Jump to content

Akumulator w zimie

zbych1
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy przyczep

Czy podczas zimowego postoju wyjmujecie akumulator z przyczepy czy wystarczy go tylko odłączyć?

Witam serdecznie

Odnośnie pytania to akumulator zawsze na zimę wyjmuję i trzymam go w cieplutkim pomieszczeniu ładując go prostownikiem raz na dwa - trzy miesiące.

Witam serdecznie

Odnośnie pytania to akumulator zawsze na zimę wyjmuję i trzymam go w cieplutkim pomieszczeniu ładując go prostownikiem raz na dwa - trzy miesiące.

Bardzo dobra taktyka/praktyka. Tak nawet zaleca producent.

Przy dużym mrozie i dużym rozładowaniu akumulatora może zamarznąć elektrolit i po aku.

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy przyczep

Czy podczas zimowego postoju wyjmujecie akumulator z przyczepy czy wystarczy go tylko odłączyć?

Ja nie wyjmuję, mam podłączony prąd i aku sam się doładowuje w automatycznym cyklu i jednocześnie zasila system alarmowy.

a ja wyciągam aku z budki na zime :-] mimo że już aku leciwy to po co go "dobijać" :-]

Są różne teorie, jednak wyjęcie, naładowanie i przechowanie przez zimę w ciepłym jest dla aku najmniej destrukcyjne.

Doładowuję po zimie tuż przed sezonem.

Akumulator w zimie powinno się wyjąć z przyczepy i przenieść do pomieszczenia z plusowymi temperaturami i co 3-4 tygodnie doładowywać, aby zachował pełną sprawność .

Ja nie wyjmuję, mam podłączony prąd i aku sam się doładowuje w automatycznym cyklu i jednocześnie zasila system alarmowy.

Jeżeli jest naładowany to działa tak jak w samochodzie podczas zimy.

Jednak niskie temperatury, tak jak w aucie, skracają jego żywotność.

W przypadku alarmu lepiej jednak odżałować parę groszy na nowe aku niż całą przyczepę.

Miłego wieczoru

Ja akumulator wyciągam, trzymam w ciepełku i od czasu do czasu doładowuję. No i ma się całkiem dobrze. Ma 6 latek i jak to się mówi jest po przejściach: zaliczył dachowanie, zderzenie z ciężarówką i na dokładkę z drzewem. Tak dla ścisłości to auto w którym był zainstalowany.

Dziwne że masa z płyt nie opadła.

Masz Gemix dobry aku. :yes: dodam że raz w roku do kwasowych należy zajrzeć i dolać ew. wody destylowanej.

Dobrze też przynajmniej raz przed zimą sprawdzić prąd ładowania.

Przyczepa na kobyłkach,woda spuszczona,wiata zrobiona i teraz czas na akumulator.Wczoraj kupiłem dwa osuszacze powietrza do przyczepy...niech ma sucho bidulka w czasie jesienno-zimowego postoju. Dzięki serdeczne za wskazówki.