Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie straszne dziwadło , te kosmiczne nakładki na drzwiach ..... pewnie komuś to się podoba ...

 

 

dziś przyszedł zestaw tuningowy do zawieszenia z tyłu ..... zaraz wjechałem na kanał i po 45 min wyjechałem z poprawionym zawieszeniem ....

 

auto podniosło się o 4 cm i powiem szczerze ....jest zaje.....ście .... zupełnie inna jazda , inne zachowanie na wertepach ...normalnie jestem w szoku ... auto się wyprostowało i mam nadzieję na wieki zapomnieć i zawieszeniu z tyłu . To była dobra decyzja by nie pakowac się w poduszki no i cena za wszystko tylko 600 zł zamiast 1 xxx za poduchy . Świstak , zapomnij o poduszkach , szkoda kasy ...

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Auto sie wyprostowało":look: A może było krzywe :lol: bo jak pisałem ,że IVONKA kuca to pokazałeś mi zdjęcia ,że wszystko OK :hmm:. Żarty żartami ,ale cieszę się ze zainwestowałeś w resorki ,będziesz miał pociechę, Teraz tylko pomyśl o żonce ,żeby garkami nie przeładowała tylnej osi,ew. o oponach typu balon. Mnie wytłumaczyłeś ,że opona jest przeliczona na ładowność 100% więcej niż jest opisana,ale mam znajomego krokodyla i takie tłumaczenie w ogóle go nie przekonało. Mało z tym powiedział ,że jak by zobaczył dzieci w takim przeładowanym aucie to puścił by delikwenta dalej ,,,,ale w samych skarpetkach za narażanie rodziny na szwank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivona nie jest przeładowana ... mam cały czas zapas ... a o tych oponach + 100% to takie nauki do mnie kiedyś dochodziły tylko te + 100% to nie do używania tylko norma bezpieczeństwa ....

 

 

...

podniosła się 4 cm , nib nic ale teraz jest idealnie i pomijając walory estetyczne to jezdne są naprawdę warte tego dołożenia piórek ....

 

 

o dzieciach w przeładowanyc kamperach to niech myślą ci z wielkich kamperów co to są na 3500 DMC , takie o ładowności rzeczywistej 30 kg :mikolaj: bo takich to sporo na drodze i tylko czekać jak krokodyle się za to zabiorą .... będzie płacz i wielkie zwalanie bajerów z kamperów ...golasy będą w cenie :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobi się normalnie i kampery będą się zaczynać od 5 ton wzwyż. Co do piór - za poźno dla mnie. Kupiłem poduszki za 600 złotych i za dwa, trzy dni pojadę zamontować. Muszę w końcu znależć kilka dni dla paskudnika, bo remont w domu zabiera cały czas. Zazdroszczę Ci ilości wolnego czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku o jakim wolnym czasie mówisz do mnie ??? Wolny to mam jak jadę do lasu i tyle .... a w tygodniu to kradnę czas dla siebie by mieć czym do tego lasu jechać ... będziesz miał poduchy ...super . A ciekawe ile paskudnik waży ? wiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze się przyznam że nie wiem. Jak przyprowadzę go do domu to pojadę na skład opału i zważę.Ale sądzę że około 2300 - 2500

Edytowane przez Świstak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie .... dokładnie tak jak napisał Winniczek ....Ivona pojechała na oględziny i została poddana ocenie . Ogólnie chyba nie jest tak źle ... oczywiście każdy by może coś zrobił inaczej albo pomalował na inny kolor ale o gustach się nie rozmawia ...

Auto się sprawdziło , nawet w lokalnej TV się załapało -

http://tvsm.pl/videoteka/gsi/2012/marzec/23

Muszę zwracać uwagę na proste ustawienie fury bo inaczej brodzik z molocha i jego ranciki anty tsunami sa za małe by zatrzymać krzywą falę wody ...jak jest prosto to wszystko gra .... albo mocno spałem albo jest dobrze wygłuszony bo poranny odpalony diesel tylko mnie nie wyrwał ze snu ... śpi się pięknie , wszystkie sprzęty sprawne , solar daje radę i podołał a radio cały dzień nadawało z kilku głośników ... na autostradzie 120 km /h to naturalna prędkośc tylko wtedy pije 12 l ... 100 km/h lubi najbardziej i wtedy dyszka i ani kropli więcej ...

 

Resor nie ma gum tylko jest nasmarowany , więc poślizg jest , zawieszenie piknie chodzi i tak mi się zdaje , że po utwardzeniu podpory są zbędne ...

 

 

 

teraz odpoczywam ...potrzebuję następnego weekendu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Resor nie ma gum tylko jest nasmarowany , więc poślizg jest , zawieszenie piknie chodzi i tak mi się zdaje , że po utwardzeniu podpory są zbędne ...

 

 

 

Chodziło mi o takie coś

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Iveco-Euro-spring-pad-rubber-buffer-75E-80E-Pack-4-/310383950900?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CommercialVehicleParts_SM&hash=item4844533c34

 

między pióra montuje się takie gumy, jeśli nawet masz na sztywno je skręcone to powinna być guma miedzy nimi, inaczej z czasem zaczną stukać o siebie, chcesz to w tyg będę kończył sprintera z dostawionymi piórami i tam właśnie jest taki efekt, mogę spr to nagrać na telefonie dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek ...te pióra nie są proste , to znaczy nie mają równej płaszczyzny łuku ...na końcach jakieś 10 cm są z takim jakby stopniem i to na tym stopniu pióra się dotykają , oczywiscie w środku też .....

 

 

Panie i Panowie ...nie ma co stać i czekać na koniec sezonu ... zostały jeszcze ważne sprawy jak markiza i rampa na rowery .... od tej rampy chcę zacząć bo markiza jest jeszcze do naprawy nim zawiśnie na boku .....

 

Plan jest taki .... stojak na 4 rowery , wcześniej myślałem o takim na jednym zawiasie jak w tym ducato ale to chyba wymaga wielu kilogramów więcej by stworzyć konstrukcję .... teraz wymysliłem sobie coś innego , rampa odsuwana , taka co to po odsunięciu da mi możliwość otworzenia jednego skrzydła drzwi tylnych , w zupełności to wystarczy by wyciągnąć co trzeba .... nie chcę stojaka na rowery przyczepiać do zawiasów drzwi , wzmocnię jedynie konstrukcję schodka i do niej wszystko przyczepię tak by jeszcze wsadzić planowany hak ale to potem....

 

Na dziś myślę nad sposobem przesuwania tej rampy , jeszcze nie wiem co tam zastosować , najłatwiej wsadzić mniejszy profil w większy albo rurę w rurę tylko trzeba będzie to nasmarować a jak juz będzie nasmarowane i odsunięte w lewo to pozostanie szyna za prawymi drzwiami , odsłonięta i nasmarowana ....będę ciągle upaprany w smarze ..... to nie jest dobry plan ...myśle dalej a może macie jakąś wizję takiej szyny co to jej nie ma jak się odsunie , to by było dopiero najlepsze rozwiązanie ...

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak masz metalowe szawki na dokumenty, one maja takie szyny na łożyskach, może coś na ich wzór, w pracy trzymamy w takich szufladach po pareset kilo śrub z odzysku i szyny dają rade, pewnie będą za krótkie dla ciebie ale może na ich wzór coś zrobisz.

Edytowane przez misiek_uk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Koguciku nie życzę ci takich opałów :oslabiony:, a co od bagażnika to może moja wizja ci pomoże ( przyznaje nie umie rysować proszę się nie śmiać tylko zrozumieć myśl) z twoimi zdolnościami manualnymi zrobić coś takiego to pikuś.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kogucie!!

 

Podziwiam Twoje dzieło od początku i jestem pełen uznania Twoich pomysłów i wykonania. Tak trzymać!!!!!!

 

W sprawie bagażnika - czy nie wystarczyłoby miejsca żeby bagażnik wraz z rowerami odchylał się do tyłu, tak jak na dyszlach przyczep odchyla się do przodu.Natomiast wg Twojego projektu wystarczy zastosować miech jak w układzie kierowniczym. Ochroni on przed usmarowaniem się smarem, a ewentualne błoto to się wysuszy i się wykruszy.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.