i jest w niej kilka rzeczy które muszę naprawić

lub zmienić miedzy innymi są to uchwyty di szafek.

Może ktoś z kolegów ma takie uchwyty i chciałby sie pozbyć(drogą sprzedaży) :)

to chętnie nabędę ,lub może jest jakiś inny sposób? (wymiana na inny uchwyt)

Przesyłam zdjęcie. Z lewej strony uchwyt oryginalny ,z prawej pęknięty,potrzebuje 5 szt.

post-8079-0-09103100-1318784059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,poszukuje uchwytów do szafek Buerstner 4308

Nie dawno kupiłem budkę i jest w niej kilka rzeczy które muszę naprawić

lub zmienić miedzy innymi są to uchwyty di szafek.

 

 

Widzę, że Burstner dalej ma te same problemy co 25 lat temu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż jestem raczkującym "karawaningowcem":) (wcześniej namiocik) to dziwi mnie to, że nasi sąsiedzi słynący z dopracowywania szczegółów do perfekcji zrobili takie '"cuś" i produkowali to przez tak wiele lat nie bacząc na swój błąd.Patrząc technicznie to na pierwszy rzut oka wiadomo że to pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Avento są uchwyty podobnego typu tylko że kwadratowe i też miałem problem z ich wyłamywaniem i w końcu wpadłem na pomysł żeby je zrekonstruować żywicą poliestrową Teraz są pełne kwadraty i nie ma siły żeby się wyłamały. Robiłem to w ten sposób że kwadratowy klocek o wymiarach uchwytu ( u ciebie byłby okrągły) owiwinąłem kawałkiem sztywnej folii ( czyli kliszy z RTG) przybijając ją zszywkami tak żeby żywica nie wypływała między nią a klockiem. Najprościej tłumacząc robisz kołnierz szerszy niż grubość uchwytu po czym wkładasz tam uchwyt i ewentualne połamane pozostałości i zalewasz żywicą poliestrową na grubośc trochę większą niż uchwyt. Potem tylko cienki pilnik do wypiłowania otworu na przycisk, papier ścierny i spray. Powiem że mi zrobienie dziesięciu uchwytów zajęło dwa dzionki spokojnej pracy a żywica jest do obróbki bardzo wdzięczna. Oczywiście końcowe obrobienie drobnym papierem skutkuje efektem po pomalowaniu. Od czasu rekonstrukcji swoich uchwytów mam z nimi święty spokój nikt nie jest w stanie ich wyłamać a przeważnie wylamywali je goście. Po za tym koszt tego zamknąl się w kwocie ok 25zł a satysfakcja?????????

Szkoda że nie mam ciepki przy sobie to dałbym foty.

Edytowane przez waldus1961 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł :) i jestem w trakcie realizacji powstał tylko jeden problem czym skleić plexi z poliostyrenem.Z polistyreny zrobione sa stare uchwyty a ja dorabiam same przody z plexi , no i powstał mały problem ,aby to połączyć? a nie chce żadnych śrubek.puszcze zdjecia wieczorem to może wspólnie coś poradzimy :)

Oczywiście jeżeli ktoś ma takie uchwyty to ja nadal jestem chętny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.